Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. 2024 Üniversite Öğrencileri İçin Düşük Maliyetli Girişim Fikirleri

2024 Üniversite Öğrencileri İçin Düşük Maliyetli Girişim Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
51 0
üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri

2024 üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri genel olarak araştırılır. Belirli bir amacı olan ya da kendi işinin patronu olmak isteyen öğrenciler elinde bulundurduğu parayı değerlendirmek ister. Girişim yapma konusunda hangi işi tercih edeceğine karar veremeyen öğrenciler için birbirinden farklı önerileri bir arada topladık. İşte düşük maliyetli  iş önerileri…

Doğum Ve Bebek Fotoğrafçılığı Yapmak

Medyanın insanların hayatına hızlı bir giriş yapmasıyla birlikte Fotoğrafçılık da önemli bir yere sahip olmuştur. Çoğu insan bebek ve doğum fotoğrafçılığı için güzel yerler arayışına girerken en güzel anlarını ölümsüz hale getirmek ister. Fotoğrafçının kendini tanıtarak iyi bir hizmet vermesi ile aylık geliri asgari ücretin en fazla 2 katı kadar olabilir. Ayrıca doğum ve bebekler ile ilgili iyi bir bilgi sahip olmanız da son derece önemlidir. Öğrenciler açısından mantıklı ve esnek saatleri olan bir iştir. Aynı zamanda daha düşük maliyetlidir.

 üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri
üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri

Viop’ta İşlem Yapmak

Vadeli işlem ve opsiyon piyasasının kısaltılmış hali olan VİOP, işlem yapmak isteyen kişilerin değerlendirmesi gereken yöntemlerden biridir. Hisse senetleri, altın, dövizler, emtialar ve endeksler gibi alanlarda işlem yapma imkanı sağlayabilirsiniz. Güvenilir yatırım denildiği zaman ilk akla gelen yerlerden bir VİOP, yatırımcıların da olumlu sonuçlar elde etmesini sağlar. Piyasa ile ilgili detayları öğrendikten sonra aracı kurumların ücretsiz deneme imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Hem kolay yetiştirilmesi hem de talebin yoğun olmasından dolayı mantar yetiştirmek de önemli bir girişim seçeneklerinden biridir. 2024 üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri arasında yer alan bu iş için hangi mantar çeşidini yetiştireceğiniz konusunda karar vermeniz gerekebilir. Kültür mantarı, istiridye mantarına göre nadir bulunan bir çeşit olarak görülmesinden dolayı talepte daha fazla olacaktır. 50 metrekarelik bir alan içerisinde istiridye mantarı yetiştirip 5000 liralık düşük  bir sermaye ile hemen başlangıç yapabilirsiniz. Biraz zaman geçince verimlilik elde ederek maliyetinizi yükseltip yüksek oranda kar elde edebilirsiniz.

  Oto Yıkama Açmak İçin Gerekli Malzemeler
 üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri
üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri

Çiçekçi Dükkanı Açmak

Düğünlerde ya da özel günlerde çoğunlukla talep gören çiçekler de önemli bir gelir kapısı haline gelmiştir. Az sermayesi olan ve yüksek gelir elde etmek isteyen öğrenciler çiçekçi dükkanı açıp kendilerine iyi bir gelir sağlayabilirler. Bu işi yapabilmek için bazı kriterlerinde sağlanması önemlidir. Çiçek ile ilgili bilgi sahibi olmanın haricinde müşteri iletişiminin iyi olması, hizmet ve prensip açısından da kaliteye önem verilmesi gerekir.

Web Sitesi Kurarak Para Kazanmak 2024 için tıklayın!

Catering Hizmeti Vermek

Catering hizmeti vererek oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Küçük dükkanlarda işe başlayıp fabrikaya kadar devam eden bir süreç yaşayabilirsiniz. Girişimci ruha sahip olan ve yemek yapmayı seven 2024 üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri arasında catering şirketi açmak düşünebilir. Şirketlerden öğrencilere kadar çoğu yerde catering şirketleri görev yapar. Catering firmalarına başvuruda bulunan binlerce kişi varken kazanç da son derece yüksek olacaktır. Özellikle şirket ve organizasyonlara verilen catering hizmeti ciddi kazançları ortaya çıkarır.

 üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri
üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri

Danışmanlık Hizmeti Vermek

Danışmanlık hizmeti vermek günümüzde en çok tercih edilen düşük maliyetli işler arasında yer alır. Küçük çaplı bir sermaye ile girişim yapılabilecek danışmanlık hizmeti için küçük bir ofis açıp internet ortamında danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Kendinize müşteri portreyi planlaması yaptıktan sonra büyük atılımlar içerisinde bulunmaya başlayabilirsiniz. Meslek için yapılması gereken en önemli husus ise hangi alanda hizmet vereceğinizi tercih etmek olacaktır. Danışmanlık hizmeti sağlayan kişilerin güvenilir olması ve konu ile ilgili detaylı bilgiye sahip olması son derece önemlidir.

Tasarım Takı Yapıp Satmak

Ek gelir elde etmek isteyenlerin tercih ettiği bir girişimcilik sektörü olan tasarım takı yapmak birbirinden değişik modelleri iyi pazarlama yeteneğine sahip bir ekip ile birleştiği zaman ciddi gelirler elde etmenize neden olacaktır. Dekorasyonu güzel bir dükkan ile hem dikkat çekerken hem de yaptığınız tasarım takılarla da farklılığınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Bu şekilde ciddi kazançlar elde etme imkanı bulabilirsiniz. Şirketlerle iletişim kurup numune gönderebilir veya takı dükkanları ile anlaşma yapabilirsiniz.

  Bütçenize Katkı Sağlayacak 10 İnovatif İş Rehberi 

Yatırım Yapmak

Para kazanmanın en temel noktalarından biri de yatırım yapmaktır. Sermayenizin artması ve para kazanmak için yatırım yapıp piyasadaki yeni yöntemleri deneyebilirsiniz. Küçük veya büyük her türlü yatırımcının piyasada olduğu görülürken günümüzde yatırım yapmanın çok önemli olduğu da gözler önüne serilmiştir. Küçük yatırım İşletmeleri kurup, güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

image 71
2024 Üniversite Öğrencileri İçin Düşük Maliyetli Girişim Fikirleri 6

Freelance İşler Yapmak

2024 üniversite öğrencileri için düşük maliyetli girişim fikirleri denildiği zaman ilk akla gelen iş freelance işler olur. İçerik yazarlığı, logo tasarlamak, web tasarımı, editörlük satış ortaklığı gibi online işlemler gibi birçok değişik alanda freelance çalışma sistemi yapabilirsiniz. Ayrıca bu iş için kaliteli bir web sitesine sahip olmakta gerekir. Bununla beraber ilk olarak reklam için elinizde bir bütçenizin olması gerekir. Elinizde bulunan işleri zamanında teslim edip güvenilirliğinizi ortaya koyup, gerçekten iyi olduğunuzu da kanıtlanmanız gerekir.

Yaşam Koçluğu Yapmak

Son zamanlarda en fazla duyulan işlerden biri de yaşam koçluğu yapmaktır. Günümüzde birçok kişi günlük işlerden dolayı fazlası ile yorulur. Bu durumda rahatlamak adına veya içindekileri anlatabilmek için yaşam koçlarına ihtiyaç duyulur. Kişilere yol gösteren bir görev üstlenmiş olan yaşam koçları her anlamda bir farkındalık yaratmak mecburiyetindedir. Yaşam koçu olabilmek için kişilerden herhangi bir bölüm diploması istenmez. Bu alanda eğitim sertifikası olan kişiler yaşam koçu olarak çok iyi kazançlar elde edebilir. Yine isteyenler ofis ortamında bu işi yaparken Home Office sistemi ile düzenli çalışarak çok iyi paralar elde etmek mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir