Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Bilgisayardan İş Fikirleri

Bilgisayardan İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
46 0
Bilgisayardan İş Fikirleri

Bilgisayardan iş fikirleri ve para kazanma konusunda en başından bu yana çalışan fikirlerden bir tanesi de freelance işlerdir. Üstelik artık işverenler de maliyetlerden dolayı bazı işlerini freelance yaptırmayı tercih ederler. Bilgi ve yeteneklerinize göre birçok işi serbest çalışıp yapma imkanı bulabilirsiniz. İçerik üretmek, web sitesi tasarımı, yazılım, grafik tasarım, video düzenlemek gibi dijital dünyanın olmazsa olmaz işleri freelance olarak icra edilir.

Ev, karavan, pansiyon, otel, çadır ya da istediğiniz herhangi bir yerde bilgisayarınızı açarak para kazanmak hiçte zor olmayacaktır. Ancak her şey sanıldığı kadar tozpembe de olmayabilir. Her iş gibi bu işin de birçok zorlukları olabilir. Bilgisayardan para kazananlar genel olarak istikrarlı ve mücadeleci bir yapıya sahip olan kişiler oluyor. Ayrıca bir anda zengin olmak gibi bir durumu da hayal etmemeniz gerekir. “Akmasa da damlar” düşüncesini dikkate alarak hareket etmek ve iş disiplinini elden bırakmamak son derece önemlidir. Siz de aşağıdaki işler arasından size uygun olanı tercih edebilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayardan İş Fikirleri
Bilgisayardan İş Fikirleri

Ürün İnceleme Sitesi

Birçok kişi, belli ürünlerin incelendiği niş web siteleriyle hemen hemen karşılaşmıştır. Örneğin, teknoloji ürünleri ile alakalı inceleme yapan bir siteyi düşünebilirsiniz. Sitenize gelen bir kişi bu ürünlere tıklayıp satın alma yaptığı zaman, web site sahibi markadan komisyon alabilir.

Danışmanlık

Uzmanı olduğunuz herhangi bir konu var mı? İnsanlar size aynı şeyler sürekli tekrar tekrar sorular mı sormak istiyor? O zaman uzmanlık alanınız olan konu ile alakalı bir danışman olabilir ve insanlara internet üstünden danışmanlık hizmeti sunabilirsiniz.

  2024 Yılında Teknoloji Çağında Para Kazanmanın Yolları “Geleceğe Yatırım”

Koçluk

Koçluk, insanlara ne yapılması gerektiğini söylemek yerine, doğru soruları sorup kendileri için yanıt bulmalarına destek olduğu için danışmanlıktan biraz daha farklı olabilir. Pazarda son derece büyük ölçüde uygulanabilirliğe sahip olan 2 milyar dolarlık gelişme gösteren bir sektördür ve bilgisayardan iş fikirleri arasında olan bir iştir.

Siber Güvenlik Danışmanlığı

Teknik bir geçmişe sahipseniz kodlama ya da  uygulama geliştirmeyle ilgili değilseniz, bu sizin için en iyi çevrimiçi iş fikirlerinden bir tanesi olacaktır. Bir siber güvenlik danışmanı olarak, siber saldırılar karşısında kurum ve kuruluşlara ihtiyaç duyulan konularda destek verebilir ve her büyüklükteki işletmeyle iş yapabilirsiniz.

Bilgisayardan İş Fikirleri
Bilgisayardan İş Fikirleri

E-posta Pazarlama Metinleri Yazmak

E-posta pazarlama kampanya içeriklerini yazmak, web metni yazmakla aynıdır ancak bunun yerine e-posta pazarlama kampanyalarına yoğunlaşılır. İnsanlar para kazanmak için e-posta pazarlamasına ihtiyaç duyarlar, ancak kampanyaları kendileri yazabilmek için zamanları ya da becerileri olmayabilir.

Blog Yazarak Para Kazanmak için tıklayın!

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, son zamanlarda bir işi yürütmenin oldukça önemli bir parçasıdır ve insanların bunu tek başlarına yapabilecek zamanı yoktur. Facebook ve Twitter platformları ile ilgili becerilere sahipseniz ve müşteriler için biraz yatırım getirisi elde etmek isterseniz, sosyal medya yöneticisi olarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Amazon’da Kindle Kitapları Yazın ve Satın

Amazon’da Kindle kitap satışlarından aylık olarak 1000 dolardan fazla kazanç elde edenler vardır. Siz de Kindle için kitap yazabilirsiniz ve tanıtımını yapıp, gelirinizi yukarılara taşıyabilirsiniz.

Çevrimiçi Fitness Eğitimi

Çevrimiçi fitness eğitimi, spor yapmayı alışkanlık haline arasında son derece popüler olan uygulamalardan biridir. Eğer bir fitness eğitmenliği yapıyorsanız, yalnızca yerel bölgenizle sınırlı kalmayacağınız başka sektörlerde mevcuttur.

Bilgisayardan İş Fikirleri
Bilgisayardan İş Fikirleri

Çevrimiçi Beslenme Uzmanı

Skype ya da telefon kullandığınız sürece ihtiyaç duyduğunuz bütün beslenme alışkanlıklarınız ile ilgili size koçluk yapacak bir çevrimiçi beslenme uzmanı bulmak mümkündür. Son yıllarda popüler olan işlerden biridir.

  Küçük Alanlarda Büyük Fikirler “Minik Çalışma Odanızdan Doğacak İşler“

Hisse Senedi Yada Döviz Ticareti

Hisse senedi ticareti de sıradan bir çevrimiçi hobi veya bir kariyer olabilir. Zaman ayırmaya istekli, derin araştırma yapma ve trendleri tahmin etme konusunda yetenekliyseniz, çevrimiçi olarak para kazanabilirsiniz.

Çevrimiçi Dosya Düzenleyici

Aynı insanların dolapları için profesyonel organizatörlere ihtiyaçları olduğu gibi,  çevrimiçi dosyaları için de aynı şeyi çevrimiçi dosya düzenleyici olanlar yapabilirler. Bilgisayardan iş fikirleri arasında tutulan işlerden biridir ve iyi kazanç elde eden birçok kişi mevcuttur.

Kişisel Asistan

Pek çok insan iyi bir restoran bulmak, hediye bulmak veya seyahat rezervasyonu yapmak gibi günlük işlerde yardıma ihtiyaç duyar. Bu işlemlerin çoğu kişisel bir asistan tarafından çevrimiçi olarak yapılabilir.

Grafik Tasarım

Logo, Instagram görselleri, Pinterest görselleri, e-posta tasarımları ve daha fazlasına ihtiyacı olan insan sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle insanlara ihtiyaçları olan tasarımlar yapıp para kazanabilirsiniz. Grafik tasarım günümüzde internet ortamında oldukça ihtiyaç duyulan bir meslektir.

Marka Yönetimi ve Danışmanlığı

Dışarıdaki pek çok kişinin, özellikle de çevrimiçi olarak herhangi bir markayı nasıl inşa edeceği ile ilgili herhangi fikri yoktur. Dikkat çeken markaların nasıl oluşturulduğunu biliyorsanız, çevrimiçi olarak danışmanlık hizmeti sunabilirsiniz.

Bilgisayardan İş Fikirleri
Bilgisayardan İş Fikirleri

Sosyal Medya Hesap Takibi

Sosyal medyayı yakından takip etmek için çok aktivite ve zaman gerekir, bu nedenle tonlarca kişi bunu kendileri için yapabilmesi için başka insanları işe alırlar. Sosyal medyayı nasıl doğru bir şekilde büyüteceğiniz hakkında bilginiz varsa (yani takipçi satın almak istemiyorsanız), diğer insanlara sosyal medya hesaplarını büyütmeleri konusunda destek olabilirsiniz.

Uygulama Geliştirme

Çoğu şirket, tekliflerinden biri olarak uygulamaların geliştirilmesi yapılır. Bunun sebebi, insanların akıllı telefonlarından bir şeyler satın almaya çalıştıkları bir zamanda, para kazanmak için uygulamalara ihtiyaçları duyduklarını bilmeleridir. Bu sebeple, uygulama geliştirme son derece talep gören bir iştir. Bilgisayardan iş fikirleri arasında en trend olanlardan biri haline gelmiştir ve çoğu kişi tarafından tercih edilir.

  Home Office İş Fikirleri

YouTube Kanalı Açma

Popüler olan YouTuber’lar, viral olan videolardan reklam geliri olarak büyük oranlarda para elde ederler. İhtiyaç duyacağınız tek şey bir kamera ve bir fikir olacaktır. Bir hesap oluşturmak ve video yayınlamanız neredeyse ücretsizdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir