Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Küçük Alanlarda Büyük Fikirler “Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler“

Küçük Alanlarda Büyük Fikirler “Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler“

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
40 0
Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler (1)

Evden çıkmadan para kazanabilmek insanların uzun zamandan bu yana hayalini kurduğu durumlardan biridir. Bunun üzerine çalışmalar yapan insanlar farklı metodlar geliştirerek, kimisi de hobi olarak başlamış olduğu işlerden görmüş olduğu talep üzerine para kazanabileceği kanısına varmıştır. Bu şekilde gelişme gösteren evden para kazanma modeli, pandemiden dolayı evde tıkılı kalan insanların da kurtarıcısı haline gelmiştir. Minik çalışma odanızdan doğacak işler ile siz de nitelik ve kabiliyetinize göre az ya da çok kazanç sağlayabilirsiniz. Evde yalnızca yeteneğinizle ya da az miktarda sermaye ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmek için makaleyi inceleyebilirsiniz.

Online Kurslar Satmak

Evden yapılabilecek işler arasında yer alan online kurslar vermek hiç aklınıza geldi mi? Belki de bir kurs olarak paket halinde satabileceğiniz bir beceriniz veya bilginiz mevcuttur. Online eğitim sektörünün 2025 senesine kadar 325 milyar dolara yükseleceği tahmin ediliyor. Bu konuda kendinize bir isim oluşturabilmek için şimdiden çalışmalara başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi paket şekline getirerek farklılıklarla satabilirsiniz. Kursunuzu mevcut bir bloğa entegre edip, sosyal medya hesaplarınızdan kurs satıp, hatta Udemy ve Skillshare gibi çoğu online eğitim platformunu tercih edebilirsiniz.

Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler
Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler

Kendi Kitaplarınızı Yayınlamak 

Yazar olarak geçiminizi devam ettirmeyi hayal ediyorsanız, bu hayale düşündüğünüzden daha yakın olma ihtimaliniz olduğunu unutmamanız gerekir. Amazon gibi birçok sitede kişisel yayıncılık yaparak, kitaplarınızdan yüzde 70 civarında bir telif hakkı elde edebilirsiniz. Bu konuda birçok başarı hikayesi mevcuttur. Mark Dawson, gerilim/polisiye romanları ile Amazon’dan senede 6-haneli rakamlarda gelir elde etmiştir. Andy Weir, hâlâ kaç milyon kopya sattığı belli olmayan ve gişe rekorları kıran filmlerden biri olan bilim kurgu romanı Marslı’yı kendi kendine yayınladı.

  Hobi İş Fikirleri

Kitap yayımlamanın daha basit bir  hale gelmesi elbette ki rekabetin de artış gösterdiği manasına gelir, ancak okuyucu beklentilerine cevap veren bir kitap yazarak yine de isim yapma hakkı elde edebilirsiniz. Yazacağınız tarza karar vermek için zaman ayırıp sonra da elinizden gelenin en iyisini yaparak başarı elde edebilirsiniz. Kitabınız bittikten sonra tanıtım maksatlı e-postalar göndermek için ilk olarak bir kişi listesi oluşturmaya başlamak da işinizi daha kolay hale getirecektir. Küçük alanlarda büyük fikirler yaratabileceğiniz bu işten iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. 

Freelance Bir Siteye Katılmak

Freelance olarak para kazanabileceğiniz çoğu büyük platform vardır. Örnek vermek gerekirse; Bionluk, Sanal İşçi, Uzman Kirala, sanal uzman gibi sitelere katılmak sizin için iyi olacaktır. Yabancı diliniz iyiyse, Guru, Fiver, Freelancer ve Upwork gibi platformlara da göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu platformlarda sürdürülebilir bir işi devam ettirmek için kendinize özel bir şey yaratmanız gerekir.

Büyük içerik siteleri için SEO uyumu yapabilirsiniz, tek sayfalık site tasarımları yapan bir grafik tasarımcı olabilirsiniz ya da küçük işletme finansı alanında uzman olmuş bir yazar olabilirsiniz. Evden yapılabilecek işler arasında güvenilir ve tanınmış freelance platformlarına katılarak kısa zamanda kazanç elde etmeye başlamanın en iyi metodlarından biridir. İtibarınız ve deneyiminiz artış gösterdikçe bu platformlardan daha ileri de olabilir ve müşteri tabanınızı daha farklı hale getirebilirsiniz. 

Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler
Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler

Yaptığınız/Sahip Olduğunuz Ürünleri Satmak

El işi ile ilgili konularda beceriklisiniz fakat bunlardan nasıl bir kazanç elde edebileceğinizi bilmiyorsanız birkaç küçük püf noktası yeterli olacaktır. Elinizde ve dolaplarınızda fazla ürün varsa ve elinizden çıkarmak istediğiniz eşyalar mevcutsa bunları satabilirsiniz. İster kendi el beceriniz ister sahip olduğunuz ürünler olsun, internetten birçok alıcıya ulaşabilirsiniz. Henüz kendi e-ticaret sitenizi kurmak için hazır değilseniz ikinci el ürünler ve el işi ürünlerin satışını yapabileceğiniz online pazaryerlerine üyelik yaptırılabilirsiniz. 

  2024 Bilinmeyen İş Fikirleri Hakkında Öneriler

Oto Ekspertiz Açma Şartları ve Maliyetleri için tıklayın!

Fitness Eğitmenliği

Fitness sizin için bir hobi ve tutku haline geldiyse, bunu başkalarıyla paylaşacağınız minik çalışma odanızdan doğacak işlerden biri haline getirebilirsiniz. Bir fitness eğitmeni için başarıya taşıyacak birçok yol mevcuttur. Aynı zamanda evlere gidebilir, küçük gruplar halinde fitness etkinlikleri oluşturabilir, spor salonunda ders verebilir veya evinizde yeterli alan ve ekipmanınız mevcutsa müşterilerinizin size gelmesine yardımcı olabilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin Instagram gibi sosyal medya pazarlama araçları markanızı oluşturmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler
Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler

Etkinlik Planlama

Etkinlik planlama stresi herkesin baş edebileceği bir iş değildir. Ancak bazı insanların baskı altında çok daha iyi bir performansa sahip olduğu da bir gerçektir. Etkinlik düzenleme ve koordine etmeyi, catering temin etmeyi , müzisyenlerle anlaşma yapmayı, personel yönetmek ve  daha fazlası dikkatinizi çekiyorsa, bu sizin için ideal bir iş fikri olabilir.  Bir etkinlik planlama işi yaparak, düğünler ya da kongreler gibi belirli bir tarza odaklanabilir ya da bölgesel olarak hizmet vererek, örneğin kendi yaşamış olduğunuz çevredeki etkinliklere odaklı olabilirsiniz. 

Elektronik Tamircisi

Kendi elektronik cihazlarınızı tamir etme konusunda başarılıysanız ve ilgi alanınıza giren bir konu ise elektronik tamircisi olarak minik çalışma odanızdan doğacak işler ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle evden yapılabilecek işler arasından elektronik tamirciliği sizin için ideal olabilir. Modern elektronik aletlerin birçoğu son derece kırılgan olduğu için insanların çatlak ekranlar, bitmiş piller ve benzer sorunlar konusunda yardıma ihtiyaçları olacaktır. İşinizde yine özellikle iPhone’lar gibi belirli bir markaya odaklanabilir ya da genel olarak elektronik aletlerle ilgili olarak yerel topluluğunuza hizmet sunabilirsiniz. Günümüzde evden çalışmak daha popülerdir ve kazancı çok daha fazladır. Bu yüzden birçok kişi bu tarz çalışma sistemini tercih eder. Bu alanda kategori de çok fazla olduğu için herkes yeteneği ve ilgi alanına göre bir işe yönelip hemen kazanmaya başlayabilir. 

  Çiçek Yetiştiriciliği İle Para Kazanma

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir