Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İş Fikirleri
 4. »
 5. Oyun Evi Açmak KOSGEB

Oyun Evi Açmak KOSGEB

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
26 0
maxresdefault 3 1

KOSGEB küçük veya büyük fark etmeksizin işletmeler için destek veren bir kuruluştur. Girişimciliği arttırmak, pazar alanlarını genişletmek, rekabetin devamlılığını sağlamak amaçlanmıştır.

Şahıs veya limited şirket kurmak isteyen vatandaşların KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimini tamamlaması gerekmektedir. Eğitimi tamamladıktan sonra destek programlarından faydalanabilirsiniz.

 Kosgeb Desteği Nasıl Alınır?

Eğitimleri tamamladıktan sonra yapmak istediğiniz iş ile ilgili projelerinizi Kosgeb’e sunabilirsiniz. Kurum tarafından araştırılıp onaylanan projeler için destek sağlanmaktadır.

Oyun Evi Açmak KOSGEB Desteği Aşamaları Nelerdir?

image 44
Oyun Evi Açmak KOSGEB 5

Araştırmanızı doğru yaptığınız taktirde oyun evi açmak KOSGEB desteği ile güzel bir iş imkanına dönüşebilir. KOSGEB desteği için gerekli olan aşamalara gelin birlikte göz atalım.

 • Girişimcilik Eğitimi: web sitesi üzerinden tamamlayabileceğiniz bir eğitim programdır. Bütün eğitimlerden geçtikten sonra girişimcilik belgenizi alabilirsiniz.
 • Şirket Kurmak: Vergi dairesine istenilen belgelerle gidilerek şirket kurulum işlemlerini yürütmeniz gerekmektedir.
 • Kosgeb’e Kayıt: Kosgeb sitesinin e-hizmetler bölümünden kaydolabilirsiniz.
 • Kosgeb Kobi Beyannamesi Vermek: Bu hizmetten yararlanabilmek için e-tebligat adres kaydı oluşturmalısınız. Bu şekilde KOBİ beyannamesi hazırlanmaktadır.
 • Kosgeb Desteği Başvuru: Bu son aşamadır. Hizmet vereceğiniz sektöre göre kayıtlarınızı yaptıktan sonra iş modeli formu hazırlamalısınız. En son hazırladığınız projeyi Kosgeb onayına sunmalısınız.

Bu bilgileri göz önünde bulundurarak oyun evi açmak KOSGEB tarafından desteklendikten sonra kolaylıkla atılabileceğiniz bir sektördür.

Bebek Fotoğrafçılığı Kazancı 2024?

Onaylanan projeler için verilen destekler şunlardır;

 • Şirket için kuruluş desteği
 • İş gücü için makine ve malzeme desteği
 • Çalışanlara bağlı performans desteği
  Dünyanın En çok Para kazandıran Mesleği

Oyun evi açmak KOSGEB tarafından desteklenen bir alandır. Çocuklar için aktivite merkezleri günümüzde özellikle aileler tarafından çok tercih edilmektedir. Çocuğun gelişiminde büyük katkısı olan bu alanda çocuklar eğlenerek öğrenme fırsatı da yakalayabilirler.  Ailelerin çocuklarının eğitimi için gün geçtikçe daha fazla para harcaması bu alanda girişimcilik düşünenler için bir fırsattır diyebiliriz. 

Oyun evi açmak KOSGEB desteğini alabileceğiniz bir alan olarak düşünülebilir. Eğitim merkezleri her zaman talep görmektedir.

Kosgeb Başvurusu İçin Şartlar Nelerdir?

 • Başvuracak kişinin 18 yaşından büyük olması
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması
 • Daha önce Kosgeb desteği almamış olması
 • Şirketi kuracağı tarihin 3 yıl öncesinden başvurduğu tarihe kadar kendi adına şahıs şirketi bulunmaması
 • Herhangi bir iş yerinde %30’un üstünde payının bulunmaması
 • Kosgeb tarafından desteklenen sektörlerden birine girmesi
 • Kosgeb eğitimlerinin şirketinin kuruluşundan önce tamamlanması
 • Türk Ticaret Kanunu’na göre kurulması
 • Herhangi bir devlet kurumuna borcunun olmaması
 • Kurucunun başka bir işverene bağlı çalışmıyor olması
 • Ticaret Odası veya Esnaf ve Sanatkarlar Odasından birine kayıtlı olması

Oyun Evi Açmak İçin Ne Gereklidir?

image 45
Oyun Evi Açmak KOSGEB 6

İş Yeri

Önceliğiniz çocukların ve velilerin memnun kalacağı, güvende hissedeceği bir alan oluşturmak. Bunun için oyun evi açmak istediğiniz yeri dikkatli seçmelisiniz. İnsanların kolaylıkla ulaşabileceği lokasyonlar tercih etmeniz sizi öne çıkarabilir. Otopark sorununun olmadığı yerlerde olması da ufak da olsa tercih edilmelidir. Gelişime açık yerleri tercih ederseniz iş yerinizi değiştirmeden kendinizi geliştirmeyi ve büyütmeyi başarabilirsiniz.

Malzeme Araştırması

Oyun evlerinde çocuklar için yapılacak etkinliklerden, oyuncaklara kadar her malzemeyi dikkatli seçmelisiniz. Tehlike arz edecek malzemeler tercih edilmemelidir. Aktivite malzemeleri, belirli yaş gruplarına ait oyuncaklar, öğretime destek malzemeler, kum ve top havuzları, sanat aktiviteleri için gerekli malzemeler, tercihe göre spor aktiviteleri vb. yardımcı elemanlar almanız gerekmektedir. Çocuklar için hem eğlenceli hem öğretici aktiviteler düzenleyerek onları memnun edebilirsiniz.

  Evde Ne Yapıp Satabilirim

Projenizi Kosgeb ile Paylaşmalısınız

İş yeri ve kurulum için gerekli malzeme araştırmanızı yaptıktan sonra oyun evi açmak KOSGEB tarafından onaylanmalıdır. Doğru ve güvenli bir proje ile desteğinizi alabilirsiniz. Daha sonra ruhsatınızı alarak iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Ruhsat almak için gerekli olan belgeler;

 • Nüfus cüzdanı
 • Sicil kaydı
 • Son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf
 • Şirket için kuruluş ilanı
 • Açılacak yer için yetki belgesi
 • Açılan yeri yönetecek kişinin yönetim kurulu kararı

Reklam Yönetimi

image 46
Oyun Evi Açmak KOSGEB 7

Açacağınız oyun evinin bilinirliğini arttırmanız gerekmektedir. Geniş bir kitleye hitap ettiğinizi bilmelisiniz. Oyun evi açmak KOSGEB onayından geçtikten sonra kolaylıkla ilerleyebileceğiniz bir iş alanıdır. Sosyal medya kullanımının yüksek olduğu bu dönemde reklamınızı da çok rahat yapabilirsiniz. Sosyal medya maliyeti diğerlerine göre daha düşük olan bir reklam yöntemi olarak düşünülebilir. Hemen hemen her evde sosyal medya kullanımı mevcuttur. Doğru reklam yönetimi ile ailelerin dikkatini çekebilirsiniz. Verdiğiniz hizmet de daha sonra çevrenizi genişletmeye ve görünürlüğünüzü daha çok arttırmaya yardımcı olur.

Güvenli Oyun Evi Nasıl Olmalı?

Ailelerin önceliği çocuklarının güvenliğidir. Bu yüzden açacağınız oyun evinin güvenliğine dikkat etmelisiniz. Çalışacak eğitimcilerin bu alanda profesyonel olması önemlidir. Oyun evi içerisinde bulundurduğunuz malzemeler de çocuklar için tehlike yaratmamalıdır. Oyun evi açmak KOSGEB tarafından desteklenen bir alan olduğu için projenizde güvenlik açısından da herhangi bir eksiklik olmadan destek talep etmelisiniz.

Aileler söz konusu çocukları olunca daha dikkatli, özenli ve seçici olmaktadır. Bu yüzden olduğunuz konumdan verdiğiniz eğitime kadar karşı tarafı her şekilde güvende hissettirmelisiniz. Güvenliğin yanı sıra diğer önceliğimiz de hijyen olmalıdır. Çocukların bağışıklığı düşük olduğu için çok kolay bir şekilde hastalık kapabilirler ve birbirlerine temasları çok olduğu için bulaştırma ihtimalleri de yüksek olur. Bu yüzden çocuk alanlarının günlük temizliğine dikkat edilmelidir. Bulundukları ortamdan kullandıkları malzemelere kadar temiz bir ortam sunulmalıdır. Çocukların yaşına göre aktiviteler düzenlenmelidir. Yapılan etkinliklerin eğitici ve öğretici olması öncelik sırasında yer almalıdır.

  En Orijinal İş Fikirleri

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir