Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bayilik Fırsatları
 4. »
 5. Siemens Bayilik

Siemens Bayilik

Şule Akyol Şule Akyol - - 6 dk okuma süresi
183 1
Siemens Bayilik

Dünyanın en ileri gelen ve büyük firmalarından bir tanesi olan Siemens bayilik 170 seneden bu yana  çalışmalarına başarılı bir şekle devam etmektedir. Her ne kadar günlük yaşamda beyaz eşya ve diğer elektronik teknolojileri alanında ismini yoğun olarak duysak da esasında Siemens çok çeşitli alanlarda yüzlerce faaliyetleri bulunan bir firmadır. Siemens, genel olarak enerji alanında da çeşitli ürünlere ve hizmetlere sahiptir. Özellikle rüzgar kaynağının elektrik enerjisine dönüştürülmesinde oldukça başarılı olan Siemens günümüzde 200 civarı ülkede geniş kapsamlı bir faaliyet göstermektedir.

Siemens şirketinin Türkiye faaliyetleri de çok eski yıllara dayanmaktadır. Osmanlı Devleti  dönemlerinde ülkeye telgraf sisteminin kurulmasına karar verilmesi neticesinde Siemens ülkemizde çalışmalarına başlamıştır. Günümüze bakıldığında da Siemens firmasının ülkemizde önemli oranda yatırımları olduğunu görebiliriz. Yine bunun haricinde Siemens teknoloji ve beyaz eşya çeşitleri ile de ülkemizde tanınan ve tercih edilen bir markadır.

Marka olarak popüler olan Siemens son derece kaliteli ürünlere sahiptir ve ülkemizde yoğun bir rağbet görür. Hem dünya çapında hem de Türkiye’de yıllardır başarılı faaliyetlere imza atan Siemens firması Türkiye’de daha çok teknoloji ürünleriyle beyaz eşya alanında bayilikler vermeyi tercih eder. Oldukça yüksek prestije sahip olan bu bayilikler Siemens tarafından verilmeye devam edecektir.

Siemens Bayilik
Siemens Bayilik

Siemens Bayilik Şartları Nelerdir?

Siemens bayilik  almayı düşünenlerin şu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir;

 • Siemens bayilik için istenen sermaye ve yatırım bütçesine sahip olmak önemlidir
 • Bayi açmak isteyen adayların ticari bir engeli bulunmamalı ve teminat gösterme konusunda sorun olmamalıdır.
 • Siemens bayi adaylarının kişisel olarak da sicilleri temiz olmalıdır.
 • Bayiler şubelerde yalnızca Siemens ismiyle ticari faaliyet yapabilirler.
 • Şubelerde sadece Siemens ürünleri yer almalıdır.
 • Bayiler işletmenin her zaman başında bir yönetici olarak yer almalı ve işe sahip çıkmalıdır.
 • Şubeler mümkün olduğunca büyük olmalı ve tercihen katlı bir mağaza olmasına dikkat edilmelidir.
  Greyder Bayilik Şartları 2024

Siemens Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Siemens bayilik başvurusu yapabilmek için firmanın bölge müdürlükleri ile iletişime geçilmesi gerekir. Bayilik başvuruları şahsi müracaat ile yapılmaktadır. Firmanın bölge müdürlükleri irtibat bilgilerine Siemens web sitesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Siemens’in Ankara genel müdürlük irtibat bilgileri de size bayilik açmak konusunda yardımcı olacaktır. Açacağınız bayiliğin bulunduğu yer, mağazanın büyüklüğü, sermayenizin ne kadar olduğu, bu alanda yapacağınız iş özverisi de son derece önemlidir. Firmayı görüşmeler esnasında ikna edebilmeniz de bayilik alabilmeniz için son derece önemli bir konudur.

Çiçek Sepeti Bayilik için tıklayın!

Bunların haricinde bayilik alan kişilerin kesinlikle bayilik kültürüne ve firmanın imajına katkı sunacak şekilde davranış göstermesi beklenir. Kalite odaklı çalışmak ve işinizi sürekli geliştirmek yolunda adım atmanız son derece önemlidir. Aynı zamanda girişimci bir ruha sahip olmanız ve iletişim yönünüzün güçlü olmasına dikkat etmeniz gerekir. Genel merkez tarafından talep edilen tüm raporlar ve analizleri zamanında eksiksiz bir şekilde hazırlamanız istenir.

Siemens Bayilik
Siemens Bayilik

Siemens Bayilik Açma Maliyeti

Marka olarak potansiyeli en yüksek firmalardan birisi olan Siemens son derece yüksek standartlarda çalışmalar yapan bir firmadır. Hem dünya da tanınan markalar arasında yer alması hem elektronik eşyalardan beyaz eşyalara kadar çok geniş bir ürün yelpazesi olması firmayı oldukça popüler bir hale getirmiştir. Çoğu kullanıcıya hitap eden yeni nesil teknolojileri ile Siemens her zaman kaliteyi müşteriler için sunmayı hedefler. Bu da girişimcilerin bayilik olarak firmayı değerlendirmeye almasına yardımcı olur.

Satış Ortaklığı Veren Siteler için tıklayın!

Siemens bayilik açma ücretleri konusunda birçok çeşitli unsur vardır. Firmaya verilecek olan isim ücreti, dükkanın kira ücreti, çalıştırılacak kişileri sigortası ve maaşları, ürünleri temin etmek, ruhsat alma ve fatura maliyetleri gibi çok fazla durum vardır. Siemens bayilik koşulları arasında maliyetiniz ile ilgili net bilgiler bulmak çok zordur. Çünkü maliyeti belirleyen en önemli detay iş yerinizin boyutudur. Aynı zamanda iş yerinizi hangi lokasyonda açacağınız konusu da fiyatlara etki eden bir unsurdur.

  Nestle Su Bayilik Şartları 2024 Nestle Su Franchise Şartları

Hedefteki pazarlara çeşitli bayilik konseptleri sunup karlılık oranını artırmayı isteyen firma, Türkiye’de hem bilişim sistemi hem de beyaz eşya ürünlerinin bayiliklerini verir. Genel olarak 400 bin TL bayilik maliyetiniz olacağını düşünerek bu işe adım atmanız gerekir. Yine de bu rakam sizin açacağınız mağazanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir