Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yurtdışı İş İlanları
  4. »
  5. Japonya İş Fikirleri

Japonya İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
49 0
Japonya İş Fikirleri

Japonya’nın çevredeki ürün ve teknolojilere ne kadar farklı ve değişik vizyonlarla yaklaştığı hakkında herkesin bir fikri vardır. Teknolojiyi kendi metotları ile değiştirme ve geliştirme alanında dünyanın farklı bir noktasında yer aldıkları söylenebilir. Bu nedenle Japonya iş fikirleri birçok kişi tarafından araştırılır. Japonya, dünya çapında teknolojik olarak  yapmış olduğu yeniliklerle tanınan bir ülke olarak dikkat çeker. Yazılım geliştirme, mühendisler, robotik uzmanlar, yapay zeka araştırmacıları ve elektrik mühendisliği gibi alanlarda, teknolojik açıdan ilerlemeye önemli bir katkı sağlarlar. Japonya’ da her  sektörden bilinen ve tuhaf iş fikirleri hakimdir. Bunlara bu yazımızda göz atabilirsiniz.

Hangi Alanlarda İş Bulabilirsiniz?

Japonya’da çalışmak ve kariyer edinmek isteyenler için ülke, uluslararası anlamda dünyanın en iyi ve kapsamlı şirketlerinin yer aldığı bir ülkedir. Otomotiv ve teknoloji sektöründe, dünya da genel olarak ilk sıralarda yer alan Japonya; hibrit araç, robot, optik aletler gibi en yeni buluşlara ev sahipliği yapar. Otomotiv olarak; Honda, Toyota, Suzuki, Mazda ve Nissan, Doğalgaz ve petrolde JX Holdings, telekomünikasyon Nippon Telegraph, elektronik Hitachi, Toshiba, Mitsubishi’nin haricinde Panasonic, Pokemon, Nincando, Cannon, Fujifilm gibi birçok farklı sektör ve şirketin bulunduğu Japonya, tam olarak bir kariyer cennetidir.

Tarım, balıkçılık ve balıkçılığın ülke ekonomisinin temelinde yer aldığı bu ülke, pirinç üretimi ve ton balığında dünyanın en büyük ihracatçılarından biridir. Aynı zamanda otomobil üretimi, elektronik üretimi, biyokimya gibi alanlarda Çin ve Amerika gibi rakipleriyle yarışmaya devam eden bu küçük ama büyük üretimin büyük olduğu ülke Japonya iş fikirleri olarak da popülerliğini her geçen yıl daha çok artırmaktadır. Normalde ülkemizde yapılmayan değişik iş fikirlerine göz atalım.

  Hollanda İş Fikirleri
Japonya İş Fikirleri
Japonya İş Fikirleri

Japonya’ da Çalışmak İçin Gerekenler

Japonya’da iş günleri pazartesi gününden Cuma gününe kadardır. Genel olarak çalışma saatleri uzundur. Japon işverenler çalışanlarından enerjilerinin çoğunluğunu işlerine harcamalarını beklerler. Japonya’da çalışma yaşamı insanların hayatlarının merkezinde yer alır ve çalışanlar bu çalışma emeklerinin karşılığını yılda hemen hemen 37.800 USD gibi yüksek maaş ortalamalarıyla alabilirler. Yine Japonya’ da iş kurmak ya da çalışmak isteyen kişiler burada çok üst düzeyde bir çalışma disiplinin olduğunu unutmamalıdır.

Getir Kuryesi Nasıl Olunur?

Japonya’ya ana dili İngilizce olan ülkelerden giriş yabancılar genel olarak İngilizce dil eğitmenliği yapmayı tercih ederler. Ülkeye göç eden yetenekleri olan yabancılar, çevirmenlik, modelleme, bilişim teknolojileri, gastronomi ve eğlence sektörlerinde de iş yaparlar. Japonca diline hakim olan kişilerin iş bulma şansı ülkede son derece yüksektir. Japonya’da en fazla gelir elde edilen işler iletişim sektörü ve bilişim teknolojileri alanıdır. Japonya’da iş fırsatları, daha çok İletişim ve teknoloji alanlarında yoğunlaşır.

Book Off Dükkanları Açmak

Book Off dükkanları açmak Japonya’da popülerdir. Eski kitap ve dergileri sabit fiyatla alabilirsiniz. Daha sonra piyasa fiyatının altında satabilirsiniz. Burada eskiden kıyas son birkaç aylık ürünlerdir. Mesela devamlı dergi alıp okuyan birisi, dergiyi atacağına bu dükkanlara götürür. Sayfaların durumu iyiyse alabilirsiniz. Daha sonra da aynı dergiyi hemen satışa koyabilirsiniz. Yeni olduğu zaman daha çok para edecektir. Çok eski birşey şey gelirse alma mecburiyetinizde olmaz ve satılacak dergileri alabilirsiniz. Dergi haricinde başka CD, DVD, bilgisayar oyunları vs de alabilirsiniz. Satış süresi ve satılma ihtimali bu ürünler de çok daha yüksektir.

Evde Yalnız Yaşayanlara Yemek Hizmeti

Evde yalnız yaşayan yaşlılar için yemek dağıtım hizmeti işi Japonya iş fikirleri arasında en rağbet görenlerden biridir. Yaşlılara özel sağlıklı yemekler hazırlarlar. Haftanın hemen hemen her günü öğlen ve akşam arabayla kapıda hizmet verip yemekleri getirirler. O kişilere özel, kumanya kutuları içinde yemekler olur. İsteğe göre haftada yalnızca bir öğün, mesela sadece Cuma akşamı da alınabilir. Bunu sadece yaşlılar için değil, şirket çalışanları için, yani günün belirli bir öğününde yapanlarda vardır. Herhangi bir muhitte başlayarak, eğer başarı elde edilirse çevreyi genişletip iş daha da büyütülebilir. Lokantalarda bulunmayan yemekler sunup, fark yaratabilirsiniz. Yaşlılar için az tuzlu yemekler ya da bebekler için az yağlı yemekler gibi şeyler yapabilirsiniz.

  Almanya İş İlanları Ve İş Başvurusu
Japonya İş Fikirleri
Japonya İş Fikirleri

Hava Limanına Kadar Bavulları Taşıma Hizmeti

Havalimanına kadar bavulları taşıma hizmeti de Japonya’da yaygın bir iştir. Bu işi yapan kişiler normal nakliye veya kurye şirketleri olarak ve özel bir bölüm olarak çalışırlar Uçak kalkış gününden bir gün önce iletişim kurup, evlere kadar kamyonla gidilir. Orada bavulu teslim alırsınız. Daha sonra size bir makbuz verilir. Bavulun üzerinde hangi uçakla gideceği ile ilgili bütün detaylar yazar. Havalimanında kendi tezgahları bulunur. Uçak kalkış vaktinden önce oraya uğramanız gerekir. Akşamdan gelen bavullar hazır bir şekilde bekler. Makbuzu verdikten sonra bavulu alabilirsiniz. Uçak saatine göre sıraya dizilirler ve herhangi bir kargaşa olmaz. Bu işi yaparak aylık iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Bio Otel Hizmetleri

Otelin en önemli özelliği sunmuş olduğu bütün yiyeceklerin ve içeceklerin o bölgeye özel olarak imal edilmiş olması ve kısaca bio ürünler olarak adlandırılan suni gübre veya zirai ilaç kullanılmadan yetiştirilen meyve sebze ve bunların yan ürünlerinden oluşmasıdır. Bunun haricinde doğaya uygun olması düşüncesiyle başka ilginç yönleri de mevcuttur.  Bu oteller çok büyük değildir, en fazla 20, 30 kişi alabilir. Bina içerisinde sigara içmek yasaktır İç mimari yumuşak bir dekorasyon a sahiptir ve mobilyalar ahşap seçilir. Sağlıklı bir hayat için hidro-terapi, masaj, yoga, açık havada gezinti, doğa yürüyüşleri vs gibi faaliyetler düzenlenir. Japonya iş fikirleri arasında öne çıkar ve tutarsa getirisi yüksek bir iştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir