Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Eviniz Yeni İş Yeriniz “Yaratıcı Girişimler İçin Adım Adım Kılavuz 

Eviniz Yeni İş Yeriniz “Yaratıcı Girişimler İçin Adım Adım Kılavuz 

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
43 0
Eviniz Yeni İş Yeriniz

Eviniz yeni iş yeriniz olsun ve çevrimiçi bir küçük işletme kurmayı istiyorsanız doğru adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Son yıllarda evden çalışmak son derece popüler bir hâle gelmiştir. Yapılan araştırmalara göre e-ticaret satıcılarının elde ettiği gelirlerin 2024’de $6.5 trilyona çıkması bekleniyor. Evde iş kurmak için en doğru zamanlarda olduğumuz bir gerçektir. Bunun sebebi de internetten alışveriş yapmayı tercih edenlerin giderek daha fazla olmasıdır. Yani küçük e-ticaret işletmesi açmayı düşünüyorsanız bunun için hâlâ geç kaldığınız söylenemez. 

Ancak online para kazanma ile ilgili başarınız, yüksek oranda iş  fikrinize bağlıdır. Aynı zamanda yaratıcı, ilgi çeken evden yapılabilecek iş fikrini henüz bulamadıysanız da endişe etmenize gerek yok. Bu makalede, dikkate almanız için en iyi online ve evden yapılabilecek iş fikirlerini sizler için sıraladık. Evden para kazanmak istiyorum diyorsanız evde yapılabilecek işlerle ilgili bu yazı sizin için faydalı olacaktır. Hiç şüphesiz kendinize göre, uygulayabileceğiniz evde iş fikirleri bulabileceksiniz.

Eviniz Yeni İş Yeriniz
Eviniz Yeni İş Yeriniz

Satış Ortaklığı

Eviniz yeni iş yeriniz olsun istiyorsanız evde yapılacak işler arasında en çok tercih edilenlerden birisi de satış ortaklığıdır. Affiliate marketing ile diğer kişilerin ürünlerinin ya da hizmetlerinin reklamını yapıp iyi paralar kazanabilirsiniz. Birçok insan bu yöntemi evde yapılacak ek iş tercih eder ama ana gelir kaynağı olarak da çoğu insan kullanır. Bu imkan genel olarak online içerik üreticileri  için para kazanma kanalına giriş yapma yöntemidir. Ağızdan ağıza dolaşan reklamın son derece etkili bir pazarlama stratejisi olmasından dolayı binlerce şirket ürününün influencer’lar tarafından tavsiye edilmesini ister. 

  Niche Pazarında Büyük Kazançlar “Kâr Marjı Yüksek Sektörler”

Eğer ürün incelemek hoşunuza gidiyorsa affiliate marketing, bu konuda başlangıç yapmak için çok iyi bir fikirdir. Ödemenizi nasıl alacağınız anlaşma yaptığınız şirkete göre değişiklik gösterir. Genel olarak sitenizdeki ortaklık bağlantısına her tıklayan ya da bu bağlantıdan ürün alan kişi sayısı başına komisyon elde edebilirsiniz. Başlamak için Amazon Ortaklık, veya ShareASale gibi ortaklık programlar ideal olacaktır. Bu platformlarda sitenizde inceleme yaptıktan sonra yayınlayabileceğiniz birçok ürün bulabilirsiniz. Konunuz ve kitlenize uygun ürünler seçtiğinizden emin olmanız gerekir.

Evde Ütü Yapmak 

Ütü yapmak, daha çok bayanlar için evden çalışarak para kazanma alanında cazip gelen bir seçenek olur. Kendi evinizde işlerinizi yaparken başkalarının ütülerini yapıp ek gelir elde etme imkanı bulabilirsiniz. Çoğu insan işlerini yetiştirmek amacıyla yeterli zamanı bulamaz ve ütü hizmetini desteği isteyebilir. Ütü yapma becerilerinizi kullanıp ayda ek olarak 5.000 TL gibi iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Bu işe isterseniz daha çok zaman ayırıp ya sa 3 saatlik ek işler kategorisinde ele alabilirsiniz.  

Eviniz Yeni İş Yeriniz
Eviniz Yeni İş Yeriniz

Evde Çocuk Bakıcılığı 

Evde çocuk bakıcılığı yapmak eviniz yeni iş yeriniz olsun istiyorsanız hem tatmin edici hem de avantajlı bir seçenektir. Eğer çocuklarla iletişiminiz kendi evinizde ya da hizmet alan kişinin evinde çocuk bakıcılığı yapıp ek gelir kazanma imkanı elde edebilirsiniz. Çocuk bakıcılığı yapmak için başvuru yapacağınız ilanları çevrimiçi platformlarda kolay bir şekilde bulmak mümkündür. İster kendi evinizde çocuk bakımı yapabilirsiniz isterseniz de hizmet alan kişinin evinde çocuklara bakıp bunu aylık kazanç hâline getirebilirsiniz. Bu işi yaparak esnek çalışma saatleri ve programına sahip olabilirsiniz. Çocuk bakıcılığı, çocuklarla ilgilenmekten hoşlananlar için çok iyi bir evde iş imkanıdır. Başkalarına destek olurken aynı zamanda ek gelir elde etme imkanı bulabilirsiniz. 

  2024 Evden Çıkmadan Kazanç “Ev Ofis İş Fikirleri Kılavuzu”

Evde Hayvan Bakıcılığı 

Evcil hayvanlarla vakit geçirmeyi sevenler için evde yapılacak işler arasından hayvan bakıcılığı çok iyi bir fırsattır. Evcil hayvan sahipleri iş veya tatilden dolayı evde olamadıkları zaman hayvanlarına bakacak kişilere ihtiyaç duyarlar. Bu hizmeti veren çevrimiçi platformlar hayvan bakıcıları ve evcil hayvan sahiplerini kolay bir şekilde eşleştirir. Örneğin; Petsurfer veya DogGo gibi platformlara kayıt yaptırabilirsiniz. Bu platformlar size yakın olan evcil hayvan sahiplerini bulabilmenize yardımcı olur. Bir günlük hayvan bakıcılığı yapıp genel olarak 500 TL kazanabilirsiniz.

Eviniz Yeni İş Yeriniz
Eviniz Yeni İş Yeriniz

Evde Moda Danışmanlığı 

Eğer daha yaratıcı evde iş fikirlerine ihtiyaç duyuyorsanız moda danışmanlığı işi sizin için son derece ideal olacaktır. Modayla yakından ilgileniyor, arkadaşlarınıza devamlı moda ve stil tavsiyelerinde bulunuyorsanız ve görsel uyum konusunda yetenek varsa moda danışmanlığı yapıp para kazanabilirsiniz.

Seyyar Midye Satışı Yapmanın Maliyetleri için tıklayın!

Çoğu kişi giyim konusunda özenli olmak ister. Ancak son modayı yakından takip etmek için zamanı olmaz. Moda danışmanlarının hizmetlerinden yararlanmayı tercih eden çoğu potansiyel müşteriye ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda bu işi online olarak da devam ettirebilirsiniz. İnternetin gücünü kullanıp tavsiye ettiğiniz kıyafetler ve aksesuarlar ile ilgili müşterilerinizle online görüşmeler yapıp ve ürünleri internet üzerinden satın almalarına destek olabilirsiniz.

Evde El Yapımı Ürünler 

Son zamanlarda el yapımı ürünlere olan talebin büyük oranda arttığı görülmüştür. Evde iş yapmak istiyorsanız el yapımı ürünlerin satışı ve üretimi çok iyi bir seçenek olabilir. Takı, bereler, çantalar, kazak ve daha birçok ürünü elde yaparak satabilirsiniz. Bu ürünleri ETSY gibi online platformlarda satışa sunabilirsiniz. El işi ürünlerinizi platformda sergileyerek çok daha geniş müşteri kitlelerine sunabilirsiniz. Yaratıcılığınızla ilgili olarak aylık 20.000 TL ve daha yüksek bir kazanç elde edebilirsiniz. 

  Barista Nedir ? 2024 yılı Barista Maaşları

Evde Paketleme Yapmak 

Yaratıcı girişimler için adım adım ilerleyerek zamanla iyi bir işe sahip olabilirsiniz. Bu konuda tercih edilen işlerden biri de evde paketleme yapmaktır. Birçok firma bu konuda elemanlara ihtiyaç duyar. Toka, takı, mum, bardak, çorap ve sabun paketleme işleri son derece popülerdir. Eğer vaktiniz varsa siz de tercih edebilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir