Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 10 Seçenek

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 10 Seçenek

Şule Akyol Şule Akyol - - 9 dk okuma süresi
34 0
Kendi işini kurmak

Kendi işini kurmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artarak devam etmektedir. Bunun ortaya çıkmasının ise birçok nedeni bulunmaktadır. Bazı kişiler kendi patronu olmak istemekte, bazı kişiler mesai saatleri içerisinde çalışmak istememekte bazıları da ticaret yaparak daha fazla gelir elde edebileceğini düşünmektedir. Bu tarz durumlarda da insanların aklına “Acaba ne iş yapabilir?” sorusu gelmektedir.

Kendi işini kurma ve gelir elde etme fikri oldukça heyecanlı hissettirmektedir. Ancak bu süreç içerisinde de size en uygun alanın seçiminin yapılması gerekmektedir. Çünkü para kadar motivasyon da oldukça önemlidir. Motivasyon için ise sevilerek yapılacak bir iş kolunun seçilmesi gerekmektedir. Bizler de sizler için kendi işini kurmak isteyenlere 10 seçenek tavsiyeleri sunuyoruz.

image 87
Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 10 Seçenek 6

1.     Tavuk Çiftliği Açma

Ülkemizde en çok tüketilen et türlerinden biri tavuktur. Tavuğun ise sadece eti değil besin değerleri nedeni ise yumurtası da sıkça tüketilmektedir. Bundan dolayı da talep her geçen gün daha çok artmaktadır. İyi bir iş fırsatı olmaktadır. Tavuk çiftliği açmak için ise hem kırsal bir alanda arazi olması hem de sermaye olması gerekmektedir. Gerekli teçhizatların alınmasından sonra ise istenilen büyüklükte çiftlik açarak kazanç elde etmeye başlamak mümkündür.

2.     Spor Salonu Açmak

Spor salonları özellikle de son yıllarda oldukça popüler hale gelmeye başlamıştır. Ancak birçok yerde de spor salonları bulunmaktadır. kendi işini kurmak isteyenlere 10 seçenek arasında da oldukça popüler olan bir fikir olmaktadır. Ancak insanların sizi tercih etmesi için ise bu aşamada farklı bir iş planı ve hedef kitlenin belirlenmesi gerekmektedir. Kaliteli bir işçilik çıkarmak ise oldukça önemlidir. Bu anlamda da sizi rakiplerinizden ayıracak özellikler bularak reklamlama çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Eğer gelen kişiler tarafından salonunuz beğenilirse oldukça büyük kar etmeniz mümkündür.

  Eczacı Ne Kadar Kazanıyor? Eczacı Aylık Maaşları 2024
image 88
Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 10 Seçenek 7

3.     Reishi Mantarı Yetiştiriciliği

Reishi mantarı veya bir diğer adı ile ölümsüzlük mantarı oldukça iyi bir kazanç getiren işlerden biri olmaktadır. Bu mantar yenilebilir bir mantar olmamaktadır. Yetiştirilmesinin nedeni ise tıbbi özellikleri olmaktadır. Mantarın özütü özel laboratuarlar da çıkarılıp çeşitli ilaçlar yapılarak sağlık sektöründe kullanılmaktadır. Yetiştiriciliğini yapmak için ise ev veya bir depo yeterli olmaktadır. Başarılı bir şekilde yetiştiriciliğinin yapılması ve ilaç firmaları ile iletişime geçilmesi durumunda ise güzel paralar kazanmak mümkün olmaktadır.

4.     Salep Yetiştiriciliği

Salep bitkisi oldukça değerli ve nesli tükenmekte olan bir bitki türü olmaktadır. Doğada kendi kendine yetişmektedir. Ancak toplaması yasaktır. Tarım Müdürlüklerinden izin alınarak kendi işini kurmak için salep yetiştiriciliğini yapmak mümkündür. Kışın ekilen tohumlar Nisan veya Mayıs ayı gibi toplanmaktadır. Sermaye olarak ise sadece bir tarla ve tohum için para yeterli olmaktadır. Ekstra olarak da devlet salep yetiştiricilerine destekte vermektedir. Böylelikle de güzel bir gelir kaynağı elde edilebilmektedir.

Sonax Bayilik Şartları 2024

5.     İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

kendi işini kurmak isteyenlere 10 seçenek arasında son yıllarda en çok duyulan ve en çok kar bırakan işlerden biri de istiridye mantarı yetiştiriciliğidir. Mantarın bu kadar çok kar bırakmasının nedeni ise her yerde yetişebilen ve maliyet olarak az ücretlerinin olmasıdır. Evin bir odasında, balkonda veya bir depoda yetiştiriciliğini yapmak mümkündür. Mevsim fark etmeden büyüyen bir mantar cinsidir. Sadece nemli bir ortam onlar için yeterli olmaktadır. Büyüme esnasında ilgi istememektedir. Zaman zaman kontrollerin yapılması yeterli olmaktadır. Yenilebilen bir mantar türü olmasından dolayı da hem toplu hem de kendi etrafınıza satışını yapmanız mümkündür.

Kendi işini kurmak
Kendi işini kurmak

6.     İpek Böceği Yetiştiriciliği

İpek böceklerini herkes bilmektedir. İpeğin ise ne kadar kıymetli olduğunu bilmeyen yoktur. İpeği üreten hayvanlar ise ipek böcekleri olmaktadır. İpek böceklerinin üretmiş oldukları ipekleri toplamak ve daha sonrasında satmak oldukça karlı bir işlem olmaktadır. Ancak biraz uğraştırıcı ve ipek böcekleri ile günlük olarak ilgilenilmesi gereken bir iş olmaktadır. Üretimin titiz ve devamlılığı oldukça önemlidir. Temiz ve sürekli olarak havalandırılan bir ortam ipek böceklerinin en üretken olduğu zamanlar olmaktadır. Bu şartların sağlanması durumunda ise yüksek kazançlar elde etmek mümkündür.

  10 Tane İnovasyon Örneği

7.     Solucan Gübresi Yetiştiriciliği

Ülkemiz konum ve iklim koşulları itibari ile tarım ülkesi olmaktadır. Solucan gübreleri ise tarım alanlarının çok daha verimli olmasına neden olmaktadır. Toprak kalitesini oldukça yükseltmektedir. Üreticiliği kazançlı olan bir iş kolu olmaktadır. Bir depo ya da bir çiftliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Daha sonrasında ise gübreler toplanarak biriktirilmelidir. Gübrelerin pazarlanması ise büyük bir önem arz etmektedir. Bundan dolayı da işe başlamadan önce mutlaka kime satılabilir kısmı ve tarımın çok olduğu bölgelerde bu işlemin yapılması oldukça önemlidir.

8.     Kahvaltı Dükkanı Açmak

Ülkemizde kahvaltının yeri çok farklı olmaktadır. Yemek sektörünün de her geçen gün gelişerek ilerlemesi göz önünde bulundurulmalıdır. Rahat rahat yapılan Pazar kahvaltılarından pratik bir şekilde yapılan kahvaltılara kadar oldukça geniş bir kitleye hitap etmek mümkündür. Talep beklenenden de fazla olması mümkündür. Uğraştırıcı ve çeşidin fazla olduğu bir sektör olmaktadır. Ancak göze hitap edilmesi durumunda ise oldukça karlı bir iş olmaktadır. Ürünlerin kaliteli ve organik olması durumunda ise ilgi katlanarak artmaktadır.

image 90
Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 10 Seçenek 8

9.     Kahve  Dükkanı Açmak

Kendi işini kurmak için fikir arayışına giren kişilerin aklına gelen bir diğer seçenek ise kahve dükkanı açmak olmaktadır. Kahve günümüzde en çok tüketilen içeceklerden biri olmaktadır. Kaliteli bir ürün, kaliteli bir sunum ve iç dizaynın güzel olması durumunda güzel karlar elde etmek mümkündür.

10.   Butik Açmak

Sosyal medyanın etkisi ile günümüzde birçok kişi güzel giyinmek ve trendi takip etmek istemektedir. Kendi işini kurmak isteyen kişiler ise butik açma işi oldukça kar elde edilebilecek bir iş olmaktadır. Orijinal ürünler satmak, iyi bir reklam çalışması gerçekleştirmek ve sadece butik değil internet üzerinden satış yapmak gerekmektedir. Böylelikle de başarıya ulaşmak kaçınılmaz olmaktadır.

  Ressam Ne Kadar Maaş Alıyor? Ressam Maaşları 2024

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir