Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. İnternet Üzerinden Yapılacak İşler

İnternet Üzerinden Yapılacak İşler

Şule Akyol Şule Akyol - - 9 dk okuma süresi
37 0
İnternet üzerinden yapılacak işler

Teknolojinin gelişmesiyle beraber İnternet üzerinden yapılacak işler daha kolay erişebiliyoruz. Genellikle çoğu birey iş konusunda rahat olmak ister ve böyle düşünenler için internet üzerinden çalışmak; konfor alanından çıkmadan rahat bir çalışma ortamı oluşturmak, istediği zaman diliminde çalışabileceği bir iş bulmak artık oldukça kolaydır çünkü internet üzerindeki bu işlerin çeşitliliği fazla olduğu için kendinize uygun bir iş bulmanız daha kolay hale gelir.

Dijital çağın bize sunduğu en büyük fırsatlardan biri de kendi işimizi kurmak için büyük bir sermaye gerekmeden rahat bir şekilde çalışabilmemizdir. Yeteneğinizin olduğu veya bilginiz düzeyinde bir işte kendi istediğiniz ortam ve esnek çalışma saatlerinde gerçekleştirmek istiyorsanız sizler için listelediğimiz farklı iş alanlarını inceleyebilirsiniz;

Reklam Yöneticisi

İnternet üzerinden yapılacak işler
İnternet üzerinden yapılacak işler

İnternet üzerinden yapılacak işler arasında yer alan bu meslek genellikle belirli platformlarda; LinkedIn Ads, Google Ads, Facebook Ads, Instagram Ads gibi reklam kampanyaları oluşturarak ve yöneterek yapılır. Reklam konusunda bilgiliyseniz ve en iyi sonuçları veririm diyorsanız, rahatlıkla hedef kitleyi yakalar reklamlarını yöneterek internetten para kazanabilirsiniz. Bu pozisyon dijital pazarlama dünyasında önemli bir yer tutar ve internet kullanıcılarının sayısının her geçen gün artmakta olduğu bu mesleğe olan talepte doğal olarak çoktur.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı

Dijital Pazarlama konusunda en çok ilgi çeken internet üzerinden yapılacak işlerden biride SEO uzmanı olmaktır. Web sitelerinin arama motorlarında daha yüksek sıralamalara ulaşmasını sağlamak için çeşitli teknikler uygulayıp hedef kitlenin hangi kelime ve ifadeleri aradığını belirler ve böylece aranma hacmi yüksek olan anahtar kelimeleri bulabilirler. Bu işte bilgili insan çok az olduğu için birçok işletme kendilerine doğal trafik getirecek bu alanda bilgili birini aramaktadır bu yüzden bu alanda talep fazladır. Özellikle kendinizi yeterince geliştirdikten sonra kendi işletmenizi kurabileceğiniz bir alandır.

  En Çok Tercih Edilen Online İş Fikirleri 2024

Uzaktan Satış Temsilcisi

image 24
İnternet Üzerinden Yapılacak İşler 7

Bu pozisyon dijitalleşmenin ve İnternet Üzerinden Yapılacak işlerin attığı bu dönemde oldukça popülerdir. Uzaktan satış temsilcisi, şirketlerin ürünlerini uzaktan, genellikle telefon, e-posta ve online platformlar aracılığıyla tanıtan ve satan profesyonellerdir. Müşterilerle iletişime geçer ürün veya hizmetler hakkında bilgi verir. Sipariş alıp satış sürecini yönetip müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışırlar. Satış performansını gözlemler ve düzenli olarak raporlar hazırlar. Genellikle bağımsız çalışırlar ama raporlamalar ve ekip toplantıları için sürekli iletişim halindedirler. Maaşları ise ülkeye ve sektöre göre değişiklik gösterebilir.

Uzaktan Müşteri Hizmetleri

İnsan ilişkilerin de güzel bir iletişim becerisine sahipseniz müşteri hizmetleri pozisyonunu tercih edebilirsiniz neler yaptıklarını kısaca özetlersek; Müşteri memnuniyetini artırmak ve sorunları çözmek için şirketlerin müşterilerine telefon, sosyal medya, e-posta, canlı sohbet gibi dijital kanallar aracılığıyla yardım sağladıkları bir çalışma biçimidir. Sorunları ilgili departmanlara yönlendirir ve çözüm sürecini takip eder. Bu yüzden sürekli iletişim halinde olabileceğiniz yoğun bir iştir.

Sosyal Medya Danışmanlığı

image 25
İnternet Üzerinden Yapılacak İşler 8

Siz de stratejik planlama, içerik oluşturma, kampanya yönetimi, analiz ve raporlama gibi çeşitli görevleri yapabileceğinize inanıyorsanız sosyal medya danışmanlığını tercih edebilirsiniz. Kendi sosyal medya ajansınızı kurabilir ya da Freelance olarak şirketlere danışmanlık yapabilirsiniz bu yüzden Kendinizi ön plana koyabileceğiniz rahat bir iştir. Bu işi yapabilmeniz için platformların nasıl çalıştığını ve hangi stratejilerin en etkili olduğunu bilmeniz lazım çünkü sosyal medya varlığını profesyonelce yönetmeniz ve optimize etmeniz gerekir.

Sosyal medya influencer 

Sosyal medyada çok takipçiye sahipseniz bu pozisyonu tercih edebilirsiniz. Influencer’lar, fotoğraflar, videolar, hikayeler, canlı yayınlar gibi çeşitli alanlarda içerik oluşturabildikleri için markaların daha dikkat çekici ve ilgi çekici kampanyalar yürütmesini sağlarlar. Yoğun takipçi kitleleri sayesinde markaların bilinirliğini artırmakta etkilidirler ve müşterilere ulaşarak markanın daha geniş kitlelerce tanınmasını sağlarlar.

  En çok Tercih Edilen Popüler İş Fikirleri

Sosyal Ticaret

Geniş bir takipçi kitlesine sahipseniz internet üzerinden yapılacak işler arasında iyi bir tercih olabilir. Mağaza açarak ürünlerinizi daha çok insana tanıtıp pazarlayabilir ve ürünlerinizi içerikler ile birleştirip kolaylıkla satabilirsiniz.

Evde Gıda Üretip Satmak

image 26
İnternet Üzerinden Yapılacak İşler 9

Hem Hobi olarak hem de evinizde konfor alanınızdan ayrılmadan yapabileceğiniz rahat bir iştir. Bu işe başlamak için öncelikle; reçeller, kurabiyeler, ekmekler, turşular, el yapımı çikolatalar gibi evde kolayca üretilebilecek gıda ürünlerini seçin. Ürünlerinizi kategorilere ayırın örneğin; veganlar, glütensiz beslenenler, çocuklar için atıştırmalıklar gibi böylece tüketicilere daha kolay ulaşabilirsiniz. Bu gıdaları üretirken sağlık ve hijyen kurallarına uymalısınız. Daha sonrasında gıda güvenliğine uygun bir şekilde ambalajlayıp kendi e-ticaret sitenizi kurarak veya Etsy, Amazon, eBay gibi platformlarda satış yapabilirsiniz.

Trendyol’da Satış 

Ticarete adım atmak istiyorsanız İnternet üzerinden yapılacak işler arasında yer alan Trendyol’da Satış yapabilirsiniz. Öncelikle vergi mükellefi olmak için bir şirket kurun ve Hazır ürünleriniz varsa satıp kar oranınızı görebilirsiniz.

Podcast Yayınlamak

image 27
İnternet Üzerinden Yapılacak İşler 10

 Sesli içerik serisi oluşturabilirim diyorsanız Podcast yayınlamak internet üzerinden yapılacak işler arasında iyi bir fikir olabilir. Dijital ses dosyalarını internet üzerinden dağıtarak dinleyicilere ulaşma işidir. Sizde dinleyici kitlenizle güçlü bir bağ kurarak, podcast’inizi başarılı bir iş haline getirebilirsiniz.

Kripto Ticarette Spot ve Vadeli İşlem Karşılaştırması: Hangisi Daha Fazla Kar Sağlar?

Uzaktan Grafik tasarım

İlgi ve yeteneğiniz varsa geniş bir iş alanına sahip olan grafik tasarımı işini tercih edebilirsiniz. Grafik tasarımda internet üzerinde yapılabilecek bir iş olarak talep oldukça fazladır çünkü neredeyse her işletmenin grafik tasarım hizmetlerine ihtiyacı var. Grafik tasarımda yapacaklarınızı kısaca özetlersek; dijital ortamda yaratıcı projeler üzerinde çalışarak müşterilere görsel içerik sağlamak, Müşterilerle iletişim kurarak projelerin gereksinimlerini ve hedeflerini anlamak, Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign) gibi yazılımlar kullanarak tasarımlar oluşturmak, Dosyaları düzenli bir şekilde arşivlemeniz ve müşterilere teslim etmeniz gerekir. Tüm bunları yapabilecek bilginiz var ve ilgi alanınızsa yönelebileceğiniz iyi bir iş alanıdır.

  Düşük Sermayeyle Yüksek Kârlı Az Bilinen İş Fikirleri 2024

Fiziksel bir ofis ortamına bağlı kalmadan, internet üzerinden bir iş istiyorsanız saydığımız iş fikirlerini inceleyebilir size uygun olan alana yönelebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir