Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Cafe İş Fikirleri

Cafe İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
71 0
Cafe İş Fikirleri

Cafeler insanların sosyalleştikleri, güzel vakit geçirdikleri, dinlenme yeri olarak gördükleri mekanlardır. Cafe kültürü her yerde, her bölgede çeşitlilik göstermektedir. Konsept olarak farklı yerler her zaman dikkat çekici olsa da sade tercih eden insanlar da bulunmaktadır. Bu yüzden araştırmanızı iyi yapmanız gerekmektedir. En çok ne tercih edilir öğrenmelisiniz. Değişik önerilere her zaman açık olmalısınız.  

Günümüzde artık her yerde cafeler görmekteyiz. Konsept olarak farklı cafe çeşitleri bulunmaktadır. Her kültürün kendine ait cafe tarzı oluşmuştur. Müşteri neyi tercih ediyor iyi öğrenmemiz gerekmektedir. Cafe açmak için neleri tercih etmelisiniz buna birçok örnek vermemiz mümkündür. Her yaşa, her kesime, her zevke uygun cafeler açabilirsiniz. Cafe açarak kazanç sağlamak isterseniz bu konuda birçok konsept bulabilirsiniz. Yazımızda sizler için cafe iş fikirlerini derledik.

image 71
Cafe İş Fikirleri 8

Seramik Cafe

Seramik cafelerde seramik ürünler üreterek hem satış yapabilir hem cafe olarak işletebilirsiniz. Workshoplar düzenleyerek cafenizin reklamını yapabilir görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medyalardan reklamlar yaparak da cafenizi gösterebilirsiniz. Müşterilerinize yaptığınız seramiklerle servis yapabilirsiniz. Seramik cafe iş fikirleri arasında düşünülebilecek bir alandır.

TikTok Para Kazanma Yöntemi

Kitap Cafe

Kitap cafelerde aynı anda hem kitap satışı yapabilir hem cafe olarak işletebilirsiniz. Gelen müşteriler kitap satın almak yerine içeceklerini içerek oturdukları süre zarfında kitaplarını da okuyabilirler. Kitap cafelerde kütüphane gibi alanlar da oluşturabilirsiniz ve etüt merkezi gibi de kullanabilirsiniz.

  Para Kazandıran Oyunlar
image 72
Cafe İş Fikirleri 9

Konsept Cafe

Nostalji tarzı cafeler de günümüzde yoğun talep görmektedir. 80’ler 90’lar tarzı cafeler açarak cafenizi bu dönemin modasına göre dizayn edebilirsiniz. İnsanlar normal cafelerden daha çok konsept cafelere merak salmışlardır. Bu yüzden cafe iş fikirlerinin arasında konsept cafeleri de düşünebilirsiniz.

Bahçe Cafeler

Yeşilliğin yoğun olduğu cafeler de günümüzde tercih edilen cafeler arasında bilinmektedir. Şehir hayatından sıkılan, bunalan ve kaçmak isteyen insanlar için düşünülen yeşil alan konsepti de çok tercih edilen cafeler arasındadır. Yeşil alanın yoğun olduğu bu yerlerde cafe bakımına da özen göstermelisiniz. Önceliğiniz yeşilliğinizi, bitkilerinizi korumak ve her zaman hoş göstermek olmalıdır. Doğa konseptli cafelerinizde ahşap mobilyalar tercih ederek ortamı konseptinize uygun hale getirebilirsiniz. Cafe iş fikirleri arasında bahçe cafe konseptini düşünürseniz bu fikirler güzel kazanç sağlayabilirsiniz.

image 73
Cafe İş Fikirleri 10

Bayilik Alarak Cafe Açmak

Büyük ve bilinirliği fazla kurumsal firmalardan ücreti karşılığında bayilikler alarak da cafenizi açabilirsiniz. Konsept olarak bütün isimlerin, cafe tasarımlarının her şeyin aynı olması önemlidir.

Kahvaltı Mekanları

Sadece kahvaltı hizmeti veren cafeler bulunmaktadır. İnsanların sevdikleriyle, aileleri ve akrabalarıyla güzel vakit geçirmeleri için güzel bir mekan oluşturabilirsiniz. Cafe iş fikirleri arasında kahvaltı mekanlarını da düşünebilirsiniz.

Sinema Cafe

Cafe iş fikirlerine bir diğer örnek de sinema cafedir. Müşterilerinize güzel bir ortam sunmanız önemlidir. Gelen insanlar hem filmlerini izleyebilir hem de bir şeyler yiyip içebilirler. Belirli günlerde belirli sinema filmleri yayınlayarak müşteri çekebilirsiniz.

image 74
Cafe İş Fikirleri 11

Grafitti Cafeler

Özellikle gençlere yönelik olan bu konsept fikrinde cafelerin duvarlarına grafitti sanatçısı kullanarak resimler çizebilirsiniz. Resime, graffitiye ilgisi olan gençler için oldukça dikkat çeken bir mekan önerisi olacaktır. Bu yüzden cafe iş fikirleri arasında grafitti cafeleri de düşünebilirsiniz. Değişik fikirler her zaman daha gündem olabilir.

  Tekstil İş Fikirleri 

Retro Cafe

Nostaljik esintiler kullanarak açabileceğiniz bir cafe fikridir. Retro ürünlerle cafenizi dizayn edebilirsiniz.

Galeri Cafe

Bu konsept cafelerde hem yiyecek içecek servisi yapabilir hem sergiler düzenleyebilirsiniz. Gelen müşterilerin dikkatini sergilediğiniz eserlerle çekebilirsiniz. Galeri olarak da kullanacağınız cafelerde başka sanatçıların eserlerine de yer verebilirsiniz.

image 75
Cafe İş Fikirleri 12

Oyun Cafeleri

Cafelere bir diğer örnek de oyun cafelerdir. Oyun salonları oldukça dikkat çeken bir konsepttir ve modası asla geçmez. İnternet cafelerle başlayan bu serüven oyun aletlerine, masa oyunlarına, dijital oyunlara, konsol oyunlarına doğru evrilmiştir. Açtığınız oyun cafelerde gençler, çocuklar hem birlikte güzel vakit geçirebilir hem bir şeyler yiyip içebilir hem de birlikte oyun oynayabilirler.

Yöresel Lezzetlerin Olduğu Cafeler

Yöresel lezzetler turizm açısından da dikkat çeken bir konsept olarak düşünülebilir. Dilerseniz tek bir yöreye ait mutfağı kullanabilir dilerseniz de birçok yörenin lezzetini hazırlayarak müşterilerinize güzel bir hizmet verebilirsiniz.

Sağlıklı Gıdalar Üzerine Cafe

Özellikle sağlıklı yiyecekler tercih eden insanların tercih edeceği bir cafe konseptidir. Glutensiz, organik yiyeceklerin ağırlıklı olması konseptin özelliği olarak düşünülebilir. Bu sayede sadece sağlıklı beslenen insanların tercih edebileceği bir mekan önerisi olarak düşünebiliriz. Sağlıklı yiyecekler sunarak müşterilerinize hizmet verebilir bu şekilde kazanç sağlayabilirsiniz.

image 76
Cafe İş Fikirleri 13

Dünya Mutfağından Lezzetler

Bu konseptin ilgilisi de çok fazla olarak düşünülebilir. Dünya mutfağından yiyecekler hazırlayarak müşterilerinize farklı bir konsept sunabilirsiniz. Cafe iş fikirlerine örnek olarak bu konsepti de değerlendirebilirsiniz.

Sanat Cafeler

Sanat etkinlikleri düzenleyeceğiniz, workshoplar yapabileceğiniz bir mekan düşünebilirsiniz. Belirli günlerde resim, müzik, heykel, tablo, çini gibi aktivitelerle alakalı dersler düzenleyebilirsiniz. Yiyecek içecek bölümünün de olacağı bu konseptte insanlar sadece bir şeyler yiyip içerek oturmaktan sıkılmadan aktivitelerle eğlenebilirler de. Bu yüzden sanat cafeler açarak müşterinin dikkatini çekebilirsiniz ve bu şekilde para kazanabilirsiniz.

  Devlet Destekli İş Fikirleri

Canlı Müzik Konseptli Cafe

Müşterileriniz için canlı müzik hizmeti verebilirsiniz. Hoş sohbetler eşliğinde canlı müzik dinleyerek ortamın tadını çıkarmalarını sağlayabilirsiniz. Belirli saatleri sadece müziğe ayırabilirsiniz ya da tüm gün müzik dinletisi sağlayabilirsiniz. Müşterilerinize bu hizmeti vererek bu alanda kazanç sağlayabilirsiniz.

Pastane Cafe

Sadece pasta, tatlı çeşitleri verebileceğiniz bir cafe konsepti düşünebilirsiniz. Bu konuda çeşitliliğe önem göstermelisiniz. Pastane cafelerde ne kadar çok çeşit imkanı sunarsanız o kadar çok müşteri çekebilirsiniz. Cafe iş fikirleri arasına pastane cafeleri de ekleyebilirsiniz. Bu alanda da güzel kazanç sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir