Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Popüler 5 Turizm İş Fikirleri

Popüler 5 Turizm İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 9 dk okuma süresi
70 0
Popüler 5 Turizm İş Fikirleri

Yaz sezonu yaklaşıkça popüler 5 turizm iş fikirleri araştırılmaya başlandı. Her ne kadar koronavirüs salgını sebebiyle turizm biraz durgunluk sürecinde  kalmış olsa da, seyahat yasaklarının sona ermesi ve salgının ilk etkisini yitirmesiyle, insanlar kısmi olarak tatil planlarını yapmaya başlamışlardır. Eğer aklınızda sezonluk otel işletmeciliği gibi bir iş varsa esasında doğru zamanlar başladı. Sezonluk oteller daha kış aylarından rezervasyonlarını almaya başladılar. Yaz ayları gelmeye başladığı için; apart otel, devren kiralık pansiyon, ve otellerin sayısında da artış yaşandığı görülüyor. Sezonluk bir iş yapmayı düşünüyorsanız, tatil yörelerinde yer alan otel, pansiyon ve apartlara sezonluk olarak belli bir miktar kira ödeyip, otel işletmeciliği yapabilirsiniz.

Sezonluk Otel Kiralayıp İş Yapmak

Popüler 5 Turizm İş Fikirleri
Popüler 5 Turizm İş Fikirleri

Ülkemiz; doğa, deniz ve kültür turizmi bakımından çok zengin bir ülkedir. Hangi bölgeye giderseniz gidin, yurt içi veya yurt dışından gelen turistlerin, her bakımdan ülkemizi görüp beğendikleri de aşikar bir durumdur. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde hem konaklama yerleri artış gösterir hem de bazı sebeplerden dolayı el değiştirir. Popüler 5 turizm iş fikirleri olarak sıklıkla tercih edilen bir iştir.

İşletme sahibi olan kişilerin, başka bir iş yapmayı istemesi, işi tam anlamıyla bırakmak istemesi veya zarar ettiği gerekçesi ile işini devretmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Sezonluk da olsa bir iş yapmak isteyenler için son derece güzel bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmeyi düşünen ve bütçeleri uygun olan yatırımcılar da, pansiyon veya oteli devralarak, gereken değişiklikleri ve bakımları yapıp, işletmecilik yaparlar.

Dropshipping ile Para Kazanmak için Tıklayın!

Ülkemizde en çok kiralık konaklama hizmetleri; Ege ve Akdeniz sahillerinde bulunan illerde ve ilçelerde yapılır. Kuşadası, Ayvalık, Antalya, Kemer, Antalya, Marmaris, Dalaman, Çeşme, Kuşadası, İstanbul – Ağva ve Şile gibi tatil yerlerinde kiralık otel, apartlar bulunur. Oteller için sahipleri tarafından istenen sezonluk kira, bölge ve işletmenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Genel olarak kira Euro üzerinden istenir. 2.500 Euro’dan başlayarak, 2 milyon Euro arasında değişiklik gösteren sezonluk kiralar olsa bile daha orta seviyede ki işletmeleri daha az kira ücreti ile kiralama imkanı bulabilirsiniz.

  Online Girişim İçin İş Fikirleri

Pansiyon İşletmeciliği Yapmak

Popüler 5 Turizm İş Fikirleri
Popüler 5 Turizm İş Fikirleri

Turistik bir bölgede, en az 5 odalı bir ev ya da benzer tipte bir yapıya sahipseniz pansiyon olarak değerlendirmek mantıklı olacaktır. Bir kazanç elde etmek için güzel bir iş fikridir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki, pansiyon işletmeciliği yapmak, basit gibi görünse de bu işin inceliklerini bilmek son derece önemlidir. Pansiyon, yöreye dinlenme ve tatil amaçlı gelen kişilerin daha huzurlu bir ortamda, yemek ve konaklama ihtiyacının karşılandığı ve müşterinin kendisini evinde hissetmesini amaçlayan bir iş türüdür. Pansiyon işletmeciliği için belli başlı bazı kurallara dikkat edilmesi tavsiye edilir. Bütün bunları uyguladığınız zaman müşterilerinizin devamlı tercih sebebi olabilirsiniz. Popüler 5 turizm iş fikirleri arasında en çok talep görenlerden biridir.

Apart Veya Yurt Açmak

Popüler 5 Turizm İş Fikirleri
Popüler 5 Turizm İş Fikirleri

Girişimciler açısından özel fırsatlar sunan apart ve yurt işletmeciliği, üniversite sayısının fazla olduğu şehirlerde çok iyi kazançlar sağlar. Turizm beldelerinde açılmış apartlar, son senelerde öğrenciler tarafından  en gözde konaklama seçenekleri arasında yer alır. Satın alma, kiralama gibi çeşitli seçeneklerle yurt açmak ya da  apart işletmek isteyenler için bütün detayları sunuyoruz.

Öğrenci yurtları, Milli Eğitim Bakanlığı’ ndan izin alınarak açılan ve kurumun denetiminde olan işletmelerdir. Özel yurt işletmeciliği yapabilmek için, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü başvurusunda bulunmak gerekir. Ancak üniversite mezunu kişiler, öğrenci yurdu açma hakkına sahip olurlar. MEB’in talep ettiği ilk belgelerden biri, üniversite diplomasıdır. Şahıs şirketi ya da kişi kendi adına müracaat edip, öğrenci yurdu açabilir. Yurtlar aynı zamanda; limited şirket ya da anonim şirket yapısında açılabilir. Bu yapıda başvurular için herhangi bir üniversite diplomasına gerek duyulmaz.

Kırsal Turizm Ve Kamp Evleri

Popüler 5 Turizm İş Fikirleri
Popüler 5 Turizm İş Fikirleri

Günümüzdeki girişimcilerin ortaya çıkardığı birçok iş alanı olduğu gözlemlenmiştir. Ortaya çıkan ihtiyaçlar ise yeni sektörlerin oluşmasını sağlamıştır. Son zamanlarda ki oldukça popüler olan ve de ek gelir elde edilmesini sağlayan iş alanlarından bir tanesi de kırsal turizm ve kamp evlerinden değişiklik gösteren kazançlar elde edildiği gözlemlenmiştir.

  2024 Yılında Sermaye Gerektirmeden Kurabileceğiniz 10 İş Fikri

Ülke sınırları içerisindeki iş hayatının yoğunluğunun birçok birey için yorucu olduğundan bahsedilir. Bu nedenle kişilerin aile ekonomisine katkıları tek maaş ile zor bir duruma gelebilir. Bu bakımdan ek gelir elde etmek bir çözüm arayışına girilir. Kişiler ek gelir elde etmek için çoğu alan içerisinde etkileşim gösterebilir. Son dönemlerde girişimcilerin oldukça büyük etkileşim içerisinde olduğu iş alanlarından bir tanesinin de kırsal turizm olduğu belirtilir. Bu alan kişilerin genel olarak ilgisini çeker ve de bu alan üzerinden ciddi ek gelir elde etmek mümkündür.

Türkiye’de gün geçtikçe yeşil alanların azaldığı görülür. Genel olarak bütün çevremizin beton binalar ile çevrili olduğu bir gerçektir. Kişilerin rahat bir şekilde nefes alabileceği ortamların  her geçen gün azaldığı belirtiliyor. Birçok kişi rahatlamak veya temiz hava almak için parklara giderken çoğu kişiler ise kırsal alanları tercih ederler. Oluşturulmuş olan bu sistem üzerinden gelir elde etmek için çoğu girişimci birtakım çalışmalar içerisine girer. İnsanların kırsal alanlara yönelimini artırmak ve de kişilerin rahat ve huzurlu birkaç gün geçirmelerini sağlayabilmek amacı ile son derece etkili fikirler ortaya atılır. Kırsal Turizm ve Kamp Evleri projesi de popüler 5 turizm iş fikirleri arasında yer alır.

Outdoor Turlar

Popüler 5 Turizm İş Fikirleri
Popüler 5 Turizm İş Fikirleri

Türkiye, bir turizm ülkesidir. Özellikle bu manada birçok girişim fırsatının olduğu bilinir. Ayrıca turizm sektörü içerisinde de niş alanlar ortaya çıkmaya başlamıştır. Bunlardan biri de outdoor sporlarıdır. Bisiklet turu, dağ tırmanışı, rafting, doğa yürüyüşü, dalış, yamaç paraşütü gibi sayılabilecek  açık hava sporları, son zamanlarda yükselişe geçen sporlar arasında yer alır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir