Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yurtdışı İş İlanları
  4. »
  5. Amerika İş Fikirleri

Amerika İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
51 0
Amerika İş Fikirleri

Amerika, dünya ekonomisinin yönlenmesini sağlayan ülkelerden biridir. Global pazara lider konumunda olan ve birçok firmaya ev sahipliği yapan bir ülkedir. Aynı zamanda sermaye zenginliğiyle gelişmeye devam eden ve gelişmiş olan ülkeler için bir hedef Pazar durumundadır. Bundan dolayı da birçok kişi tarafından Amerika iş fikirleri araştırması yapılır. ABD’nin sahip olduğu teknoloji, küresel güç ve e-ticaret gibi geleceğe yön veren sektörlerin öne çıkmasında önemli bir rol oynar. Bu sebeple dünyanın her bir yanındaki girişimciler, Amerika’nın çeşitli fırsatlarla dolu pazarında yer almayı amaçlar.

Amerika’da şirket kurma fikri en çok tercih edilenlerden biridir. Bu fikri hayata geçirme konusunda incelerken karşınıza resmî süreçten başlayıp sektör tercihine kadar pek çok önemli detay çıkar. Örneğin Amerika’da iş kurabilmek için eyaletler arasında değişen vergilendirme süreci ve şirket şekline göre izlenen yasal prosedürleri bilmek gerekir. Hangi sektörlerde çalışmalar yapmak istediğiniz ise süreklilik ve karlılık noktasında son derece önemli bir yere sahiptir. Bu yazımızda Amerika’ da  iş kurmak veya mevcut faaliyetlerini yurt dışına çıkarmak isteyenler için Amerika’da popüler iş sektörleri konusunu ele aldık.

Amerika İş Fikirleri
Amerika İş Fikirleri

Teknoloji Sektörü

Hızlı bir şekilde gelişen ve zamanla her alanda yer alan teknoloji, günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Gün geçtikçe bir devrim niteliğinde yenilikler sağlayan bu sektör, küresel ekonomiye de yön verir. Hatta dünyanın en önem verilen şirketleri listelerinde teknolojinin dev isimlerinin ilk sıralarda yer aldığını görmek mümkündür. Bu sektörle ilgili Ar-Ge çalışmaları ve yatırımlarıyla dikkat çeken Amerika, teknoloji denildiği zaman ilk akla gelen ülkedir.

Mobil Uygulama Ve Oyun Geliştirme

Mobil uygulama ve oyun geliştirme: Amerika iş fikirleri konusunda popüler sektörler arasında yer alır. Artırılmış ve sanal gerçeklik sektöründeki yeniliklerle birlikte bu sektöre olan ilgi de oldukça yoğundur. Mobil uygulama geliştiricisi işi yapanlar, mobil cihazlar için uygulama ve yazılımlar hazırlayan kişilerdir. Akıllı telefonlarda her geçen gün ortaya çıkan oyun, sağlık, iş, verimlilik gibi alanlarda uygulamalar tasarlayan, içeriklerini sunan ve kullanıcılara hazır bir şekilde sunan kişilerdir.

  Finlandiya İş Fikirleri

Eczacılık

Sağlık sektörünün en önemli parçalarından biri olan eczacılık, artış gösteren dünya nüfusu ve hastalıklarla birlikte git gide daha büyük bir öneme sahip olmuştur. Bugün eczacılar, yalnızca reçeteli ilaçları hastalara ulaştırmakla sınırlı kalmaz, aynı zamanda hastalara olan etkilerin denetlenmesi ve güvenli bir şekilde kullanımını sağlama konusunda da görevlidirler.

Amerika’da Tırcılık Yapmak Kazançlı mı? tıklayın!

Amerika’da en çok para kazandıran meslekler arasında yer alan eczacılık eğitimi, genel olarak 5 sene sürer. Mezuniyetten sonra öğrenciler, eczaneler ve ilaç firmalarında iş bulma imkanına sahip olurken, mezunların analitik, bilgi ve yönetim becerileri ile bilgisayar konusunda aktif olmaları gerekmektedir.

Amerika İş Fikirleri
Amerika İş Fikirleri

Avukatlık

Dünyada ki en geçerli mesleklerinden biri olan avukatlık, geçmişten bugüne önemini ve popüleritesini hiç bir zaman kaybetmemiştir. Bugün özellikle Amerika’da hukuk sektöründe Harvard, Yale gibi saygın ve prestijli üniversitelerde son derece kapsamlı eğitimler alma hakkına sahip olabilirsiniz. Mezuniyet sonrası öğrencilerin bankacılık, finans, medya, siyaset gibi sektörlerde iş fırsatı bulduğu avukatlar, özellikle mantık olarak akıl yürütme, analiz yapma ve yazılı ve sözlü iletişim konularında becerilere sahiptir. Günümüzde patent avukatları ve danışmanlar, Amerika iş fikirleri arayanlar için en fazla kazandıran meslekler arasındadır. 

Optometrist

Amerika’da en fazla kazanan meslekler arasında ilk 10’da yer alan meslek grubu yine sağlık ve tıp sektörüdür. Optometristler, hastaların genel görme problemlerini belirlemek, lens ve gözlük ölçümlerini yapmak, göz hastalıklarına tanı konulması ve tedavi edilmesi, gözlük  lensleri reçete etmek ile görevlidirler. Bunun dışında optometristler, hastaların göz izleme veya göz hareket problemleri ile katarakt, glokom ve astigmat gibi göz hastalıklarını tanımak için eğitim alırlar. En fazla kazanan meslekler arasında olan  optometri alanında Amerika’da eğitim alıp daha sonra iş yapmak isterseniz, özellikle University of California-Berkeley, Western New England University, University of Missouri-St Louis gibi üniversiteler doğru tercih olacaktır.

  Dubai İş İlanları Ve İş Başvurusu
Amerika İş Fikirleri
Amerika İş Fikirleri

Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi

Bilgisayar ve bilgi sistemleri yöneticisi, donanım ve yazılım yükseltmelerini denetlemek, ofis ağlarının kötü amaçlı korsan ve yazılımlardan korumak, teknoloji konularında üst düzey yöneticilerin koordine edilmesinde görevlidirler. Günümüzde teknolojinin her alanda aktif olması, özellikle sağlık, finans, savunma gibi sektörlerde BT yöneticilerine olan ihtiyacı daha da arttırırken, Amerika’da Silikon Vadisi’nin varlığı mezuniyetten sonra öğrenciler için çeşitli iş imkanları sunar. Dünya çapında en fazla maaş alan meslekler arasında BT yöneticileri de yer alır. Amerika iş fikirleri denildiği zaman en çok ilgi gören mesleklerden biridir.

Psikiyatrist

Amerika’da en fazla para kazandıran meslekler arasında bir diğeri ise psikiyatrist mesleği diyebiliriz. Psikiyatristler, ruh ve zihin sağlığı ile ilgili bozuklukları engellemeye, teşhis ve tedavi etmeye çalışan doktorlardır. Dünya genelinde en fazla kazanan meslekler arasında yer alan bu alanda yurtdışı üniversite araştırması içindeyseniz, Amerika son derece popüler lisans ve yüksek lisans programlarına sahip bir bölümdür. Psikiyatri ve sinir bilim konularında geniş yelpazede araştırma fırsatlarına sahip ülkede bağımlılık psikiyatrisi veya konsültasyon gibi alanlarda uzmanlıklar alarak çalışmalar yapabilirsiniz.

Genel olarak psikiyatristler, psikologlardan ayrı olarak ilaç tedavisi yapabilir ve hastaları tedavi sürecinde psikoterapi yöntemini tercih ederler. Aynı zamanda diğer tüm tıp alanları gibi temel tıp eğitimi de alan psikiyatristler, psikologlardan ayrı bir şekilde psikiyatri uzmanlık alanını seçerler. Siz de Amerika’ da iyi bir iş fikri arıyorsanız bu mesleklerden birine sahipseniz kısa süre içinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Mesleklerin her biri kazancı oldukça yüksek sektörlerdir ve çoğu kişi tarafından tercih edilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir