Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Batmayacak İş Fikirleri

Batmayacak İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
49 0
Batmayacak İş Fikirleri

Eskiden okumayan kişilerin olarak bilinen ve çok fazla tercih edilmeyen işlerden olan esnaflık günümüzde o kadar önemli bir yere geldi ki gençler arasında dahi eğitimde başarılı olmayanlar birer birer esnaflık öğrenmeye başladılar. Esasında esnaflık üniversite hayatından çok daha karmaşık ve daha riskli bir alan gibi görünse de birçok batmayacak iş fikirleri için tercih edilmektedir.

İster esnaf olun isterseniz de esnaflığa sonradan başlayacak acemi biri olun kesinlikle batmayı asla kimse istemez. Hele de sektörün içinde kalıcı olmak ve yıllarca bu işten ekmek yemek isterseniz kesinlikle doğru alanlara yönelmeniz tavsiye edilir. Günümüzün ve geleceğin en kalıcı ve en karlı esnaflık fikirlerini bulmak için esasında çok düşünmenize gerek kalmaz. Çünkü sizlerin de insanların da yönelmiş olduğu alanları bularak kolay bir şekilde bir esnaflık fikrine yönelebilirsiniz.

image 23
Batmayacak İş Fikirleri 5

Market

Marketler İnsanların ihtiyaç duyduğu bütün temel hizmetleri satmak için  hizmet verirler. Dünyanın en eski ve işe yarayan iş fikirleri arasında yer  olur. Genel olarak iş dünyasında deneyimi çok fazla olmayan yatırımcı ve  girişimcilere  tavsiye edilen bir iş fikridir. Market açmak  hemen hemen ortalama sermaye tutarına sahip herkes  açısından ideal bir iş fikridir ve  genel olarak işin müşterisi hazırdır.

Yapılabilecek İlginç İş Fikirleri

Bir market açmak için  bazı özel problemler ile karşılaşmazsınız ve herhangi bir lisanslama  ve sertifikaya ihtiyacınız  olmaz. Ortalama olarak kendiniz marketi 1 hafta gibi bir kısa zamanda kolaylıkla açabilirsiniz. Marketler, etrafında evler ve iş  yerleri olduğu sürece ciro elde eder ve  hemen hemen tüm cironun yüzde 40’ına yakınını kar olarak  olur. Marketlerin genel olarak  kapanması ya da batmasındaki en büyük sebep çok yüksek kiralardır. Market açma sürecini doğru  bir şekilde planlayarak, kira konusunda da tasarruf edebilirsiniz.

  En Orijinal İş Fikirleri

Giyim Mağazası

Gıdadan sonra  diğer temel ihtiyaçlardan bir tanesi de  giyinmektir. İnsanlığın var oluşundan bu yana giyinmeye ihtiyaç duyulur ve bu ihtiyaç hiçbir koşul ve şartta değerini kaybedecek bir sektör değildir. Giyim işletmeleri, öbür zorunlu temel ihtiyaçları satan işletmelere kıyasla oldukça yüksek kar marjları ile çalışırlar. Konu kesinlikle batmayacak iş fikirleri olduğu zaman giyim ve market mağazaları kesinlikle başı çekerler. Giyim mağazalarının da en önemli batma sebepleri genel olarak çok yüksek kiralar ve modaya ayak uydurmuyor olmaktan kaynaklanır. Kuracağınız işletmenin bulunduğu lokasyonun kirasını iyi bir şekilde değerlendirmek ve mutlaka modayı takip etmek gerekir.

image 24
Batmayacak İş Fikirleri 6

İklimlendirme

Ne yazık ki dünya hızla küresel ısınma tarafından ele geçirilmiş bir durumdadır. Artık yazlar daha sıcak olurken aynı şekilde kışlarda daha soğuktur. Bilim insanlarına göre, önümüzdeki seneler bugünden daha iyi olmayacaktır. Asla batmayacak iş fikirleri bir iş fikri arıyorsanız, iklimlendirme sistemleri ile alakalı bir iş fikrini hayata geçirmeniz tavsiye edilir. Basit bir fikir olarak, bir klima markasının bayiliğini almayı düşünebilir ya da daha düşük sermayeye sahipseniz buzdolabı, klima, derin dondurucu bakım hizmeti sağlayabilirsiniz.

Sağlık Hizmetleri

İnsanlar herkesinde bildiği gibi doğar, büyür ve ölür. Her 3 bölümde de her zaman sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Ortalama hayat yaşayan bir insan hayatı boyunca 200’e yakın defa hastaneye gittiği dikkate alındığı zaman: sağlık hizmetleriyle ilgili bir iş fikrini hayata geçirmek çok bir potansiyel içerir. Elbette sağlık hizmetleri denildiği zman doğrudan bir hastane açmak gerektiğinden bahsetmiyoruz. Sağlık sektörünü ilgi çekici hale getiren en büyük faktörlerden biri de; her tarzdan sermayeye sahip girişimci ve yatırımcılar için fırsat sunmaktır. Örneğin, sermayeniz en düşük seviyede bulunuyorsa bir alternatif tıp ürünleri satışı yapacağınız işletme açabilirsiniz. Batmayacak iş fikirleri olarak son derece ideal olacaktır.

  2024 Yılında Pasif Gelir Sağlayacak 10 Yöntem

Etüt Kurs Merkezi

Tuhaf bir şekilde dünyanın çoğu ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de çocuk sayısı giderek azalma gösterirken, konut başına düşen eğitim harcaması da artış gösterir. Ebeveynler önceki senelere göre, çocukları için daha çok eğitim harcaması yapma eğiliminde bulunurlar. Dünya sürekli değişirken, yüz yıllardan bu yana değişmeyen ve kazandıran iş fikirlerinden bir tanesi de eğitim hizmetleri olmayı devam ettiriyor. Son ırmak kuruyup, son balıkta tutulana kadar eğitim hizmetleri her zaman değerli kalacaktır.

image 25
Batmayacak İş Fikirleri 7

Tamir Hizmetleri

Her geçen gün insanlar kendilerine ait ofis, masa başında çalışmak istediğinden dolayı tamir hizmetini başarılı bir şekilde yapan işletmelerin sayısı da hızla artış gösterir. Aklınıza gelecek her çeşit ürün için tamir hizmetine ihtiyaç duyulurken, sektörün azalma eğilimine girmesinden dolayı; tamir hizmetini sağlayan işletmelerin batma riski gün geçtikçe daha azalır. Aynı zamanda, sektör rekabetinin azalmasından dolayı, tamir hizmeti son yılların en yüksek kar oranına sahiptir.

Mobilya Ve Montaj

Standart mobilyaların üretimi, stoklatmak ve kargolamak çok büyük bir problemdir ve bu tarz işletmeler ancak lokal olarak hizmet verebilir. Montaja hazır mobilya imalatı ise geniş bir dijital pazarlama imkanı sunar. Tüketiciler de son zamanlarda taşınma hizmetlerinde ortaya çıkan problemler nedeniyle genel olarak parçalanarak kutulanabilir mobilya ürünlerine yönelmeye tercih ederler. Eğer geniş bir üretim bandı kuracak kadar sermayeniz varsa, bu başlayabileceğiniz en karlı ve batmayacak iş fikirleri arasında yer alıyor.

Dijital Pazarlama

Gelecek ile dijital kelimelerini birbiriyle bağdaşıktır. Dijital pazarlama da günümüzde bile işletmelerin yoğun bir şekilde ihtiyaç duyduğu hizmetler arasında yer alır. Çevrimiçi varlığa sahip olmak ve bu varlığı devam ettirip geliştirmek isteyen müşteriler için hizmet sunabilirsiniz. Dijital pazarlama hizmetleri genel olarak online olarak hizmet veren işletmelere daha çok potansiyel müşteri sağlamak için çözümler sağlar. Batmayacak iş fikirleri arasında yer alan çağın meslekleri arasındadır.

  Küçük Alanlarda Büyük Fikirler “Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler“

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir