Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İş Fikirleri
 4. »
 5. Fark Edilmemiş İş Fikirleri 2024

Fark Edilmemiş İş Fikirleri 2024

Şule Akyol Şule Akyol - - 9 dk okuma süresi
147 0
Fark Edilmemiş İş Fikirleri

Profesyonel iş hayatında farkındalık yaratmak isteyen ve ne iş yapabilirim diye düşünen kişilerin günümüzün rekabetçi pazarında hangi işlerde başarı şansının daha yüksek olduğunu bilmesi gerekir. Birbirinden farklı sektöre hitap eden fark edilmemiş iş fikirleri 2024 yılında kişilerin başarılı olmasına olanak sağlıyor.

Teknolojinin ilerlemesi internetten para kazanmanın popüler hala gelmesine olanak sağlamakla beraber bu alana yönelen girişimciler internetin olduğu her alanda iş kurabiliyor. Farklı tarzlara hitap eden fark edilmemiş iş fikirleri ile kişiler kendine uygun bir alanı seçerek bu alanda başarı elde edebilir. Daha önce yapılmamış ya da pazarı çok yaygın olmayan işlerde başarı kazanmak kişilerin potansiyelinin artmasına ve gelirini hızlıca büyütmesine olanak sağlar.

Patlayacak İş Fikirleri 2024

image 97
Fark Edilmemiş İş Fikirleri 2024 6

2024 yılı yapay zekanın ve yeni entegrasyonların ön plana çıktığı bir yıldır. Bu nedenle bu alanda bir iş kurmak girişimcilerin başarısını artıracaktır. Patlayacak iş fikirleri 2024 yılı için ise şunlardır;

 1. 3D Baskı: 3D baskı teknolojisi, kısa sürede günlük hayatın içinde entegre oldu. 2024 yılı için 3D baskı yazıcıları ile drone parçaları, maket gibi hobi ürünlerinin yanı sıra küçük alet parçalarını sattığınız e-ticaret sistemi geliştirerek alanınızda fark yaratma imkanına sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yaparak hedef kitlenize doğru ulaşarak yüksek kar elde etmeniz mümkündür.
 2. Tarım Drone Hizmetleri: Tarımdan gelirini elde eden kişilere drone tabanlı hizmet sunabilirsiniz. Drone ile tarım arazilerini izleme, tarımın optimize edilmesi ve veri toplama ile çiftçilere destek sağlayabilirsiniz.
 3. Yeşil Enerji Danışmanlığı: 2024 yılında sürdürülebilirlik sanayiden ticarete kadar her alanda önemli bir konu haline gelmiştir. Bu nedenle sürdürülebilir çözümler sunmak ve yeşil enerji çözümleri hakkında danışmanlık veren bir şirket kurabilirsiniz. İklim değişikliği, sürdürülebilir gıda, sürdürülebilir enerji gibi konularda şirketlere danışmanlık verebilirsiniz.
 4. Sürdürülebilir Ürünlerin Satışını Yapmak: 2024 yılında patlayacak iş fikirlerinden biri de sürdürülebilir ürünleri satmaktır. Sürdürülebilir ürünlerin üretimi; enerji ve su tasarrufu sağlayan üretim süreçleri, geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanılması ve adil işçi koşullarına odaklanır.  Bu ürünlerin satışında ise bilinçli tüketiciye ulaşmak, geri dönüşüm olanağı sunmak ve ürünlerin çevresel etkilerini şeffaf bir şekilde iletmek oldukça önemlidir.
  Ev Ofisinizin Kralı Olun “Karlı Home Office İşletmeler”

Bisikletin Gelecekte Uğrayabileceği Değişiklikler

2024 Yılına Özel İlginç İş Fikirleri

Fark Edilmemiş İş Fikirleri
Fark Edilmemiş İş Fikirleri

Fark Edilmemiş İş Fikirleri ile gelecek vadeden alanlara yatırım yaparak başarı yakalamanız oldukça olağandır. Bu iş fikirleri ise şunlardır;

 • Veri Analizi: Büyük veri çağı başladı fakat şu an emekleme aşamasında olduğunu söylemek mümkündür. Pek çok firma müşterileri, kendileri ve rakipleri hakkında büyük veri tabanına ulaşarak bu verileri analiz etmeye çalışıyor.  Yakın bir gelecekte pazarlama ve piyasa araştırma alanındaki veri analizinin oldukça önemli bir boyuta geçmesi bekleniyor. Bu noktada veri analizi yaparak gelecek vadeden bir işte başarı elde edebilirsiniz.
 • Evde Spor Sektörü: Pandemi dönemi ile beraber insanların fitness alışkanlıklarında değişiklikler yaşanmaya başlandı. Pandemi döneminde spor salonlarının kısıtlanması sonucunda insanlar evde spor yapmaya yöneldi. Evde spor yapmaya olanak sağlayan uygulamalar geliştirmek ileriki dönemlerde başarı şansınızın daha yüksek olmasına yardımcı olacaktır. Gerçeklik teknolojisini kullanarak gerekli alanlarda kişilere geri dönüş sağlayarak gelişimlerini takip edebilirsiniz. Bu ise yaptığınız uygulamanın daha başarılı olmasına olanak sağlayacaktır.
 • Şişelenmiş Oksijen: Hava kirliliğinin artması ve daha birçok nedene bağlı olarak şişelenmiş oksijen satışı yapmak oldukça mantıklıdır. Oksijen tüpleri 90’lı yıllarda popüler olmakla beraber günümüzde ise sporcular için bu işi yapan firmalar mevcuttur. Şişelenmiş oksijen satışı gerçekleştirerek kandaki oksijen miktarının artmasını ve buna bağlı olarak halsizlik ve yorgunluğun giderilmesini sağlamaya yardımcı olursunuz.

2024’de En Karlı İş Fikirleri

Fark Edilmemiş İş Fikirleri
Fark Edilmemiş İş Fikirleri

2024 yılı ile beraber teknolojinin hızlıca gelişmesi ve tüketici ihtiyaçlarının değişmesine bağlı olarak yeni iş fikirlerinin oluşması artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Yeni iş kurmak isteyenler bu anlamda 2024’de en karlı iş fikirleri ile yeni nesik iş fikirlerini yönelmektedir. 2024 yılı için en karlı olabilecek iş fikirleri ise şunlardır;

 1. Elektrikli Araç Hizmetleri Sunmak: Günümüzün en popüler konulardan biri olan elektrikli araçlar, hemen her markanın kullanıcıları ile buluşturduğu taşıtlar arasındadır. Gelecekte benzinli araçların yerini alma potansiyeli olan elektrikli araçlar için ihtiyaç duyulan çeşitli hizmetler sunulabilir. Bu noktada başlıca ihtiyaç duyulan alan şarj istasyonlarıdır. Aynı zamanda yedek parça temini ya da teknik servis gibi destekleri sağlayarak da bu alanda karlı bir sektöre adım atmış olursunuz.
 2. Yapay Zeka Hizmetleri Vermek: Gündemin en popüler konularından biri olan yapay zeka ile birçok farklı sektörde yeni iş olanakları oluşturmak mümkündür. Yazılım, reklam, müzik, tasarım ve daha pek çok sektörde yapay zeka kullanılabilmektedir. Bu alanda kazanç elde edebilecek hizmetler ile kişilerin karlı bir sektörde yer alması mümkündür.
  Sermaye Gerektirmeyen Risksiz İş Fikirleri 

En Yeni İş Fikirleri 2024

Fark Edilmemiş İş Fikirleri
Fark Edilmemiş İş Fikirleri

İş kurma sürecinde kişilerin dikkate aldığı noktalardan biri de herhangi bir alanda daha önce yapılmamış olan iş fikirlerini hayata geçirmektir. Fark Edilmemiş İş Fikirleri 2024 yılı için pek çok sektöre hitap etmekle beraber bunlardan birini hayata geçirerek kendi alanınızda fark yaratmanız oldukça kolay olur. En yeni iş fikirlerini ise şunlardır;

 • Yenilebilir Çiçek: 2024 yılı itibari ile bir işletmede sunum, servis sanatı ve süsleme eskisinden daha önemli bir hale geldi. Özellikle Avrupa ülkelerinde yenilebilir çiçek servisi oldukça rağbet görür bir durumdadır. Salata ve çeşitli yemeklerin servisinde kullanılan bu çiçekler hem tabağın renklenmesini sağlamakta hem de protein yönünden oldukça zengindir. Yenilebilir çiçeklerin satışını gerçekleştirerek farklı bir iş fikrini hayata geçirme imkanınız olur.
 • Reiki İşletmesi: Reiki, her coğrafya, her toplum ve tüm zamanlarda var olan elle şifa verme tekniğidir. Reiki enerjisini kullandığınız bir işletme kurarak insanların sağlık ve huzur problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir