Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İş Fikirleri
 4. »
 5. Pinterest İş Fikirleri

Pinterest İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
24 0
Pinterest İş Fikirleri

Pinterest, kullanıcıların görsel olarak dikkat çekici ve zengin “panolar” oluşturup ilgi alanları doğrultusunda içerik topladığı sosyal medya platformlarından biridir. Temel olarak bir görsel arama motoru şeklinde de düşünülebilir. Kullanıcılar, ilgi alanları olan konularla ilgili görselleri, video veya blog yazılarını “Pin” şeklinde kaydedebilirler. Bu pinler daha sonra kullanıcıların oluşturmuş olduğu panolarda yer alır ve farklı kullanıcılar tarafından görülebilir, beğeni alabilir, yorumlanabilir aynı zamanda yeniden paylaşılabilir. Pinterest iş fikirleri konusu da en çok araştırılan konulardan biridir. Bu alanda iş yapan ve iyi ücretler kazanan birçok kişi vardır.

Pinterest, sadece bireysel kullanıcılar için değil, bunun dışında marka ve işletmeler için de son derece faydalıdır. Ürün tanıtımı, blog yazısı, proje ve daha birçok şey için görsel tasarımlar oluşturarak hedef kitleye hitap etmek mümkündür. Genel olarak e-ticaret siteleri, DIY (Kendin Yap) projeleri, yemek tarifi, moda ve tasarım gibi görselliğe odaklandıran sektörler Pinterest’te bor hayli popülerdir.

Pinterest İş Fikirleri
Pinterest İş Fikirleri

Ev Dekorasyon Ve Tasarım

Yaşantımızın büyük bir kısmını kapalı ortamlarda geçiririz. Daha çok evimizde ve iş yerimizde zaman geçirdiğimiz bir gerçektir. Zamanımızın büyük bir bölümünü harcadığımız bu mekânlar; huzurumuz, enerjimiz ve ilişkilerimize direkt olarak etki eden bir güç şeklindedir. Dekorasyonda tercih edilen renklerin ve objelerin insanlarda değişik etkilere sebep olduğu bilinir. Bu etkilerinden ötürü dekorasyonun yalnızca evimiz için değil iş yerimiz için de son derece önemli olduğu unutulmamalıdır.

  Ahşap İş Fikirleri

Pinterest iş fikirleri denildiği zaman akla ilk olarak gelen fikirlerden biri de ev dekorasyonu ve tasarımıdır. Ev dekorasyon ve tasarımı üzerine Pinterest’ te tasarımlar oluşturarak bunları sergileyip para kazanabilirsiniz. Son yıllarda en çok yapılan işlerden biridir. Yalnız bu konuda geniş bir bakış açısında sahip olmanız son derece önemlidir.

Yemek Tarifleri Yayınlamak

Yemek tarifleri yazarak para kazandıran sitelerden biri de Pinterest’ tir. Özelliklede son zamanlarda yemek sitesi platformlarına olan ilgi son derece yoğundur. Yemek tarifleri yazıp para kazandıran Pinterest genel olarak iyi bir  kazanç elde etmenizi bir platformdur. Birçok online platform sitelerinde yemek siteleri devamlı olarak tercih edilir. Günümüzde ek iş olarak birçok seçenek yer alır. Yemek sitelerinde ise genel olarak yemek yapma konusunda tecrübeli kişilerin olması istenir. Bilindiği gibi lezzetli yemekler deneyimli kişilerin tecrübeleri ile gerçekleşir. Siz de Pinterest iş fikirleri arıyorsanız yemek tarifleri yazabilir, hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Pinterest İş Fikirleri
Pinterest İş Fikirleri

Web Tasarımı Yapmak

Web geliştirme işini yapanlar farklı yazılımları kullanarak web siteleri tasarımı yapar ya da belli bir tasarım şablonunu kullanıp web sitesi inşa ederler. Web Devoloper, Frontend Devoloper tarzındaki mesleklerin ofis ya da evden yapılması arasında hiçbir farklılık bulunmaz. Aynı zamanda ofisler kalabalık ve gürültülü olduğu için bu işlerde evden çalışmak daha verimli olacaktır. Web tasarımı haricinde son yıllarda artan küçük e-ticaret girişimleriyle birlikte WordPress, Pinterest gibi web, içerik yönetim platformlarının operatörlüğü konusunda talepler artış göstermektedir. Bu konularda da eğitim alarak deneyim kazanıp, mesleğe hemen adım atabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Firması Maliyeti ve Kazancı için tıklayın!

Bulgu ve Haber Yayınlamak

Sektörünüzdeki diğer firma ya da markalar tarafından başlatılmış olan ve hedef kitleniz için ilginç gelebilecek haberleri Pinterest hesabınızda yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda sizi mutlu eden diğer gelişmeleri yayınlamak için de bu dijital hizmeti kullanabilirsiniz. Tüm bunların haricinde, dijital ortamda varlığını devam ettiren bir işletmeye sahipseniz, görünürlüğünüzü de bu platform aracılığıyla daha da yukarılara taşıyabilirsiniz.

  İnternetten Para Kazandıran Uygulamalar

DIY Pinleri

Pinterest kullanıcıları için bir şeyin nasıl yapılacağını gösteren pinler bu sitede oldukça popüler işlerden biridir. Hedef kitleniz ve müşterilerinizin size neler sorduğunu ve neler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istediklerini düşünerek sayfanızda bulunan etkileşimleri giderek yukarıya taşıyabilirsiniz. Pinterest iş fikirleri arasında oldukça popüler bir yöntemdir.

Pinterest İş Fikirleri
Pinterest İş Fikirleri

Fotoğraf Çekimleri

Profesyonel veya amatör olarak fotoğraf çekmekle ilginiz varsa Pinterest, eserlerinizi paylaşabileceğiniz en iyi ve mantıklı platformlardan biridir. Bu şekilde birçok kullanıcının çekimlerinizi yakından takip etmesine imkan sunmuş olursunuz.

Pinterest Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Pinterest kullanmanın hem işletmeler hemde kişisel kullanıcılar açısından birçok yararı bulunur. Aşağıda listelemiş olan maddeler, Pinterest kullanmanın faydalarına örnek olarak verilebilir;

 • Satışını yaptığınız ürünleri birçok kullanıcıya tanıtma imkanı bulabilirsiniz.
 • Paylaşmış olduğunuz blogların öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kişisel ya da şirketinizle ilgili videolar paylaşabilirsiniz.
 • Pazar ve Piyasa araştırması yapabilirsiniz.
 • İşbirliği yapmak için bir alan ve kendi portfolyonuzu yaratabilirsiniz.
 • Web sitenize yönlendirme yapabilirsiniz.
 • Pinterest’te çoğu kullanıcının ürünlerinizi kaydetmesine imkan tanıyabilirsiniz.

Pinterest’i Kimler Kullanır?

Pinterest yalnızca işletmeler için değil bireysel kullanıcıların da aktif olduğu ve başarılı alanlarını göstermesi bakımından geniş etkileşim ağı sunan özel bir platformdur. Yemek tarifi, saç kesimleri hatta haberler gibi değişik birçok içerik bulunduğundan, herkes bu platformu rahat bir şekilde kullanabilir. Pinterest iş fikirleri için göz atıp, hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Pinterest Üyeliği Ücretli mi?

Pinterest’i kullanırken herhangi bir abonelik ücreti ödemeniz gerekmez. Tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

Pinterest Sosyal Medya mı?

Pinterest, kullanıcılarının ilgi alanları doğrultusunda göre şekillenen ve görsel paylaşımların ağırlıklı yapıldığı bir sosyal medya platformudur.

Pinterest Hangi Ülkeye Ait?

Pinterest 2010 senesinde, Paul Sciarra, Evan Sharp ve Ben Silbermann iş birliği ile Amerika’da kurulmuştur. Aynı zamanda Avrupa ve diğer birçok farklı ülke tarafından sık bir şekilde kullanılır.

  Oto Yıkama Açmak İçin Gerekli Malzemeler

Pinterest’ ten Alışveriş Yapılabilir mi?

Bazı ürün pinleri kullanıcıları doğrudan olarak ilgili işletmenin web sitesine yönlendirme yalarken, bazıları ise Pinterest’ ten ayrılmayarak direkt ürün satın almanıza imkan tanır.

Pinterest Mobil Uygulaması Var mı?

Pinterest’ in, Android ve IOS cihazlarda kullanılmak için mobil uygulaması mevcuttur. Kullanıcılar, uygulama mağazalarına giriş yaparak Pinterest’i indirip hemen kullanmaya başlayabilirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir