Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. En Çok Tercih Edilen Online İş Fikirleri 2024

En Çok Tercih Edilen Online İş Fikirleri 2024

Şule Akyol Şule Akyol - - 9 dk okuma süresi
75 0
En Çok Tercih Edilen Online İş Fikirleri 2024

Evden yapabileceğiniz online iş fikirleri 2024 günümüzün en çok tercih edilen işlerinden biri durumuna gelmiştir. Esnek çalışma saatlerine sahip olması, düşük sermaye ile yapılması ve daha az stresin olması, programını kişi kendi ayarlıyor olması gibi avantajlar arasında yer alır. Yazımızda evden yapılabilen online işler, evde yapılabilecek ek işler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Pandemi dönemi sonrası 2020 yılı öncesi çalışma modelleri önemli ölçüde değişmiş bir durumdadır. Evden çalışma nasıl olur dediğimizde birçok sektörde uzaktan çalışma düzeninin tercih edilmesi ile birlikte birçok sektörün uzaktan çalışmak açısından elverişli olduğu anlaşılmıştır. Diğer yandan online yollarla para kazanma da son derece popüler bir duruma gelmiştir.

Sanatsal Faaliyetleri Online İşe Çevirmek

İster fotoğrafçı ister bir ressam isterseniz de bir müzisyen olun yeteneğiniz varsa, bunu  online işe dönüştürmek hiç de zor değildir. Uzmanlık alanınız resim ya da fotoğrafçılıksa, Printful gibi şeyleri kullanarak çalışmalarınızı tuval, baskı ve çerçeveli poster şeklinde satma imkanı bulabilirsiniz. Bu, sanatınızı insanların evlerine götürüp aynı zamanda mekanlarına entegre edilebilecek somut bir hale getirmenin çok iyi bir yoludur. Ritimler, şarkılar ve daha fazlasını dijital indirme şeklinde satın alabilirsiniz. Sanatsal çalışmaları online iş fikirleri olarak yapmak severek yapmış olduğunuz bir işten para kazanmak bakımından oldukça keyifli olacaktır. 

En Çok Tercih Edilen Online İş Fikirleri 2024
En Çok Tercih Edilen Online İş Fikirleri 2024

Blog Sitesi Açmak

Blogculuk ilk başladığı günden bu yana çok fazla yol kat etmiştir ve günümüzde hala varlığı devam eden bir alandır. Blog yazıları günümüzde iyi bir para kazanma ve pazarlama aracı olarak karşımıza çıkar. İster sponsorlu gönderi yayınlayıp, ister üçüncü taraf reklamları alarak ya da ürünlerinizi satıp para kazanmayı tercih edin, blog, evde yapılabilecek en iyi online iş fikirlerinden biridir. Kendi blog sayfanızı açabileceğiniz gibi değişik bir firmaya online bir şekilde blog desteği vermek de online iş fikirlerinden biri olarak mantıklıdır. Başarılı bir blog ortaya çıkarmanın anahtarı, sadık ve ilgili bir kitle oluşturma amacında olmaktır. İzleyici merkezli bir yaklaşıma sahip olduğunuz zaman size güvenen bir topluluk geliştirebilirsiniz. Ayrıca güven kazanabildiğiniz zaman gelir seviyenizde git gide artacaktır. 

  Niche Pazarında Büyük Kazançlar “Kâr Marjı Yüksek Sektörler”

Kripto Ticarette Spot ve Vadeli İşlem Karşılaştırması: Hangisi Daha Fazla Kar Sağlar?

Yazılımcı, Geliştirici, Yazar Olmak 

Günümüzde online iş fikirleri 2024 son derece çeşitlidir. Yazarlık, grafik tasarımcılığı, ürün geliştirmek, yazılımcılar gibi birçok farklı iş alanı evden online bir şekilde yapılır. Daha düşük maliyetli bir iş kurulabilen ve bu alanlarda serbest olarak çalışan statüsüyle iyi kazançlar elde etmek mümkün olacaktır.  Günümüzde freelance olarak veya serbest çalışmanın birçok farklı avantajı bulunur. Serbest olarak çalıştığınız zaman, üzerinde çalışmak istediğiniz projeleri kendiniz tercih edebilir ve kendi programınız ile kendi  iş yerinizi belirleyebilirsiniz. İyi olduğunuz bir alanda kendi programınızı kendiniz yapıp gerçekleştirmek ve bundan bir kazanç elde edebilmek önemli bir ayrıcalıktır. Serbest çalışmanın bazı olumsuz yönleri olduğunu da unutmamak gerekir. Bu hususta iyi bir portföye sahip olmak, beğenilmek ve keşfedilmeniz son derece önemli olacaktır. 

En Çok Tercih Edilen Online İş Fikirleri 2024
En Çok Tercih Edilen Online İş Fikirleri 2024

Online Kurs Eğitimleri Vermek

Günümüzde herhangi bir alanda donanımlı olabilmek için online kurslar çoğunlukla tercih edilir. Kendinizi donanımlı bulduğunuz bir alanda online kurs hizmeti verebilir ve bu şekilde online olarak kazanç elde edebilirsiniz. Online derslerinizi kendi web sitenizde yayınlayıp aynı zamanda başka bir siteye bağlı olarak da yapabilirsiniz. Çevrimiçi bir kursla bilgili olduğunuz konuyu anlatıp hem birçok kişiye dokunabilir hem de para kazanabilirsiniz.

Mobil Uygulama Geliştiriciliği

Uygulama geliştirme genel olarak yazılım sektöründe öne çıkan online iş fikirleri 2024 arasındadır. Playstore veya App Store üstünden uygulama pazarlamak için mobil uygulama geliştiriciliği alanında profesyonel hale gelmek mümkündür. Bu işte gelişmeye başlamak için YouTube veya Udemy gibi programlar üstünden kursları takip edebilir, aynı anda kendiniz de bir çaba sarf edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz uygulamalar daha büyük çaplı uygulamalar olabildiği gibi daha küçük ve herkese hitap edecek ücretsiz uygulamalar da olabilir. 

  2024 Yılında Kazandıracak En İyi 10 İş Fikri

Uygulama geliştiriciliğini hem kendiniz için hem de müşterileriniz için yapabilirsiniz. Kendiniz için yapmış olduğunuz uygulamalarda daha çok reklam eklemeye ve bu reklamlara yapılan  tıklanma sayısı ile gelir elde edebilirsiniz. Aynı zamanda abonelik sistemleri geliştirip, uygulamaya bir defalık ücret ödenmesiyle daha sonra sınırsız kullanım hakkı da verebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Online İş Fikirleri 2024
En Çok Tercih Edilen Online İş Fikirleri 2024

Influencer Olmak

Influencer olmak, daha çok son zamanlarda öne çıkmaya başlayan özel bir iş alanıdır. Her ne kadar ilk zamanlarda gelir elde etmek edebilmek zor olsa da siz öne çıktığınız zaman diğerleri tarafından daha dikkat çekici bir hâle gelirsiniz. Markalar da sizin üstünüzden ürün ya da hizmet pazarlamak açısından bu hususta harekete geçme motivasyonu içinde yer alır. Direkt olarak veya menajeriniz aracılığıyla size ulaşıp marka tanıtımları yapıp ve bu markayla alakalı ürün veya hizmetleri hangi şekilde pazarlamayı hedeflediklerini anlatırlar. Siz de onların istediği maksada uygun olarak tanıtmak için sayfanız üstünden paylaşım yaparsınız. 

Tasarım Yapmak 

Tasarım, çoğu marka için devamlı ihtiyaç duyulan bir alandır. Aynı zamanda fiziksel bir alanda çalışılmak içinde ihtiyaç duyulmaz. Kendi işiniz olarak tasarımlar yapabilir ve bundan bir kazanç elde edebilirsiniz. Tasarım denildiği zaman akla sosyal medya tasarımlarından başlayıp broşür tasarımlarına kadar birçok alan gelebilir. Özellikle dijitalleşmenin çok daha yaygın olmasıyla birlikte üç boyutlu tasarım alanında da aktif hale gelebilirsiniz. Tasarım alanı diğer alanlara kıyasla daha çok yaratıcılık ve yetenek isteyen bir alandır. Müşterinin ne istediğini iyi bilmek gerekir. Bazı zaman yapmış olduğunuz işin çok daha değişik bir versiyonunu talep edilebilir ve işi ilk baştan yapmak mecburiyetinde kalabilirsiniz. Bu nedenle bu işte profesyonel olmak son derece iyi bir avantaj sunacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir