Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Trend İş Fikirleri

Trend İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
51 0
is fikirleri 2 1

Kendi girişimcilik yeteneklerinizi kullanıp sizin için en iyi iş fikrini belirlemeniz gerekir. Bu  rehberdeki iş fikirlerinin hangisinin size uygun olduğunu anlamak için sermayenizin ne kadar olduğu ve tecrübe ile deneyiminizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Trend iş fikirleri arasından seçeceğiniz işe en kısa süre de başlayıp önemli kazançlar elde edebilirsiniz.

Organik Tarım

Trend İş Fikirleri
Trend İş Fikirleri

Organik tarım, insan sağlığı ve çevreye zararı olmayan ve üretimde kimyasal girdi olmadan, üretimden tüketime kadar her aşamanın kontrollü ve sertifikalı bir şekilde yapıldığı tarımsal üretim şeklidir. Doğal dengeyi koruyup hava ve su gibi yaşamsal kaynak ve doğal hayatın korunmasını maksadıyla yapılan bir üretim yöntemidir. 2024 yılı itibarıyla yapılabilecek en mantıklı iş fikirlerinden biri de organik tarımdır. Genel olarak sağlık kaygılarının hızla artış gösterdiği bir ortamda yapılabilecek bir iş fikri arayışında olanlar için organik tarım alanında çalışmalar başlatılabilir. Sektöre giriş yapmak için yaklaşık olarak 140.000 TL’lik yatırım sermayesine ihtiyaç duyulur.

Otopark Açmak

Otopark açmayı düşünen girişimci ve yatırımcılar için benzersiz özelliğe sahip ayrıntıları ve püf noktalarını bilmek gerekir. Siz de iyi bir rehber aracılığıyla otopark açmak için girişim yapabilirsiniz. Ülkemizde başka büyük şehirler olmak üzere, her noktada ciddi bir otopark problemi olduğu aşikardır. Çoğunlukla yaşanan trafik sorununun ana sebeplerinden biri de otopark eksikliği olmasıdır. Dolayısıyla otopark açmak, bu kritik sorunlarla boğuşan lokasyonlar açısından potansiyeli yüksek trend iş fikirleri arasında yer alır.

Otoparklar son dönemde ciddi düzeyde gelir potansiyeli taşımaya başladı. Özellikle büyük şehirlerde yer alan otopark ücretleri son 2 yılda yüzde 400’ten fazla artış kaydetti. Ayrıca araç sayısının hızla arttığı bir ortamda otopark hizmetlerine olan talep de önemli düzeyde artış gösteriyor. Her iki veri birleştirildiği taktirde otopark açmak ne iş yapabilirim diyen girişimciler için oldukça yüksek potansiyel taşıyor.

  Devlet Destekli İş Fikirleri

Fotokopi Dükkanı Açmak

Türkiye’de kağıt fiyatlarında yaşanan 3 yılda yüzde 420 artışın olduğu bir ortamda kitap sektörü ciddi düzeyde hasar aldı denilebilir. 2024 yılı itibarıyla kitap fiyatları son tüketiciler için erişilebilir seviyenin üzerine çıktı. Bu nedenle fotokopi dükkanları öğrenci gibi kitap erişim talebinin fazla olduğu kişiler için önemli bir ihtiyacı karşılamaya başlamıştır. Düşük sermayeli olup aynı zamanda yüksek kar sağlayan bir iş fikri arayanlar için fotokopi dükkanı açmanın önemli potansiyel sağladığı söylenebilir. Üstelik sektöre giriş açısından da ciddi düzeyde tecrübe ve deneyime de ihtiyaç duyulur.

Yoga Merkezi Açmak

image 33
Trend İş Fikirleri 5

Bütün dünyada git gide daha popüler bir yaşam/kültür/spor formu haline gelmeye başlayan Yoga, birkaç sene öncesine göre bile ülkemizde trend iş fikirleri arasında yer almıştır. Ancak genel trendin artış göstermesi beraber yeniden Yoga merkezlerine yönelik işletmelerde iş hacminin yükselmesi bekleniyor. Bir yoga merkezi açıp zekice ve değişik bir iş fikrini hayata geçirmeyi başarabilirsiniz. Aynı bir danışman haricinde çok az şeye ihtiyacınız olacaktır.

Sağlık Uygulamaları

Elimizden düşmeyen cep telefonlarına yönelik uygulama pazarı, son 10 senenin en zekice iş fikirlerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Türkiye haricindeki çoğu ülkede ise yerel diller ve kültürlere uygun sağlık uygulamalarını bulmak mümkünken, Türkiye’de ay aynı uygulamalara rastlamak çokta mümkün değildir. Sağlık ölçümlerinin yapıldığı, stresi azaltan ya da farklı fitness/spor tavsiyelerinde bulunan bir sağlık uygulaması yapıp potansiyeli hızla yükseltecek bir sektöre girişimde bulunabilirsiniz.

Youtube ile Para Kazanmak için tıklayın!

Organik Hayvan Yemi

İnsanlar sağlığına özen gösterirken aynı zamanda evlerinde beslediği hayvanlarının da sağlığına önem verir. Bu durumda son zamanlarda doğal ve organik olarak adlandırılan hayvan yemleri satışlarında önemli bir hacim artışı olduğu söylenebilir. Genel olarak yurt dışına ait olan markalar tarafından market raflarında satışı yapılan organik hayvan yemlerine yönelik yerli bir marka oluşturabilirsiniz. Trend iş fikirleri arayanlar için önemli bir fikir olarak öne çıkar.

  Fiverr İş Fikirleri 2024

Balık Çiftliği Kurmak

image 34
Trend İş Fikirleri 6

Balık çiftliği kurmak son derece kapsamlı ve gelişime açık iş fikirleri arasında yer alır. Gıda ürünleri arasında ülkemizde ve hemen hemen dünyanın yüzde 70’inde en fazla talep edilen ürünler arasında yer alır. Balık çiftliği kurup balık yetiştiriciliği yapmak daha çok artış gösteren küresel ısınma ile beraber her geçen gün daha fazla talep edilen iş fikirleri arasında yer alır.

Uzun vade de  ve standart sektör büyümek ve bir gelişme kaydetmek isteyen yatırımcılar için en fazla tavsiye edilen iş fikirleri arasında yer alır. Ancak ülkemizde farklı su alanları üstüne kurulan kafes balık sistemlerini kurabilmek tam anlamıyla uzun soluklu ve zahmetli bir süreci kapsar. Bakanlık bu tarz balık çiftliklerini kurmak isteyen yatırımcılardan önemli belgeler ve izinler alınmasını talep ederler. Bundan dolayı bu işe girmek isteyen yatırımcıların yatırım sermayesinin de iyi olması gerektiğini unutmamak gerekir.

Cam Balkon

Türkiye’de son zamanlarda internette en fazla aranan sektörlerden biri de cam balkon olmuştur. Balkon kültürünün çok fazla olduğu ülkemizde son zamanlarda girişimci ve yatırımcıların önemli seviyede para kazanma potansiyeli elde edecekleri iş fikirleri arasında yer alır.

Doğru bir ekip ve başarılı bir usta ile iyi bir reklam çalışması ile cam balkon konusunda açmak istediğiniz işletme ile kısa zamanda ciddi bir gelir potansiyeli elde etmenizi sağlayacaktır. Genel olarak 150 bin liralık sermaye ile harekete geçeceğiz bu sektör trend iş fikirleri arasında yer alır. El emeğinin fazlaca olduğu bir iş olduğundan dolayı girişimci ve yatırımcılar açısından ciddi kar marjı elde etme imkanı sunar. Siz de bu si fikirleri arasından seçim yapabilir ve kısa sürede kazanmaya başlayabilirsiniz.

  Yeni Girişimciler İçin İş Fikirleri

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir