Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Hizmet İş Fikirleri

Hizmet İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
64 0
Hizmet İş Fikirleri

Hizmet sektörü olarak tanımlayabileceğimiz çok fazla meslek grubu bulunmaktadır. Bu mesleklerde verdiğiniz hizmet karşılığında para kazanırsınız. Müşteri memnuniyeti önceliğiniz olmalıdır. Verdiğiniz hizmet ne kadar iyi olursa bilinirliğiniz de o kadar artar ve kendinizi gösterme şansınız o kadar yüksek olur. Yazımızda sizler için bu meslekleri derledik.

Hizmet Sektörü Nedir?

Herhangi bir maddiyatı olmayan ürün veya hizmetlerin alıcıya satılması. Bu gruba giren meslekler verdikleri hizmet ile kazanç sağlıyorlar. Günümüzde hizmet sektörü olarak adlandırılacak sağlıktan, güzelliğe ve tarıma birçok meslek grubu olduğu bilinmektedir.

Hizmet Sektörüne Giren Meslekler Nelerdir?

Sağlık, güzellik, tamir, bakım, temizlik, spor ve bunlar gibi insanlara hizmet sağlayan iş grupları hizmet sektöründe sayılmaktadır. Bunlar verdikleri hizmet karşılığında kazanç sağlayan mesleklerdir.

Berberlik

image 61
Hizmet İş Fikirleri 8

Erkekler için bakım, saç, sakal traşı hizmeti veren yerlerdir. Her daim müşteri bulabileceğiniz bir sektör olarak düşünülebilir. Müşterilerinizden verdiğiniz hizmet karşılığında ücret alırsınız.

Güzellik Merkezi

Cilt bakımı, vücut bakımı, manikür ve pedikür, saç bakımı gibi ihtiyaçlarınız için hizmet aldığımız yerlerdir. Birçok alanda işimizi gören bu merkezler de verdikleri hizmet karşılığında kazanç sağlarlar.

Epilasyon Merkezi

Kadın ve erkek için oluşan bu kuruluşlar tüylerinizden kurtulmanız için sizlere hizmet verirler. Hizmet iş fikirleri arasında epilasyon merkezlerini de düşünebilirsiniz.

Makyaj Sanatçısı

image 62
Hizmet İş Fikirleri 9

Özel günleriniz için kusursuz bir makyaj yaptırmak isteyenler genelde bu iş için profesyonel kişiler tercih ederler. Makyaj sanatçısı bu işte uzman olmuş kişilerdir. Verdikleri hizmet karşılığında kazanç sağlarlar. Bu yüzden hizmet iş fikirlerine ekleyebileceğimiz bir diğer meslek grubu da makyaj sanatçılığı olabilir.

  Çiçek Yetiştiriciliği İle Para Kazanma

Spor Eğitmeni

Spor yapmak isteyenler genelde bunu profesyonel kişilerle yapmanın daha sağlıklı ve verimli olacağını düşünmektedir. Bu yüzden spor eğitmenleri ile düzenli olarak bir spor programı hazırlayarak düzenli bir çalışma yaparlar. Günümüzde sporla ilgilenen çok fazla insan olduğu için hizmet iş fikirleri arasında mutlaka bu meslek grubunu da dahil edebiliriz. Spor eğitmenleri de verdikleri hizmet karşılığında kazançlarını sağlarlar.

Getir Kuryesi Nasıl Olunur?

Oto Yıkama

Araba yıkama da hizmet sektörüne dahil edebileceğimiz mesleklerden bir tanesidir. Hiçbir maddiyat olmadan sadece verilen hizmet karşılığında sağlanan kazançla yapılan meslek grubudur. Bu yüzden hizmet iş fikirleri arasında oto yıkamayı da düşünebiliriz.

Araba Tamiri

image 64
Hizmet İş Fikirleri 10

Artık günümüzde araba kullanan çok fazla insan var. Bu yüzden bu sektörde de bitmeyen bir iş bulunmaktadır. Arabanın rutin bakımı dışında herhangi bir kazada oluşan aksiliklerin çözümü de sizde olduğu için bu hizmet sektöründe büyük bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Halı Yıkama

Evlerinizde, tercihe göre iş yerlerinizde , kreş ve anaokullarında günlük hayatta halı kullanımı yaygındır. Düzenli olarak halı yıkatmak, mevsim geçişlerinde kışlık halıların yerini yazlık halıların alması bu süreçte toplanan halıların temiz kaldırılması ev hanımlarının dikkat ettikleri konulardandır. Aynı zamanda kreş ve anaokulları gibi hijyenin önemli olduğu yerlerde de düzenli halı yıkamaları yapılmaktadır. Hizmet iş fikirlerine bir diğer örneğimiz de halı yıkamadır. Verdiğiniz halı yıkama hizmeti karşılığında kazanç sağlayabilirsiniz.

Temizlik Şirketi

Evlere, iş yerlerine, ihtiyacınız olan her yere temizlik hizmeti için eleman gönderen şirketler bulunmaktadır. Hizmet iş fikirleri arasında temizlik kategorisi de önemli bir sektördür. Düzenli olarak hizmet verilen bir alan olarak düşünülebilir. Günlük, haftalık, aylık periyotlarla isteğe bağlı olarak temizlik hizmeti alabilirsiniz. Verilen hizmet karşılığında kazanç sağlayabilirsiniz.

  Ahşap İş Fikirleri

Taşıma-Nakliye

image 67
Hizmet İş Fikirleri 11

Şehirler arası, şehir içi eşya taşımak isteyen, evini, iş yerini, ofisini taşıması gereken insanlar için nakliye, taşıma hizmeti verebilirsiniz. Müşteriler için toplama ve taşıma hizmetleri veren belirli nakliye şirketleri kurabilirsiniz. Şirketlerin yanı sıra şahıs olarak da bu hizmeti vererek kazanç sağlayabilirsiniz.

Boya-Badana

Ev, ofis, iş yeri, okul gibi yerlerde boyama badana hizmetleri vererek kazanç sağlayabilirsiniz. Verdiğiniz hizmetle kazanç sağladığınız için aylık kazancınız da verdiğiniz hizmet sayısına göre değişmektedir.

Turizm Rehberliği

Hizmet iş fikirleri arasında turizm rehberliğini de düşünebiliriz. Ülkemize özellikle yaz aylarında çok fazla turist gelmektedir. Bu konuyla alakalı herhangi bir iş yeri kurarak, bir ofis açarak bu hizmet sektörüne atılabilirsiniz. Planlama ve program yaparak turlar düzenleyebilir, tarihi yerleri, yöresel lezzetleri tanıtabilirsiniz. Verdiğiniz rehberlik hizmeti sayesinde de bu sektörden kazanç sağlayabilirsiniz.

Organizasyon Firması Açmak

image 68
Hizmet İş Fikirleri 12

Organizasyon işi yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Hizmet iş fikirleri arasında organizasyon şirketi kurmayın da düşünebilirsiniz. Özel günlerde mekan süslemeleri, dans gösterileri, kına ve düğün organizasyonlarında mekan süslemeleri yemek ve içecek servisleri yaparak para kazanabilirsiniz. Organizasyon firması olarak doğum günlerinde de mekan süslemesi yapabilir ve ekstra çocuk eğlenceleri düzenleyebilirsiniz.

Taksicilik

Dilerseniz kendi aracınızla dilerseniz bir yere bağlı olarak taksicilik yapabilirsiniz. Hizmet sektöründe taksicilik de iş imkanları arasında düşünülebilir.

Dekorasyon

İç ve dış mekanların süsleme, tasarımlarını yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Ev, ofis, bahçe, iş yerleri gibi mekanların süslemelerini ve dekorasyonlarını yaparak hizmet sektöründe dekorasyon işleriyle para kazanabilirsiniz.

Bahçıvanlık

image 70
Hizmet İş Fikirleri 13

Bahçeleri için özel ilgi ve bakım isteyen insanlar bulunmaktadır. Bu konuda yetenekli insanlar daha şanslı olabilir. Bahçe dekoru, bitki ve çiçek bakımı yaparak verdiğiniz hizmet karşılığında para kazanırsınız.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medyanın gücünün yüksek olduğu bu dönemde sosyal medya ile alakalı her işten kazanç sağlayabilirsiniz. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti veren firmalar kurabilirsiniz veya dilerseniz bu işi kendiniz evinizden de yapabilirsiniz.

  Başında Durmadan Yapılacak İşler

Emlak Danışmanı

Emlak danışmanlığı, aracı olarak düşünülebilir. Ev sahibi ile müşteri arasında bağlantı kuran ve iletişimi güçlendiren kişidir. Burada verdiğiniz hizmet evi tanıtmak ve pazarlamaktır. Müşteri ile iletişiminizde güler yüzlü olmanız önemlidir. Emlak sektöründe de verdiğiniz hizmet karşılığında kazanç sağlamanız mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir