Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Niche Pazarında Büyük Kazançlar “Kâr Marjı Yüksek Sektörler”

Niche Pazarında Büyük Kazançlar “Kâr Marjı Yüksek Sektörler”

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
49 0
Kâr Marjı Yüksek Sektörler

E-ticarete atılmaya karar verenler için kâr marjı yüksek sektörler ve ürünlerin tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Yüksek karlı sektör ve ürünleri tercih ederek kısa sürede önemli ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Ayrıca ciddi gelir elde edebilmenizin tek şartı bu değildir. Her şeyi doğru yapıp ve ürününüzü doğru seçtiğiniz zaman, kâr marjı en yüksek ürünler kârınızı arttırmanız konusunda yardımcı olacaktır. Peki kârı yüksek sektör ve ürünler nelerdir? Yazımızın devamını okuyarak bu konuyla alakalı detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kozmetik

Kâr Marjı Yüksek Sektörler
Kâr Marjı Yüksek Sektörler

Kâr marjı en yüksek sektörler arasında listenin başlarında kozmetik ürünleri yer alır. Piyasada sayısız marka bulunmasına karşın gün geçtikçe kozmetik ürünlerine olan yoğun ilgi de artış gösterir. Bu sebeple kozmetik ürünleri kâr marjı yüksek olan ürünler arasında yer alır. Ülkemiz, doğum oranı en yüksek olan ülkeler arasında yer alır. Durum böyle olunca da bebek ürünlerinin çok önemli bir piyasası bulunuyor. Bebek ürünlerinin potansiyel müşteri seviyesi son derece yüksek olmasının haricinde ürünlerin üretim maliyeti de bir hayli düşüktür. Kozmetik sektörü denildiği zaman bebek ürünleri kar marjı yüksek bir kategoridir. İlk sıralarda bu iş düşünülebilir.

Böcek İlaçlama Firması Maliyeti ve Kazancı için tıklayın!

Mağazalara bakıldığında normal bir bireyin giyim ürünlerinin fiyatlarıyla, bebek giyim ürünlerinin fiyatlarının yakın olduğunu görülebilir. Ayrıca bebek ürünleri için  çok daha az malzeme kullanılır. Giyim haricinde diğer bebek ürünlerinin de üretim maliyetleri düşük olmasına karşın satış fiyatları oldukça yüksektir. Makyaj malzemeleri kadınların favori ürünleri arasında yer alır. Her geçen gün yeni ürünler piyasaya çıkar ve kâr bakımından oldukça yüksek geliri vardır.

  Yenilikçi İş Fikirleri İçin Örnekler

Organik Gıda

Özellikle son yıllarda büyük şehirlerde yaşayan insanların organik ürünlere olan ilgisi artış göstermiştir. Buna paralel olarak ürün çeşitlerinde de artış olmuştur. Bu sebeple organik olan ya da olmayan ürünler arasında fiyat farkı oluşur.  Örneğin; normal domatesin kilosu 5 liraysa, organik domates 10 liradan satılır. Bu nedenle organik gıdaların kâr marjı son derece yüksektir. Yine zeytinyağı, tereyağı, pekmez gibi doğal ürünlere de oldukça yoğun bir ilgi vardır.

Teknoloji Ürünleri

Gün geçtikçe teknoloji gelişiyor ve çeşitli teknolojik ürünler hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Hayatımızı kolaylaştıran ürünlere ise yoğun bir talep var. Ucuz ve basit maliyetli olsa bile işlevli teknolojik ürünler dahi talep görür. Bu nedenle teknoloji ürünlerine olan ilgi oranıyla birlikte kâr marjı da giderek yükselir.

Tekstil Ürünleri

Kâr Marjı Yüksek Sektörler
Kâr Marjı Yüksek Sektörler

Tekstil ürünleri denildiği zaman oldukça geniş bir başlıkta ele alınabilir. Tekstil ürünleri başlığı altında belki de yüzlerce kategori sayılabilir. Bu ürünlerin birçoğuna olan talep son derece fazladır. Bu talep oranının karşılanması için piyasada çeşitli markalar olsa da dahi kâr marjı yüksek olan sektör ya da ürünler arasında gösterilebilirler.

Hediyelik Eşyalar

Sene içerisinde çok sayıda özel gün vardır. Doğum günü, evlilik yıldönümü, yılbaşı ve çok daha fazlası için hediyelik eşya satın alınır. Özel günler ve normal bir günde satılan hediyelik eşyaların maliyetleri çok daha düşük olabilir ve yüksek fiyattan satılabilir. Her zaman yoğun ilgi olduğu için getirisi sürekli olacak bir sektördür. Özellikle özel tasarım hediyeler son yıllarda popülerdir. Tişört tasarımı, çanta ya da cüzdan tasarımına ağırlık vererek daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

Ofis/Kırtasiye Ürünleri

image 30
Niche Pazarında Büyük Kazançlar “Kâr Marjı Yüksek Sektörler” 6

Ofislerde tercih edilen ürünlere ve kırtasiyede satılan ürünlere olan yoğun talep belirli dönemlerde artış gösterebilir. Bunun haricinde düzenli bir şekilde bu ürünlere ihtiyaç duyan işyerleri mevcuttur. Talep oranı, yüksek fiyat ve düşük maliyet parametreleri göz önüne alındığı zaman ofis/kırtasiye ürünleri kâr marjı yüksek sektörler arasında yer alıyor.

  2024 Yılında Kazandıracak En İyi 10 İş Fikri

Cafeler

Cafeler kar marjı yüksek sektörler arasında yer alır. Genel olarak 40-50 kuruşa mal olan çay ve kahve ürünlerini 5-10 lira civarında rahat bir şekilde satışa sunabilirsiniz. Tüm işletme masrafları göz önüne alındığında ay sonunda cironun hemen hemen yüzde 45’i net kar olarak hesabınıza yansıyacaktır. Bir cafe açmak günümüzde yüksek sermaye gerektiren iş fikirleri arasında yer almaya başlamıştır. Çünkü klâsik olarak birkaç masa ile birkaç dekorasyon ürünü ile açılış  yapabileceğiniz cafeye müşteri çekmeniz çok kolay değildir. Ortalama olarak 180 bin liralık sermaye ile bu işe giriş yapmanız tavsiye edilir.

Kurs Merkezi

Ülkemizde dershanelerin kapanmasından sonra etüt ve kurs merkezleri sayısında önemli bir artış söz konusu olmuştur. Özellikle üniversite sınavı ve KPSS için kapsamlı bir çalışma dönemine ihtiyacı olan öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi gören kurs merkezleri, potansiyeli yüksek ve kârlı iş fikirleri arasında yer alır. Bir kurs merkezi açabilmek için ortalama 300 bin liralık bir yatırıma ihtiyaç duyulur. Kurs merkezi ya da etüt açacak olanların eğitim sektöründe deneyime sahip olması ya da direkt olarak öğretmen olması işin ilk dönemi açısından son derece kritik bir konudur.

Spor Salonu

image 31
Niche Pazarında Büyük Kazançlar “Kâr Marjı Yüksek Sektörler” 7

Sağlık konularında  yaşanan artışa paralel olarak ülkemizde spor salonları ve bu salonları tercih edenlerin sayısında önemli seviyede artış yaşanmıştır. Geçen yıl spor salonları için iyi bir yıl olduğu söylenemese de bu yıl itibarıyla dünya genelinde yaşanan duruma paralel bir şekilde artış söz konusu olmuştur. Bir spor salonu kurabilmek için ortalama olarak 240 bin liralık bir yatırım sermayesine ihtiyaç olduğu gibi bu tarz işletmelerde aylık masraf oranı genel olarak yüksektir. Bu kapsamda kapsamlı bir iş planı hazırlayıp yüksek potansiyelin muhtemel olduğu bir konumda işe koyulabilirsiniz. Kar marjı yüksek sektörler arıyorsanız bu sektör son derece ideal olacaktır.

  Evinizin Konforunda Servet Yaratma “Online Danışmanlık Ve Eğitimle İş Kurma Rehberi”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir