Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İş Fikirleri
 4. »
 5. Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri

Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
111 0
Profesyonel fotoğrafçılık

Ekstra gelir elde etmenin en etkili yolarından biri de ek iş yapmaktır. Evinizdeki konfor alanında internetten para kazanmanın yolları ile ilgili araştırmalar yaparak yüksek miktarda gelirler elde edebilirsiniz. Tutku ekonomisi ve esnek ekonomi, günümüzde evden ek iş yapmaya verilen isimlerdir.

Ek olarak yapılacak iş fikirleri arasında kişinin ilk yapması gereken doğru nişi seçmesidir. Yeni müşteriler kazanmak ve hizmetlerinizi pazarlayabileceğiniz bir web sitesi oluşturarak işinizi daha hızlı büyütme imkanına sahip olabilirsiniz. Ek olarak yapılacak iş fikirleri şunlardır;

 1. Üretim Odaklı Ek İş Fikirleri
 • Serbest yazarlık veya içerik üreticiliği
 • Ev yapımı yemek satışı
 • Blog yazarlığı
 • El yapımı ürünlerin satışı
 • Talep üzerine baskı yapımı
 1. Hizmet Odaklı Ek İş Fikirleri
 • Profesyonel fotoğrafçılık
 • Çeviri hizmetleri
 • Peyzaj ve bahçe işleri
 • Koltuk temizleme
 • Dropshipping
 1. Sosyal Medya Odaklı Ek İş Fikirleri
 • Sosyal medya hesaplarının yönetimi
 • Sosyal medya fenomenliği

Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri 2024

Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri
Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri

Evden çalışma trendi 2024 yılı ile yükselişe geçmiştir. Böylelikle ev ortamında hayata geçirilebilecek kar getirisi yüksek olan pek çok ek iş imkanı bulunmaktadır. Kişilerin ev konforundan vazgeçmeden ya da herhangi bir yere bağlı kalmadan yapabileceği düşük sermaye ile başlanabilecek çeşitli iş fikirleri mevcuttur. Ek olarak yapılacak iş fikirleri 2024 yılı için şunlardır;

 1. Online Eğitim Verme: Bilgi ve becerilerinizi paylaşarak para kazanmanız mümkündür. Herhangi bir konuda uzmanlığı olan kişiler için mükemmel bir seçenek olup online platformlar üzerinden bilgilerinizi öğrencilere aktarabilirsiniz.
 2. CV ve Niyet Mektubu Yazarlığı: İş arayanlar için iyi bir özgeçmiş ve kaliteli bir niyet mektubu oldukça önemlidir. Yazılı iletişimde yetenekli olan kişiler için ideal bir ek iş olan cv ve niyet mektubu yazarak insanların kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda bu iş için herhangi bir sermaye gerek yoktur. Tek gerekli olan iyi bir dil bilgisidir.
 3. İnternetten Çeviri Yaparak Döviz Kazanımı: Birden fazla dili bilen kişiler için oldukça uygun bir ek iş seçeneği olup internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Dünya genelindeki müşterilere ulaşarak döviz kazanma imkanına erişebilirsiniz. Farklı çevrimiçi platformlar üzerinden çeşitli dillerdeki metinleri çevirerek bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.
  Ev Ofisinizin Kralı Olun “Karlı Home Office İşletmeler”

Evde Ek Gelir Olarak Yapılacak İşler

Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri
Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri

Ekonomik koşullarda yaşanan ani değişimler, lükse dayalı tüketim alışkanlıkları ve beklenmedik giderler sabit geliri olan kişileri ek iş yapmaya yönlendirmektedir. Ek iş fırsatları içinde kişilerin ev ortamında rahatlıkla gerçekleştirebileceği iş imkanları da bulunur. Özellikle öğrenciler, ev hanımları, emekliler evde ek gelir olarak yapılacak işler ile aylık gelirlerini artırma imkanına sahip olur. Evden yapılabilecek ek işler ise şunlardır;

 1. Makale Yazarlığı: İnternet siteleri, içerik ihtiyaçlarını firma dışından satın alarak gidermek istiyor. Bir içerik sitesi ile çalışarak hem boş vakitlerinizi hem hafta sonlarınızı makale yazarak kazanca çevirebilirsiniz.
 2. Sosyal Medya Yöneticiliği: Çeşitli firmalar, sosyal medya hesaplarının yönetilmesi için sosyal medya uzmanına ihtiyaç duyar. Sosyal medyanın dinamiklerini bilen ve aynı zamanda yazılı ve görsel içerik üretimi yapabilen kişiler sosyal medya hesap yönetimi yapabilir.
 3. Nikah Şekeri Üretimi: Ek gelir isteyen kişilerin ek iş olarak yapabileceği iş fikirleri arasında yer alan nikah şekeri üretimi, genel olarak 1000 adet nikah şekeri yapımı için ücretlendirme sağlanır. Sermayesiz olarak evden yapılabilen bu ek iş fikri ile kişilerin ciddi miktarda ek gelir elde etmesi mümkündür.

Ekstra Olarak Yapılabilecek İşler

Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri
Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri

Günümüzün hayat koşulları insanları ek iş yapmaya yönlendirmektedir. Kişiler pek çok farklı sektörde değişik ek iş fırsatları ile gelir elde etme imkanına sahiptir. Ekstra olarak yapılabilecek işler kişilerin hem aylık gelirini artırmakta hem de hayat standartlarını yükseltmektedir. Aynı zamanda kişiler ilgi duyduğu alanlara yönelik ekstra işler yaparak kaliteli vakit geçirme olanağına da sahip olur. Ekstra olarak yapılabilecek iş fikirleri ise şunlardır;

 1. Podcast: İnternet radyosu olarak tanımlanan podcast, günümüzün popüler ek iş fırsatlarından biridir. Kişilerin eğlenerek para kazanmasına imkan sunan podcast henüz youtube kadar kullanıcısı olmadığı için bu kanalı kullananların lehine olacaktır. Bilimden teknolojiye kadar hemen hemen her alanda kişiler sesli yayın yapabilme imkanına sahiptir.
 2. Kullanılmayan ya da Fazla Eşyaları Satmak: İkinci el eşya kullanımının hem çevresel hem de finansal açıdan olumlu yönleri bulunur. Gereksiz ürün tüketiminin önüne geçmeye olanak sağlayan ikinci el eşya alımı aynı zamanda finansal olarak da daha düşük bütçeler ile kişilerin eşya temin etmesine olanak sunuyor. Online platformlar üzerinden kendinize ya da başkasına ait olup kullanılmayan eşyaları satarak gelir elde etmekle beraber sürdürülebilir bir hayat tarzına da adım atmış olursunuz.
  Devlet Destekli İş Fikirleri

Ek İş Olarak Yapılabilecek İşler

Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri
Ek Olarak Yapılacak İş Fikirleri

Mevcut ekonomik koşullar altında kişilerin ek iş olarak yapılabilecek işler ile gelir elde etmesi bütçe yönetimi açısından oldukça önemlidir. Günümüzde kişilerin aylık sabit gelirinin yanında kazanabileceği ek geliri elde etmeye olanak sağlayan iş fırsatları ise şunlardır;

Ticarete Atılmanın Yolları 

 1. Serbest Çalışma: Yazılım geliştirme, grafik tasarım, içerik yazımı kişilerin yeteneklerini çevrimiçi kanallar aracılığı ile pazarlayabileceği ve aynı zamanda proje bazlı olarak bağımsız çalışabileceği ek iş fikirleri arasında yer alır.
 2. E-ticaret: Ürünlerini çevrimiçi olarak satmana olanak sağlayan e-ticaret, pazar ağı oldukça geniş ve müşteri kitlesinin oldukça yoğun olduğu ek iş fikirlerinden biridir. Kendi web siteni kurarak ya da dropshipping gibi stok tutmayan modeller ile de ek gelir elde etme imkanına sahip olabilirsin.
 3. Anket doldurma: Çeşitli anket sitelerine katılıp anket doldurarak düşük miktarlarda da olsa para kazanma imkanına sahip olabilirsin. Anket doldurma hem zahmetsiz hem de zaman almayan ek iş fikirleri arasında yer alır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir