Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yurtdışı İş İlanları
  4. »
  5. Dubai İş Fikirleri

Dubai İş Fikirleri

Şule Akyol Şule Akyol - - 9 dk okuma süresi
131 0
Dubai iş fikirleri

Dubai günümüzde oldukça popüler bir ülkedir. Çoğu iş kuracak insanlar ilk olarak Dubai iş fikirlerine bakmaktadır. Ülkemizde yurt dışında çalışmak isteyen insan sayısı çok fazladır. Ve ilk olarak Dubai ülkesi yer almaktadır. Ülkemizden pek çok kişi için yurt dışında çalışma seçeneklerinden biri olan Dubai, girişimcilerin iş kurmaları için cazip yerlerden biridir. Dubai’de bir iş kurmak için ortalama sermaye nedir, ne kadar karlı ve hangi sektörlere odaklanmalı gibi sorular girişimcilerin aklına gelmektedir.

Dubai’de iş kurmak kolay ve basittir. Ancak, danışmanlık almadan bir işletme veya şirket kurmayı planlıyorsanız, birçok hukuki veya ticari sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından vize almanız gerekmektedir. Ve sizlere yardımcı olacak bir kişiden yardım almanız sizlere kolaylık sağlayacaktır.  Mevcut koşullar göz önüne alındığında, Dubai’ye gitmek için zor adımlardan geçmenize gerek yok gibi görünüyor.

Başlamadan söyleyelim; Dubai’de iş bulmanın en kolay yolu bir dil okuluna gidip dili öğrenirken çalışmaktır. Gerisi çok basit: aşçılar, inşaat işçileri ve yönetim gibi sektörlerde bunlara ihtiyaç duyuluyor. Nitekim turizmin yanı sıra sağlık ve hizmetler sektörleri de personel talebinin en fazla olduğu sektörler arasındadır.

Dikkat çeken bir diğer nokta, Dubai’de yabancılar için asgari ücretin olmamasıdır. Bu durumda kişiye ödenecek miktar işverenle yapılan sözleşme ile belirlenir. Bu nedenle, Dubai’de çalışmayı planlıyorsanız, herhangi bir rahatsızlığı önlemek için işverenle müzakere etmeli ve imzalamadan önce sözleşmenizi dikkatlice okumalısınız. Aksi halde aranızda anlaşmazlıklar çıkabilir. Bu yüzden bu konuda çok dikkatli olmakta sizlere fayda sağlayacaktır.

  Katar İş İlanları Ve İş Başvurusu
Bu görselin Alt özniteliği boş. Dosya adı: image-94-1024x578.png
Dubai İş Fikirleri

Dubai’de Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Aslında Dubai’de yapılabilecek iş fikirleri oldukça fazladır. Dubai iş fikirleri çerçevesine baktığımızda karşımıza binlerce örnekler çıkmaktadır. Kısaca Dubai’de yapılabilecek işeri şu şekilde sıralayabilmekteyiz;

Dubai’de Gayrimenkul ve İnşaat Sektörü;

Dubai’deki en iyi iş fırsatlarından birini oluşturan inşaat ve gayrimenkul yatırımınız asla değer kaybetmez. İnşaat ve Gayrimenkul piyasası Dubai’de her zaman ön sıralardadır. Dubai’nin birçok yerinde inşaat projeleri yapılamakta ve bu projeler yerli ve yabancı inşaat firmaları tarafından yürütülmektedir.

Amerika’da Köpek Gezdirme Kazancı için tıklayın!

Gayrimenkul sektörüne yatırım yapanlar Dubai’nin turizm potansiyelinden büyük fayda sağlayacaktır. Öncelikle Dubai’deki bir işletme için yerel bir ortak bulmanız gerekiyor. BAE yasalarına göre şirket hisselerinin %51’inin kağıt üzerinde yerel ortağa devredilmesi gerekiyor. Aksi takdirde Dubai’de iş kurmanız zor olacaktır. Bu yerel ortağın kuracağınız işin işlerine karışma olasılığı belki daha düşük olacaktır, ancak yerel ortaklar kendilerinin yapma ve müdahale etme hakkına sahip olduklarını düşünebilirler.

Dubai İş Fikirleri
Dubai İş Fikirleri

Dubai’de Turizm Sektörü;

Dubai’de gezi turları ve geziler düzenleyen birçok seyahat acentesi bulunmaktadır. Dubai’nin önümüzdeki yıllarda turistik cazibe açısından daha da yükseğe çıkması bekleniyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında turizm sektöründe iş kurmak Dubai’de iş kurmak isteyen girişimciler için oldukça iyi bir seçenek. Dubai’de bir seyahat acentası kurarak, çeşitli acentelere çevrimiçi bir sistem, hava paketleri, yer yardımı ve VIP hizmetleri sunarak yatırımınızdan yararlanırsınız. Bu alanda bir iş kurarken yerel bir ortak bulmanız gerekiyor.

Genel olarak imza yetkisinin ve %51 hissenin bu yerel ortaklara ait olması gerekir. Bir diğer faaliyet sektörü olarak turizm sektörüne bar ve gece kulüplerine yatırım yapabilirsiniz. Turizm bu faaliyet sektörlerini büyük ölçüde etkilemektedir. Birçok girişimci küçük barlar açtı ve daha sonra bunları çok katlı otellere dönüştürdü. Genel alkol ruhsatı yalnızca dört ve beş yıldızlı barlara verilmektedir. Otel sahipleri genellikle bar ve restoranları başkalarına kiralar. Eğer bu faaliyet sektörüne yatırım yapmak istiyorsanız, sağlam ilişkilerinizin olması gerekmektedir.

  Finlandiya İş Fikirleri

Dubai’de Ticaret Sektörü;

Dubai hem yapı açısından hem de köklü bir yapıya sahip çok gelişmiş bir şehir olarak yer almaktadır. Emirlik’te kişisel, kurumsal ve servet vergisi gibi vergilerin bulunmaması ve nominal gümrük vergileri, ticari sektörü girişimciler için cazip kılmaktadır. Üstelik Dubai bankacılık ve lojistik açısından güvenli bir yerdir. Tüm bu faktörler Dubai’yi ticari alanda bir güç haline getirmiş bulunmaktadır. Ticari sektörde gıda, mücevher malzemeleri, hurda metal ve balıkçılık gibi ürünlerin önemi giderek artıyor. Büyüme potansiyeli olan diğer bir alan tarımsal gıdadır. Dubaililer yeme içmeye önem veriyor ve lezzetli yemekler Dubaililerin ilgisini çekiyor. Gıda sektörü de Dubai’de iş kurmak isteyenler için oldukça karlı bir yatırım alanıdır.

Dubai İş Fikirleri
Dubai İş Fikirleri

Dubai’de Çalışmak İçin İş Vizesi Nasıl Alınmaktadır?

Dubai iş fikirleri size iyi bir olanak gibi geliyorsa bunları bilmenizde önemli hususlardan biridir. Öncellikle Dubai’ye çalışmak veya şirket kurmak için gidecekseniz eğer, ilk adımınız bir iş vizesi almak olacaktır. Dubai’deki çalışma vizesi, hem sunduğu finansal fırsatlar nedeniyle birçok insanın hayalidir.

Dubai’nin son zamanlarda iş yerinde çalışmak söz konusu olduğunda pek çok insanın aklında olduğunu söylemek adil olur. Bu aslında sadece iş adamları için değil öğrenciler için de geçerlidir. Bu nedenle profesyonellerin Dubai’ye gidebilmeleri için öncelikle çalışma iznine sahip olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bunlar, para cezalarının iptali gibi eylemleri içerebilir. Bu nedenle sizi Dubai’de çalıştıran şirketin sponsor olması gerekir. Ayrıca Dubai vizesini aldıktan 90 gün sonra Dubai çalışma izninizi de almanız gerekmektedir. Ayrıca eğer ailenizi çalıştığınız şirkete götürmek istiyorsanız onların da sponsorluğunu da yapmalısınız.

Öte yandan, Dubai’ye önce turist vizesi ile gidebilir, ardından bulunduğunuz şirketten Dubai’de çalışma izni vizesine başvurabilirsiniz. Ayrıca çalışma izni almak için gereken koşullar da takip edeceğiniz pozisyona veya mesleki statüye bağlıdır. Mesleki deneyiminiz çok önemli bir konudur, ancak temel İngilizce bilgisi da sizin için bir sorun olacaktır. Dubai’de çalışmak istiyorsanız, çalıştığınız şirketten çalışma izni ve vize almanız gerekir. Aksi takdirde yukarıda da belirttiğimiz gibi ülkeden ihraç veya para cezası gibi prosedürler uygulanacaktır. Tüm bunların sonucunda Dubai çalışma iznini tamamladığınızda aynı zamanda oturma izni de alacaksınız.

  Japonya İş Fikirleri

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir