Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Seyyar İş Fikirleri

Seyyar İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 9 dk okuma süresi
365 0
Seyyar İş Fikirleri

Ekonomik zorlukların fazlası ile baş göstermiş olduğu şu dönemlerde iş bulma zorluğundan dolayı vatandaşlar hangi işi yapacağını şaşırmış bir durumdadır. Ekonomik kriz nedeniyle işletmelerin küçülmeye gittiğini görülür. Bundan dolayı insanlar kendi işlerini yapma yoluna girmeye başlamışlar ve seyyar iş fikirleri araştırmaya başlamışlardır. Küçük sermayeler ile yapılacak birçok seyyar iş vardır. Bizde bu yazı da sizlere yapılacak en kârlı seyyar işleri ve kısa zamanda nasıl para kazanacağınızı anlatacağız. Yapabileceğiniz en getirisi yüksek kazançlı işi inceleyerek, yapmaya başlayabilirsiniz.

Küçük Sermaye İle Yapılabilecek İşler

Oldukça  az bir miktar sermayeniz var ve ne Yapacağınıza karar veremiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz. Küçük sermaye ile  yapabileceğiniz birçok iş vardır.  ilk olarak hangi işe yoğunlaşmanız gerektiğine karar vermeniz  gerekecektir. Hangi iş konusunda  bilgi sahibi ve tecrübeli iseniz bunları  etraflı bir şekilde düşünmeniz  gerekir. Yapacağınız işler ile ilgili kendinize bir iş planı yapabilir ve bu plan üzerinden harekete geçebilirsiniz. Plansız, programsız ve daha çok bilginizin olmadığı bir işe girişirseniz  yatırmış olduğunuz tutarı da kaybeder ve zarar görebilirsiniz.

Ev yemekleri yapıp satmak tarzındaki işler için küçük bir miktar sermaye  yeterli gelecektir. Bu işlere  girdikten sonra tutunmayı başarırsanız yatırım yapmış olduğunuz paranın kat kat fazlasını geri kazanabilirsiniz. Örneğin; bölgenizde yer alan bir pasajın içinde  ya da alışveriş merkezlerinde bulunan ve çay satılan bir yerde satış yaparak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Çiğköfte de günümüzde popülerliği yüksek bir yiyecek haline geldiği için ismini insanlara duyurmuş ve müşteri açısından yoğun olan bir iş olacaktır. Seyyar olarak da yapabileceğiz işlerden biridir.

  Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler

Seyyar Satıcılık

Seyyar satıcılık yapabilmek için bir sürü seçenek  vardır. Birçok ürün grubunun satışını  ne yapabilirsiniz. Bu iş için elbette ki her işte olduğu gibi  belli bir miktar  sermayeye sahip olmanız gereklidir. Bütçeniz ne kadar bir şeye  yetecekse o iş için girişim yapmanız  gerekecektir. Bununla birlikte bulunmuş olduğunuz il veya ilçedeki kültürel ve diğer zenginlikleri de göz önünde bulundurmanız gereklidir. Örneğin; seyyar satıcılığı midye satışı üstüne yapmak istiyorsanız İzmir’de yapılan satışlar ile küçük bir ilçede yapılan satışlar aynı olmayacaktır.

Seyyar İş Fikirleri
Seyyar İş Fikirleri

Seyyar iş fikirleri avantajları da, dezavantajları da olan bir alandır. Avantajlarından bahsetmek gerekirse; ürün grubu değişikliği yapabilirsiniz. Örneğin bir il ya da ilçede süt mısır satışı yapıyorsunuz ve satışından çok kazanç elde ettiğinizi de düşünmüyorsanız ürün grubunuzu kış mevsiminde kestane olarak değiştirilebilirsiniz. Dezavantaj olarak ise çok fazla rakibinizin olacağını söyleyebiliriz. Büyük ve kapalı bir seyyar aracınız olmaması halinde soğuk günlerde üşütme ihtimaliniz de oldukça yüksek olacaktır. Seyyar olacak yapabileceğiniz işleri tek tek inceleyerek içlerinden en iyisine karar verip işe yatkınlık durumunuz doğrultusunda tercih yapabilirsiniz.

Seyyar Araçta Simit Satmak

Bu iş uzun yıllardan bu yana süregelen bir meslek grubudur. Seyyar iş fikirleri arasında yer alan ve en çok tercih edilen simit satıcılığı yapmak için ilk olarak ilgili belediyelerden gereken izinlerin alınması şarttır. Belediyeler tarafından her seyyar satıcı için aynı nitelikte yönetmelikler hazırlanır. Daha sonra bu yönetmeliklere göre satıcıya ruhsatı verilir. Seyyar satıcılık yapmayı düşünen vatandaşlara belli bir yer verilir ve sadece burada satış yapma hakkı tanınır. Bu nedenle ilk olarak belediyeye gidip kurmak istediğiniz işi anlatıp detaylı bilgi almak ve kendinize bir yer kiralamanız gerekebilir. Aksi taktirde kafanıza göre herhangi bir yere simitçi tezgahı açtığınız zaman aracınıza belediye tarafından el konulabilir.

  Online Girişim İçin İş Fikirleri

Seyyar Pilav Satmak

Bu işi daha çok tam olarak iş yerlerinin ve öğrencilerin yoğun olduğu yerlerde kurmak son derece mantıklı olacaktır. Çalışanlar ve öğrencilerin öğle aralarında en fazla tercih ettiği bir mekan haline gelebilirsiniz. Nohutlu ve tavuklu pilav gibi alternatif seçenekleri satışa sunabilirsiniz. Bunların haricinde su, kola, ayran gibi içeceklerin de satışını yapabilirsiniz. Bütün bu ürünler için size küçük bir seyyar araç yeterli gelmeyecektir. Pilavı ayakta yemek zor olduğu için aracın haricinde birkaç küçük sandalye ve masa ile sevimli bir ortam oluşturabilirsiniz.

Seyyar İş Fikirleri
Seyyar İş Fikirleri

Pamuk Şekeri ve Elma Şekeri Satmak

Çocukların genel olarak ilgisini çeken bu iki yiyecek için herhangi bir araç satın almanıza gerek kalmaz. Bunu parklar, mahalleler, düğün salonları, caddelerde gezipte satabilirsiniz. Küçük bir sermaye ile girişeceğiniz bu işte gelişme sağlamanız durumunda seyyar bir araç satın alıp pamuk ve elma şekerinin haricinde kestane, midye gibi ürünleri de satabilir, çeşitli küçük oyuncaklar, balonlar ile çocukların tüm dikkatinizi üzerinize çekebilirsiniz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak tıklayın!

Seyyar Kestane Satmak

Bu iş genel olarak mevsimlik bir iştir. Kestane kış mevsiminin bir ürünü olmasından ötürü sezonunda satışı daha faydalı olacaktır. Bu iş için küçük bir seyyar araç sizin için yeterli olacaktır. İnsanların işlek bir şekilde kullanmış olduğu caddelerde ve sahil kenarı gibi bölgelerde bu işi yapmanız durumunda bu iş için yatırmış olduğunuz sermayenin kat kat fazlasını elde edebilirsiniz. Artış gösteren fiyatlar sonucunda kestaneye de zam gelmiş olduğu bir gerçektir. Bu nedenle de kilo ile almış olduğunuz kestaneleri kısımlar halinde porsiyon hesabında satış  yapacağınızdan dolayı kâr elde etme şansınız daha yüksek olabilir.

Seyyar İş Fikirleri
Seyyar İş Fikirleri

Seyyar Araçta Mısır Satmak

Mısır her ne kadar yazın tüketilen bir yiyecek olsa da kışın da caddelerde sahil kenarlarında çoğu zaman karşımıza çıkan son derece lezzetli bir besindir. Mısır işinde seyyar satıcılık yapmayı düşünüyorsanız 3 türlü satış yapabilirsiniz. İster bardakta mısır, ister suda haşlanmış mısır, isterseniz de közde mısır yapıp satabilirsiniz. Su ve közde mısırın aynı anda satışını yaparak daha da büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Yine bu ürünlerin yanı sıra su satışı da yapmak seyyar iş fikirleri arasında yer alır.

  Ne Ticareti Yapabilirim?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir