Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler

Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler

Şule Akyol Şule Akyol - - 9 dk okuma süresi
40 0
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler

Yazımızda küçük sermaye ile yapılacak işler nedir sizler için derledik. Günümüzde iş kurmak isteyen insanların bu adımı atarken düşündüğü en önemli şeylerden biri de sermayedir. Sıfırdan başlayanlar için küçük sermayeler ile yapılabilecek işlere bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Ticarette üretmek, geliştirmek amacıyla aranılan yardımcı elemanların bütününe verilen isimdir. Fiziki araç gereçlerin yanı sıra ortaya koyulan paranın tamamını da sermaye olarak adlandırabiliriz. Sermaye, bir iş kurmak, ticaret yapmak isteyen insanların önceliğidir.

Küçük Sermaye İle Hangi İşleri Yapabilirim?

1.     Terzi

küçük sermaye ile yapılacak işler
küçük sermaye ile yapılacak işler

Terzilik geçmişten günümüze hayatımızda önem arz eden bir meslektir. Ev hanımlarının herhangi bir iş yeri açmasına ihtiyaç duymadan kendi evinde de yapmayı tercih ettiği meslek dallarından biridir. Hem kadınların hem erkeklerin tercih ettiği bu meslekte önemli olan el işçiliğidir bu yüzden küçük sermaye ile yapılabilecek iş olarak düşünebiliriz.

Terzi İçin Ne Gerekir?

İğne, iplik, dikiş makinesi dilerseniz işinizi kolaylaştıracak giyim kalıpları da düşünülebilir.

2.     Organizasyon

image 34
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler 13

Düğün, nişan, doğum günü ve birçok özel günde insanlar işlerini kolaylaştırmak için organizasyon firması tutmayı tercih etmektedir. Günümüzde gözde olan bu meslek alanı için çok fazla para harcamanıza gerek yoktur. Küçük sermaye kullanarak kolaylıkla bu işe başlayabilir ve zamanla geliştirebilirsiniz. Belirli konseptlerle ve yine belirli malzemelerle işinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Farmasi Girişimcileri Avantajları Nelerdir?

Organizasyon İçin Ne Gerekir?

Süsleme için birkaç malzeme ufak bir başlangıç için yeterlidir.

3.     Gayrimenkul Danışmanlığı

image 35
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler 14

Bu sektörde öncelikli sermayeniz müşterilerinizdir. Yine küçük sermaye ile yapılacak işler içinden bir tanesidir. Çevreyle kurduğunuz iletişim, kendinizi ne kadar tanıttığınız önemlidir. Küçük sermaye, yüksek kar ile yapabileceğiniz bu meslek

dalında kendi iş yerinizi açmanıza gerek kalmadan istenilen ücret karşılığında bayilik veren kurumsal şirketlerle de anlaşarak gayrimenkul sektörüne atılabilirsiniz.

  Dijital Çağın Ev Girişimleri İçin Altın Değerinde Fikirler

Gayrimenkul Danışmanlığı İçin Ne Gerekir?

Küçük bir ofis bu sektör için yeterlidir. Bir bayilik alarak bu işe girmek isteyen kişiler için karşı tarafın istediği miktar önemlidir.

4.     Duvar Ressamlığı

image 36
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler 15

Yeteneğiniz ve yaratıcılığınızla bu işi küçük sermaye ile yapabilirsiniz. Mekanlarda gördüğümüz duvar resimlerinin elbette yaratıcıları bulunmaktadır. Sadece boya ve fırça kullanarak bu işi yapabilirsiniz.

Duvar Ressamlığı İçin Ne Gerekir?

Bu işi yapmak için sadece boyalarınız bile yeterli. Sanatçılığın ön planda olduğu bu sektörde boyalarınız ve fırçalarınız sizin için en büyük sermayedir.

5.     Ev Yemekleri

image 37
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler 16

Dilerseniz evinizde, dilerseniz açacağınız sıcak samimi bir iş yerinde yemek yaparak para kazanabilirsiniz. Maliyetinizi doğru hesapladığınız sürece küçük sermaye ile bu iş alanına atılabilirsiniz. Ev hanımları gün içerisinde mutfakta çok fazla vakit geçirmektedir. Ev yemekleri popülerliğini kaybetmeyecek bir sektör olarak düşünülebilir. Bu sektörde aynı zamanda özel günlere, organizasyonlara toplu yemek hazırlayabilirsiniz.

Ev Yemekleri İçin Ne Gerekir?

Bu sektöre atılmak isteyenler için küçük bir iş yeri yeterli olacaktır. Dilerseniz evinizde hazırlayarak da bu alanda iş yapabilirsiniz. Büyük çaplı işlerde istenilen yemek miktarına göre bir mutfak masrafı çıkarabilirsiniz. Karşı tarafa vereceğiniz fiyatta bu masrafları da düşünmeniz önemlidir.

6.     El İşi

image 38
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler 17

El emeği her zaman dikkat çekmektedir. Dilerseniz takı, mum, nikah şekeri, anahtarlık vb. birçok alanda şansınızı deneyebilirsiniz. Yine küçük sermaye ile yapılacak işler içindenbir tanesi de el emeği olan ürünlerdir. Az maliyetle yüksek kar elde edebilirsiniz.

El İşi Sektöründe Ne Gerekir?

Bu alanda öncelikle ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Takı yapmak isterseniz boncuk, aparatlar yeterli olacaktır. Nikah şekerlerinde süsleme için gerekli malzemeleri

düşük maliyetle bulabilirsiniz. El emeğinizin önemli olduğu bu sektörde evinizden de kolaylıkla çalışabilirsiniz.

  2024 Oto Yıkama Dükkânı Açma Maliyetleri

7.     Grafik Tasarım

image 39
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler 18

Küçük sermaye ile yapılacak işler arasındanbir tanesi de grafik tasarım olarak düşünülebilir. Küçük çaplı logo, broşür vb. işler alarak sıfırdan büyük bir iş olanağı kurma şansınız oldukça yüksektir.

Grafik Tasarım İçin Ne Gerekir?

Elinizde sadece bir bilgisayar olması yeterlidir. Tasarım programları bu sektörde para kazanabilmenizi sağlar. Küçük işlerle başlayarak zamanla kendinizi geliştirebilirsiniz.

8.     Nakliyecilik

image 40
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler 19

Şehir içi ve şehir dışına eşya taşıyarak küçük sermaye ile bu iş alanına katılabilirsiniz. Yine maliyetinizi doğru hesapladığınız taktirde kazandıran bir meslek dalıdır. Şehir içi veya şehir dışı taşımacılıkta aracınızın olması yeterlidir.

Nakliyecilik İçin Ne Gerekir?

Aracınızın olması bu iş alanında oldukça önemlidir. İş yerine ihtiyaç duymadan bu işi yapabilirsiniz.

9.     Oto Yıkama

image 41
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler 20

Bu alan da küçük sermaye ile yapılacak işler arasında tercih edilmektedir. Günümüzde çok fazla araç kullanan insan bulunmaktadır. Kaliteli bir hizmet verdiğiniz sürece bu sektörde güzel para kazanabilirsiniz.

Oto Yıkama İçin Ne Gerekir?

Oto yıkama hizmeti vermek için bir iş yerinizin olması gereklidir. Hizmet sektöründe müşteri memnuniyeti ön planda olmalıdır. Bu yüzden işinizi ne kadar iyi yaparsanız kendinizi o kadar kalıcı hale getirebilirsiniz.

10.  Dans Eğitmenliği

image 42
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler 21

Eğlenceli bir sektörde bulunmak isteyenler için güzel bir alan diyebiliriz. Küçük sermaye ile kolaylıkla yapılabilecek işlerden bir tanesi de dans eğitmenliğidir. Dansa ilgisi olan çok fazla insan bulunmaktadır. Hobi olarak tercih etmelerinin yanı sıra özel günlerinde güzel bir anı olarak hatırlamak isteyen insanlar bu kurslara oldukça talep göstermektedirler.

Dans Eğitmenliği İçin Ne Gerekir?

Dilerseniz kendinize bir iş yeri açabilir ya da özel ders şeklinde bu alana girebilirsiniz. Bu alanda sadece kendinizi gösterebilecek kadar iyi olmanız yeterlidir.

11.  Masaj Salonu

  Dünyanın En çok Para kazandıran Mesleği
image 43
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler 22

Kaliteli bir hizmet verdiğiniz sürece para kazanabileceğiniz iş alanlarından bir tanesi de masaj salonu açmak olabilir. Kullanılacak ufak çaplı malzemeler dışında çok da bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Küçük sermaye ile girebileceğiniz bir sektördür. İnsanları mutlu ederek, yorgunluğunu alarak paranızı kazanabilirsiniz.

Masaj Salonu İçin Ne Gerekir?

Bu alanda çalışmak isteyen kişiler kendilerine bir iş yeri aqçabilirler veya özel olarak müşterilerine gidebilirler. Yine çoğu meslek gibi bu alanda da müşteri memnuniyeti önemlidir.

Sizlere küçük sermaye ile yapılacak işler arasındabazı iş alanlarından kısa kısa bahsettik. Önceliğimiz her zaman memnuniyet olmalıdır. Günümüzde bu meslek alanlarından kolaylıkla kazanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir