Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. En çok Tercih Edilen Popüler İş Fikirleri

En çok Tercih Edilen Popüler İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
85 0
turkiyede olmayan is fikirleri ve urunler 2024 2

Profesyonel yaşantınızda bir şeylerin değişmesini istiyorsunuz ve hangi işleri yapabilirim diye düşünceleriniz varsa, günümüzde rekabetin yoğun olduğu iş pazarında hangi iş fikirlerinin başarı şansının yüksek olduğunu öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Her türlü ve ölçekte iş fikirleri üretilmesi mümkündür. Teknolojinin ilerlemesi sonucunda internetten para kazanma gibi seçenekler popüler iş fikirleri haline gelmiştir ve girişimciler internet bağlantısının olduğu her yerden işlerini kurup yapabilirler. Eğer bir işletme web sitesi oluşturmak için gerekli araçları bulabilirseniz siz de istediğiniz işi yapabilirsiniz. Sadece, girişim yolculuğunuza başlamak için harika bir iş fikrine ihtiyacınız olacaktır. Bu yazımızda farklı sektör, beceri ve ilgi alanlarıyla ilgili güncel ve popüler iş fikirlerini sizin için derledik.

Web Tasarım

Hem yaratıcılık hemde teknik bilgilere sahipseniz web tasarımı yapmak sizin için verimli iş fikirleri arasında olabilir. Web tasarımcılık yapmak için, bir bilgisayarınız varsa tam anlamıyla sermayesiz bir para kazanma olacaktır. Web tasarımcı ne yapar? Web tasarımcı, bir kişi ya da bir kurumun ihtiyaçları doğrultusunda kullanıcı dostu olan web siteleri oluşturmak için kullanılan bir meslektir. Web sitesi kurma sürecinde görsel tasarım haricinde kullanıcı deneyimini optimize edip, web sitelerinin etkileşimli ve modern bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olurlar. Şirketler ya da web tasarımı ajansları üstünden veya Wix Marketplace, Armut veya Bionluk gibi bir pazaryerlerini kullanıp freelance işlere sahip olabilirsiniz. Kişiler ve küçük işletmelerden meydana gelen kendi müşteri portföyünüzü ortaya çıkararak hemen ilan vermeye başlayabilirsiniz.

Podcast Yayıncılığı

Popüler İş Fikirleri
Popüler İş Fikirleri

Podcast yayıncılığı son zamanların en popüler iş fikirleri arasında yer alır ve 2015 senesinden bu yana üretilen podcast sayısı giderek artış gösterir. Podcast nedir? Düşük bir sermaye ile başlayacağınız bu iş fikrinde seçmiş olduğunuz bu konudaki uzmanlığınızı başkaları ile paylaşırsınız. Röportaj ya da konuşmalarınızı kayıt altına aldıktan sonra seste düzenlemeler yapıp yeni bölümlerinizi herhangi bir podcast sitesinde yayınlayabilirsiniz. Ardından da programınıza reklam alıp podcast yayınlarınız üzerinden Para kazanma yöntemlerine göz atabilirsiniz.

  Nakliye İş Fikirleri

Kitap Seslendirmek

İnternet üzerinden ya da evde yapılacak popüler iş fikirleri arasında başka bir örnek ise kitap seslendirmesi yapmaktır. Sevgili kitap severler ve kişisel yayın yapanlar, kitap seslendirme sizler için çok iyi bir iş fikri olabilir. Artık çoğu okuyucu görsel kitap formatlarından ziyade sesli kitapları tercih ederler. Kitap seslendirmek son derece düşük sermayeli iş fikirleri arasında yer alır. Kitabı kendiniz kayıt altına alabilir ya da ücretli bir hizmet alabilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı

Popüler İş Fikirleri
Popüler İş Fikirleri

Sabırlı bir yapıya sahipseniz ve çocuklarla iyi iletişim kurabiliyorsanız tam anlamıyla sermayesiz iş fikirleri arasında yer alan bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda çocuk bakımı ve bunun ekonomik olarak etkisi hem ebeveynler tarafından hem de genel olarak toplum tarafından çoğu zaman tartışılan bir konu haline gelmiştir. Artık hem düzenli gelir elde edilmesi hem de bu önemli sektörde kişisel başarıya ulaşmak isteyen nitelikli çoğu yeni bakıcı adayı, çocuk bakımı sektörüne adim atmayı tercih ederler.

Üniversite Öğrencilerinin Para Kazanabileceği İşler tıklayın!

Doula

Doula hamilelik süresince  ilk üç aydan doğuma kadarki sürede anne adaylarına destek vermek için özel olarak eğitim alan kişilerdir. Uzun süre eğitim alan bu bilinçli profesyonel kişiler  müşteriler için son derece değerli duygusal açıdan da  yardımcı olurlar. Doula olmak için bazı temel adımlar vardır: İlk olarak sertifikalı eğitim kursuna katılmış olmak gerekir. Daha sonra müşterilerle iletişim kurmak ve deneyim kazanmak için temel pazarlama stratejilerini bilmek gerekir. Potansiyel müşteriler varsa onlara reklam verebilir ya da kartvizit oluşturabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı

Popüler İş Fikirleri
Popüler İş Fikirleri

Emlak danışmanlığı, gayrimenkul almak, satmak ve kiralama gibi işlemlerde müşterilere profesyonel olarak hizmet veren bir meslek dalıdır. Emlak danışmanları, Pazar analizi yaptıktan sonra müşteriler için en ideal gayrimenkulü bulma konusunda rehberlik eder, müzakerelerde yardımcı olur ve işlemlerin doğru bir biçimde ilerlemesini sağlar.

  2024 Sizi Ön Plana Çıkaracak 10 Yenilikçi İş Fikri

En yaygın ve eski yatırım şekillerinden biri olan emlak danışmanlığı ile alakalı online ya da yüz yüze katılın sağlayacağınız çoğu eğitimle alan ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sektörde zamanınızın büyük bir çoğunluğunu uzaktan iletişimle yapabilir, işlerinizi mekandan bağımsız bir şekilde evden yönetme imkanı bulabilirsiniz. Bu sektöre girmeden önce insan ilişkileri, ikna kabiliyeti ve organizasyon bakımından becerilerin çok önemli olduğunu unutmamak gerekir.

Etkinlik Planlamak

Günün çoğu zamanını evden çalışarak geçirmiş olduğunuz etkinlik planlama işlerinde yeni insanlarla iletişim kurabilir, iletişim ve pazarlama becerilerinizi daha güçlü hale getirebilirsiniz. Etkinlik planlama uzmanları genel olarak styling, eğlence gibi özel etkinlik sektöründe belli bir alanda çalışıp işe başlarlar. Kendi işini kurma fikirleri arasında yer alan bu alanda aynı anda birden çok iş yapılabilir, yaratıcı düşünmek ve baskı altında problemleri çözmek önemlidir. Bu alanda şuana kadar düzenlemiş olduğunuz etkinlikleri sergileyeceğiniz bir etkinlik sitesi kurabilirsiniz.

Yemek Teslimat Hizmeti

Popüler İş Fikirleri
Popüler İş Fikirleri

Genel olarak ev ya da kiralık mutfaklara bağlı yemek teslimat hizmeti, kendi toplulukları içerisinde kaliteli, erişilmesi kolay ve pratik yemek seçenekleri sunmayı düşünenler için çok iyi bir iş fırsatıdır. İnsanlar araçla bir yere gitmek yerine evde durmayı tercih ettikçe basit bir şekilde online sipariş ve hızlı teslimat sağlayan hizmetlere talep artışı olmaya devam edecektir.

Özel Şeflik

Popüler iş fikirleri arasında yer alan özel şeflik yemeklerini eve teslimatla dışarıdan almayı tercih eden birçok kişi olduğundan birçok kişi mutfak hizmetlerine daha çok talep etmeye başlamıştır. Özel şeflik yaparken restoran mutfaklarına göre daha çok serbestlik ve özgürlük alanı olur. Müşterinizin istekleri doğrultusunda devamlı değişen bir menü ortaya çıkarırken değişik mutfaklardan denemeler de yapabilirsiniz.

  2024 Üniversite Öğrencileri İçin Düşük Maliyetli Girişim Fikirleri

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir