Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bayilik Fırsatları
  4. »
  5. H&M Bayilik Şartları 2024 H&M Giyim Bayilik Şartları

H&M Bayilik Şartları 2024 H&M Giyim Bayilik Şartları

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
201 0
H&M Bayilik Şartları

Köklü bir geçmişe sahip olan H&M giyim sektöründe GAP ve ZARA gibi popüler mağazalardan sonra hemen ikinci sırada yer alır.  En kaliteli ürünleri ile uzun senelerden bu yana yerini iyi bir şekilde korumayı başarmış durumdadır. Üstün kalitesi 67 yıllık geçmişe dayanan H&M bu deneyimiyle yetinmeyip her geçen gün kendini biraz daha  büyütmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Biz bu yazımızı siz değerli girişimci ve girişimci adayları için hazırladık. H&M bayilik şartları 2024 ve firma hakkında merak ettiğiniz her bilgiye ulaşabilirsiniz.

H&M Türkiye Hakkında

İkinci dünya savaşından sonra işleri sekteye uğrayan ve kendini bir anda Amerika’da bulan İsveçli girişimci Erling persson böylelikle dünyanın en önemli ve geniş üretimlerini yapan giyim firmalarını tanımış oldu. Kendinin doğup büyüdüğü yer olan İsveç’te bu sektörde yaşanan önemli eksikliği fark eden Erling persson hemen ülkesine geri dönüp ilk mağazasını 1947 senesinde açmıştır.

Sonax Bayilik Şartları 2024 için tıklayın!

Kendi ülkesi İsveç’e döndükten sonra ilk mağazasını 1947’ de açan Erling persson ilk mağazasından sonra 20 yıl geçince, Muaritz widforss ismindeki bu mağaza ilk kez av kıyafetleri ismi altında erkek giyim kıyafetleri satmaya başlamıştır. Girişimci kısa bir zaman av kıyafetleri ile erkek giyimi satan mağazasını 1945 senesinde ilk defa olduğu kadın giyimi üzerine olan bu mağaza ile birleştirip firmasını giderek büyümüştür. Şirket bu mantıklı olan girişim hareketinden kısa bir zaman sonra dünyanın en iyi tasarımcılarıyla çalışıp firmasını çok daha yüksek bir kaliteye taşıyarak H&M firmasını en iyi mağazalar arasında günümüze kadar getirmişlerdir.

  Şok Market Bayilik Şartları 2024
H&M Bayilik Şartları
H&M Bayilik Şartları

Türkiye H&M Bayilik Şartları

Günümüzde çoğu girişimci ve girişimci adayı kendi işini kurmayı hayal eder ve bunun için uğraşır. Dünyamızda çeşitli sektörden olan kökü firmalar da daha da büyümek, kendini geliştirmek ve kendi markalarını daha çok kişiye ulaştırabilmek adına bayilik verirler. H&M de bu köklü firmalardan yalnızca birisidir. Günümüzde birçok girişimci H&M bayilik alma imkanından yararlanarak kendi işlerini kurmuşlardır. Tüm girişimciler ve girişimci adayları için H&M Bayilik şartları 2024 ve başvuru sürecini aşağıda maddeler halinde sıraladık;

  • Bu önemli firma H&M ye bakıldığında ülkemizde hemen hemen 25 mağazasının bulunduğunu ve bütün mağazalarının işlek ve merkezi konumlarda açıldığı görülür.
  • Yüksek kalite de üretilen ürünleri ile ferah ve geniş mağazalarda deneyimli personeller ile aktif bir şekilde hizmet verilir.
  • Mağazanın çalışma sistemi ve birçok insanın ilgi ve dikkatini üzerinde topladığını gören girişimciler ve girişimci adayları H&M bayiliklerinin koşullarını merak etmektedir.
  • Günümüzde bu giyim firması maalesef ki bayilik vermemektedir.
  • Dünyanın çoğu ülkesinde aktif bir şekilde giyim sektöründe yerini koruyan H&M girişimciler için bayilik ve franchise fırsatları artık sunmamaktadır.

H&M Franchise Bedeli Ne Kadar?

Dünya genelinde çalışmalar yapan ve büyük markalara ait isimlerle mağaza açabilmek için, o markaların koymuş olduğu kuralların kabul edilmesi ve ismin kullanımı için belli bir ücret ödenmesi gerekir. Şartlar kabul edilir ve franchise bedeli olarak adlandırılan bu ücretin ödenmemesi durumunda, markanın ismiyle tekrar bir mağaza açılamaz. Mağaza açılması düşünülen marka H&M olunca, işler biraz daha farklı bir hale gelebilir. Bilindiği üzere H&M bu konuda herhangi bir bilgi paylaşımı yapmıyor. Yani bir H&M mağazası açmak isteyen bir girişimcinin, koşullar ve franchise bedeline ulaşabilmesi neredeyse imkansızdır. H&M’in bayilik açmak için herhangi bir yetki vermediği ve mağazalarını da kendisinin açtığı bilinir. Bu konudaki tutumundan dolayı da H&M bayilik şartları 2024 ile ilgili de herhangi bir bilgi bulunmuyor.

  Flo Bayilik Şartları 2024 Flo Franchise Şartları Bedeli
H&M Bayilik Şartları
H&M Bayilik Şartları

H&M Bayilik Nasıl Alınır?

H&M bayiliği alabilmek için sunulan bütün şartların yerine getiriliyor olması ve bununla birlikte franchise bedelinin ödenmesi istenir. Fakat marka bu konularla ilgili herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmadığından dolayı bayiliğin alınması süreciyle alakalı da herhangi bir bilgiye ulaşamamıştır. H&M’ nin resmi internet sitesine girildiği zamanda bu konuyla ilgili herhangi bir bilgiye rastlamanız çok zordur. Sitede başvuru formu veya bununla alakalı bir şeyler bulamıyorsanız da H&M’in hala bayilik vermeme konusunda kararlı olduğu, kendi bayilerini sadece kendisi açmaya devam ettiğini düşünebilirsiniz.

H&M’ nin Kaç Tane Bayisi Var?

60’tan fazla ülkede varlığını devam ettiren H&M, sahip olmuş olduğu mağaza sayısıyla da rakiplerine her zaman fark atmayı başarmıştır. İlerleyen zamanlarda hem bayi sayısını arttırmak hem de açılmadığı ülkelerde de bayi açmayı amaçlayan H&M’in ülkemizdeki bayi sayısının 25 civarı olduğu belirlenmiştir. Dünya genelinde H&M bayi sayısının ne kadar olduğuna bakıldığında, markanın 800 civarında mağazasının olduğu görülmüştür. Bu da çoğu giyim mağazasına göre son derece iyi bir sayıdır. H&M’in sahip olduğu popülerliğe de bağlı olarak birçok kişi bayilik almak için gayret gösterse de bu konuda internet üzerinden herhangi bir bilgiye ulaşmak oldukça zordur. Bu sebeple bayilik almayı düşünen birisinin internetten bu konuyu araştırmaktan ziyade, H&M yetkilileri ile iletişime geçmesi çok daha mantıklı olacaktır.

H&M Bayilik Şartları
H&M Bayilik Şartları

H&M Bayilerinin Çalışma Saatleri

H&M çalışma saatleri ile ilgili AVM içi ve dışında çeşitli saatler belirlemiştir. AVM içinde açılan bir mağaza zaten AVM’nin açılış ve kapanış saatleriyle uyumlu olmak zorundadır. Bu sebeple AVM içinde ki bir H&M mağazasının açılıp ve kapanış saatleri, AVM ile aynıdır.

H&M Müşteri Hizmetleri İletişim

H&M bayilik şartları 2024 ile ilgili ve diğer konular da merak ettikleriniz, markanın kullanmış olduğunuz ya da çevrimiçi platformlarda sipariş verdiğiniz ürünler ile ilgili bilgi almak için, müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. H&M müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 390 29 00’dır. Bütün destek ve yardım konularında bu numaradan iletişim sağlayabilirsiniz.

  Turkcell Bayilik Şartları 2024 Turkcell Mavi Nokta Bayilik

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir