Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. En Kolay Remote İş Fikirleri 

En Kolay Remote İş Fikirleri 

Şule Akyol Şule Akyol - - 9 dk okuma süresi
72 0
En Kolay Remote İş Fikirleri 

Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının daha yaygın hale gelmesiyle günlük yaşamdaki çoğu alışkanlık değişmeye başlamıştır. Kişilerin iletişim şeklinden alışveriş alışkanlıkları, eğitim biçimleri ve hobilerine kadar çoğu eylemi teknoloji ve internet ile çok farklı boyutlara ulaşmıştır. Bu değişiklikten en fazla etkilenen alanlardan biri de çalışma şartları ve şekilleri olmuştur. Özellikle de bütün dünyada yaşanan pandeminin de vermiş olduğu etkiyle birçok çalışan ve şirket en kolay remote iş fikirleri arayışına girmiştir. 

Çevirmenlik

Eğer herhangi bir yabancı dil konusunda ileri Düzeyde bilgi sahibiyseniz çevirmenlik hem evde  yapabileceğiniz bir ek  iş hem de remote çalışma modeli  olabilecek işler arasında yer alır. Yabancı dil becerilerinizi Kullanıp,  herhangi bir şirkete bağlı kalmadan istediğiniz yerde çeviri yapabilir ve ister devamlı olarak isterseniz de proje bazlı olarak  çalışmalar yapabilirsiniz. Birçok firma  genel olarak proje bazlı çevirmenlere ihtiyaç  duyduğundan dolayı bu gibi işlerini freelance  çalışan kişilerle çözmeyi tercih ederler. Bu sebebe siz de bu alanda  yetenek sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız ve  bu yeteneği kullanarak evden çalışmak  isterim diyorsanız çevirmenlik yapmak size göre olacaktır.

En Kolay Remote İş Fikirleri 
En Kolay Remote İş Fikirleri 

Yazılım Mühendisliği

Evde yapılacak işler arasında en yüksek getiriye sahip olan mesleklerden  bir tanesi de yazılım mühendisliğidir. Çoğu yazılımcı daha rahat bir ortamda çalışmayı istediği için yazılım mühendisliği genel olarak freelance veya remote olarak yürütülen bir meslek halini almıştır. Elbette hala bir firmaya bağlı olarak ofis ortamında çalışmalar yapan yazılım mühendisleri de vardır ancak birçok yazılımcı işlerini uzaktan yürütmeyi tercih ederler. Yazılım mühendisleri de dijitalleşme neticesinde ortaya çıkan taleple birçok marka ile çalışma imkanına sahiptir. Dolayısıyla yazılım mühendisliği hem daha çok gelir elde edilebilecek hem de uzaktan çalışma modeli ile yapılacak güzel bir meslektir.

  Niche Pazarında Büyük Kazançlar “Kâr Marjı Yüksek Sektörler”

Çağrı Merkezi Temsilciliği

Home ofis şeklinde hangi işi yapabilirim diye düşünenlerin aklına çok fazla gelmese de çağrı merkezi temsilciliği de uzaktan çalışma modeli ile yapılabilecek meslekler arasında yer alır. Çağrı merkezi temsilcileri genel olarak müşteriler ile telefon üzerinden iletişime geçtiğinden dolayı evlerinde bu sistemi sağlayan ekipmanlara sahip olmaları yeterlidir. Bu sebeple de çoğu firma çağrı merkezi çalışanlarını uzaktan çalışma modeline entegre etme uğraşına başlamıştır. Bu şekilde hem çalışanlara daha konforlu bir çalışma imkanı sunulur hem de ofis kirası ve diğer masraflar üzerinden tasarruf elde edilmiş olur. 

En Kolay Remote İş Fikirleri 
En Kolay Remote İş Fikirleri 

Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal medya platformları kullanılarak gerçekleştirilen bütün pazarlama ve reklam çalışmaları olarak adlandırılan sosyal medya uzmanlığı da en kolay remote iş fikirleri sistemine oldukça uygundur.  Başarılı bir dijital pazarlamanın en önemli basamaklarından biri olan sosyal medya yönetimi büyük şirket, orta ve küçük ölçekli işletmelere varıncaya kadar hemen hemen bütün markaların ihtiyacını giderirler. Bu sebeple de bir sosyal medya uzmanı olarak bu markaları tespit ederek onlarla görüşme yapabilir ve evinizden sosyal medya hesaplarını yönetme imkanı bulabilirsiniz. Eğer bir yandan da grafik tasarım yeteneğine sahipseniz çok daha etkili bir hesap yönetimi yapabilirsiniz.

Getir Kuryesi Nasıl Olunur? tıklayın!

İçerik Yazarlığı / Metin Yazarlığı

En kolay remote iş fikirleri konusunda yıldızı parlayan meslekler arasında yer alan içerik yazarlığı ve metin yazarlığı da elbette ki liste de yer alan işlerdendir. Herhangi bir ürün veya hizmet ile ilgili kullanıcılara detaylı bilgi verecek ve bu hizmet / ürünü tanıtacak içerikler yazmak şeklinde tanımlanacak içerik yazarlığı, dijitalleşme ile beraber SEO uyumlu içerik yazarlığı alanında uzmanlaşmış kişilere çok daha özel fırsatlar sunar. 

Daha çok kampanya metni, reklam veya senaryo gibi içeriklerin üretimini yapan metin yazarlığı da yine uzaktan çalışma sisteminde oldukça popüler olan mesleklerden biridir. Eğer yazarlık konusunda yeteneğe sahipseniz ya da daha önce bu alanda çalışmalar yaptıysanız online kanallar üzerinden içerik yazarı ya da metin yazarı arayışında olan şirketlere başvuru yapabilir ve evinizden çalışabilirsiniz. Aynı zamanda freelance olarak yapabileceğiz birçok içerik yazarlığı sitesi de mevcuttur.

  Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri 2024
En Kolay Remote İş Fikirleri 
En Kolay Remote İş Fikirleri 

Grafik Tasarım

Grafik tasarım da dijitalleşme konusunda çok daha farklı boyutlara gelmiş olan mesleklerden biridir. Bu sebeple de evden yapılacak işler listesinde üst sıralarda yer alır. Sosyal medya görselleri, kurumsal kimlik, katalog, dergi, broşür, web sitesi ve ilan gibi birçok değişik materyalin tasarlanması konusunda sorumlu olan grafik tasarımcılar, tasarım yapmak için gereken donanıma sahip oldukları sürece tasarımlarını istedikleri her yerde yapabilirler.

Çünkü grafik tasarımcılar temel de bir fikri görselleştirmek için çalışırlar ve bunun için de özel olarak herhangi bir mekana sahip olmaları gerekmez. En kolay remote iş fikirleri arasında olmasının yanı sıra grafik tasarım mesleği birden çok firma ile freelance olarak çalışmak ve daha çok gelir elde etme imkanı da sunar.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı

Evde yapılacak işler arasında ilk sırada dijital pazarlama uzmanlığı yer alır. Pazarlama kavramı da çoğu alanda olduğu gibi son birkaç sene de daha da dijital hale gelmiştir. Bu da dijital pazarlama kavramının gelişmesine sebep olmuştur. Temel de bir şirketin veya işletmenin sosyal medya, e-posta, arama motorları ve web sitesi gibi dijital medya kanalları üzerinden potansiyel veya mevcut müşterilerle bağlantı kurmak için yapmış olduğu bütün pazarlama aktivitelerinin bileşimi olan dijital pazarlama kavramı son derece önemlidir. Bu sebeple de SEO, sosyal medya pazarlaması veya veri analizi gibi konularda uzmanlara ihtiyaç duyulur.

Dijital pazarlama uzmanlığı bu konuda uzaktan çalışma modeli için son derece uygun mesleklerden bir tanesidir. Eğer dijital pazarlama konusunda bir tecrübeniz veya uzmanlık sertifikanız bulunuyorsa ve işlerinizi yürütebileceğiniz bir bilgisayara sahipseniz siz de remote çalışma modeli ile dijital pazarlama uzmanlığı yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir