Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5.  Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler

 Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
22 0
Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler

Bayanlar için evde yapılacak işler özellikle de son dönemlerde oldukça fazla araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Bunun en temel nedeni ise ek gelir elde etmek ve aile ekonomisine katkı sağlamak olmaktadır. Günümüzde de bu anlamda birçok farklı iş kolu bulunmaktadır. BU kollardan herhangi birinde çalışarak ev ortamında gelir elde etmek mümkündür. Evde yapılabilecek ve ek gelir elde edilecek işler ise şunlardır;

1. Online Kurs Verme

Belli bir alanda uzmanlığı bulunan kadınlar bu yol üzerinden güzel gelirler elde etmeleri mümkündür. Kurslar birçok farklı çeşitte olmaktadır. Pastacılık, fotoğrafçılık, İngilizce veya matematik gibi birçok kategorisi bulunmaktadır. Günümüzde bu hizmeti sağlayan web siteleri bulunmaktadır. Bu web siteleri sayesinde de eğitmen olarak uzman olduğunuz alanda geniş kitlelere hitap etmeniz mümkündür. Web sitelerinden yapacağınız satışlarda da belirlenen ücret kadar satış sonrasında gelir elde edilmektedir.

2. Yemek Yapma ve Catring Hizmeti Verme

 Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler
Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler

Yemek yapmayı sevmeniz ve etrafınızdan yemeklerinizin lezzeti konusunda övgüler alıyorsanız eğer bu sizler için catring hizmeti çok büyük bir fırsat olmaktadır. Catring hizmeti uzun yıllardan beri hizmet veren bir sektör olmaktadır. Bu sektörde de ciddi kazançlar elde etmek mümkündür. Davetler, nişanlar, doğum günleri veya diğer çeşitli küçük organizasyonlar ile başlamak daha iyi olmaktadır. Böylelikle de küçük organizasyonlardan adınızı duyurarak daha büyük organizasyonlara hizmet vermeniz mümkündür. Kaliteli sunum ve yemeğin lezzetli olması durumunda da kazancın artması kaçınılmaz olmaktadır.

  Al Sat Yapılacak İşler

3.Evde Ütü Yapmak

Günümüzde birçok kişi yoğun ve stresli işlerde çalışmaktadır. Özellikle de büyük şirketlerde çalışan kişilerin ütü yapma gibi işlemler için zamanları olmamaktadır. Bu tarz kişileri bularak evde ütü yapmanız sonucunda gelir elde etmeniz mümkündür. Parça başı veya çeşitli anlaşmalar yaparak ev rahatlığınızda ütülerinizi yapabilir ve sonrasında teslim edebilirsiniz. Bu aşamada da ne kadar fazla müşteri bulunursa o kadar yüksek kazançlar elde etmek mümkün olmaktadır.

Seyyar Midye Satışı Yapmanın Maliyetleri için tıklayın!

4.Evde Paketleme İşi Yapmak

Bayanlar için evde yapılacak işler arasında en popüler olan işlerden biri de paketleme işi olmaktadır. Anlaşılan firmalar veya fabrikalardan ürünler sizlere gelmektedir. Gelen ürünleri öğretilen şekilde paketlemeniz durumunda da ek gelir elde etmek mümkündür. Her paketleme işleminin ödeme koşulları farklı olmaktadır. Ödemeler ise genellikle iş teslimi yapılıktan sonra gerçekleşmektedir. Genellikle paketleme başına 2.50 TL ile 5.00 TL arasında bir ödeme alınmaktadır. Ne kadar çok paketleme işi yaparsanız ve el alışkanlığınız ne kadar artarsa elde edeceğiniz gelirde ona orantılı bir şekilde artmaktadır.

5.Evde Çocuk Bakıcılığı Yapmak

 Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler
Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler

Günümüzde birçok anne ve baba çalışmaktadır. Ailelerinin uzakta olması veya sağlık durumlarının el vermemesinden dolayı da çoğu zaman bakıcıları tercih etmektedir. Günümüzde birçok aile çocuklarına bakacak kişileri kendi evlerine çağırmaktadır. Ancak çocuğa belli saatlerde kendi evinizde bakabileceğiniz kişiler bulmanız durumunda da ek gelir elde etmeniz mümkündür. Çocuk bakıcılığı özellikle de son yıllarda çok iyi kazanç sağlayan bir sektör olmaktadır.

6.Evde Hayvan Bakıcılığı

Hayvanlar ile ilgilenmeyi ve bakmayı seven bayanlar için evde yapılacak işler arasında en eğlenceli kategorilerden biri evde hayvan bakıcılığı olmaktadır. Evcil hayvan sahipleri çoğu zaman tatil nedeni ile evden çıkmaları durumunda hayvanlarına bakabilecek kişiler aramaktadır. Günümüzde de bu anlamda hayvan sahipleri ile hayvan akıcılarını bir araya getiren birçok uygulama olmaktadır. Buradan sizlere en uygun kişileri bularak günlük 500 TL gibi rakamlar kazanmak mümkündür. Bunun haricinde de hayvanları 1 2 saatliğine dışarıya gezmeye çıkarma gibi durumlarda da ek gelirler elde etme fırsatı bulunmaktadır.

  Çiçek Yetiştiriciliği İle Para Kazanma

7.El Yapımı Ürün Satışı Yapmak

Son yıllarda el yapımı ürünlere olan ilgi oldukça artmıştır. Bu da Bayanlar için evde yapılacak işler konusunda büyük bir fırsat sunmaktadır. Kazaklar, bereler, çantalar, takılar veya tokalar gibi birçok ürünü evde üretmeniz mümkündür. Evde üreteceğiniz bu ürünleri ise online satış yaparak ek gelir elde edilebilmektedir. Yaratıcılığınıza ve çıkaracağınız ürüne göre de aylık kazanacağınız tutar 15.000 ve üzerine çıkması mümkündür.

8.İkinci El Kıyafet Satışı

 Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler
Bayanlar İçin Evde Yapılacak İşler

Evde yapılacak iş fikirleri arasında ikinci el kıyafet satışı oldukça kar ettirecek bir işlem olmaktadır. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlardan ilki de online ikinci el mağazalarını sürekli kontrol etmek ve uygun fiyatlı ürünleri takip etmek olmaktadır. Bunun yanı sıra da ikinci el mağazalarını veya bit pazarlarını gezmek olmaktadır. Buralarda hem uygun fiyatlı hem de kaliteli birçok kıyafet ile karşılaşmak mümkündür. Bu eşyaları güzel bir şekilde temizleyip ütülenmesi durumunda da iyi bir karı üzerine koyarak satışını gerçekleştirebilirsiniz.

9. Dayanıklı Gıda Ürünleri Yapmak

Günümüzde doğal hayata dönüş ve katkısız ürün tüketme isteği oldukça  fazla artmıştır. Bundan dolayı da evde yapabileceğiniz çeşitli gıda ürünleri sayesinde iyi kazançlar elde etmeniz mümkündür. El yapımı reçel veya marmelatlar, doğal salça, özel baharat karışımları, ekmek veya hamur işleri gibi ürünleri yaparak online bir şekilde satışınızı yapmanız mümkündür. Bu sayede de Bayanlar için evde yapılacak işler arasında düşündüğünüzden daha fazla gelir elde etme fırsatı bulunabilmektedir.

10.Sanal Asistanlık Yapma

Organizasyon becerileriniz ve insanlar ile iletişiminiz iyi ise Bayanlar için evde yapılacak işler arasında sanal asistanlık yapmak oldukça iyi bir fikir olmaktadır. Sanal asistanlar; işletmelerin ve müşterilerin uzaktan idare edildiği bir iş yöntemi olmaktadır. Bu anlamda da işlerin takibi, takvimlerin düzenlenmesi, telefon görüşmelerinin yapılması, seyahat planlarının hazırlanması veya e-posta takibinin yapılması gibi görevleri içermektedir. Günümüzde de birçok iş ilanı sitesinde firmaların bu arayışları olduğu görülmekte ve buradan iş başvurusunda bulunmak mümkündür.

  Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri 2024

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir