Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Rahat Koltuğunuzdan Para Kazanın “Evden Yürütebileceğiniz İşler“

Rahat Koltuğunuzdan Para Kazanın “Evden Yürütebileceğiniz İşler“

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
57 0
evden yürütebileceğiniz işler

İş dünyasında ortaya çıkan dijital dönüşüm gün geçtikçe daha da çok ivme kazanmıştır. Bu dönüşümün sonucunda, klasik ofis ortamları da artık mecburi bir zorunluluk olmaktan çıkmıştır ve evden yürütebileceğiniz işler hızla popülerlik kazanmıştır. Trafik sorunu olmadan, ofis kıyafeti ya da diğer kurallara uymadan ve serbest çalışma saatleriyle kendi programınızı yapabilirsiniz. Birçok fırsatı bir arada sunan home office iş fikirleri son yıllarda birçok çalışan için en cazip alternatiflerden biri haline gelmiştir.

Aslında evden yapılan işler çoğu farklı endüstride pandemi ile şekillenmeye başlamıştır. Covid’in bitmesiyle ise insanların hayatına “Digital Nomad” kavramı eklenmiştir. Sadece internet bağlantısı olan bir bilgisayar kullanarak, tüm dünyayı keşfederken aynı zamanda da freelance işler yapan Digital Nomad’lar sadece home office iş ilanlarına ilgi göstermiş ve evden yapılan işlere doğrudan yönelmeye başlamıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin yapmış olduğu bir araştırmaya göre günümüzde çalışanların yaklaşık olarak%68’ı tam olarak home office çalışılabilecek işleri tercih ediyor. Bundan dolayı da uzaktan yapılabilecek işler yani evden yürütebileceğiniz işler yeni nesil çalışanlar açısından geleceğin çalışma hayatının çok önemli bir parçası olmaya devam edecektir. İnternet gücü ve teknolojinin sürekli ilerlemesi ile birlikte, gün geçtikçe daha çok kişi en iyi evden çalışma iş imkanları ve evden yapılabilecek mesleklere yönelip, hayatlarını daha esnek bir hale getirmiştir.

Evden Yürütebileceğiniz İşler
Evden Yürütebileceğiniz İşler

Dijital Pazarlama Uzmanlığı

Yaşamın bütün alanlarında olduğu gibi pazarlama alanında da dijital bir hale gelen dünyayla beraber yeni meslekler ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de Dijital pazarlama uzmanlığıdır.  Dijital pazarlama temelde bir şirketin e-posta, web sitesi, arama motorları ve sosyal medya gibi dijital kanallar üzerinden potansiyel müşterilerle bağlantı kurabilmek için tercih ettiği bir pazarlama birleşimidir. Dijitalleşme ile beraber ortaya çıkan bir iş türü olarak yapılan  dijital pazarlama uzmanlığı, sosyal medya pazarlaması, SEO, PPC, içerik pazarlaması, veri ve analiz gibi becerileri gerektirir.

  Nakliye İş Fikirleri

Bu tarzda dijital bir mesleğin, home office tarzı yenilikçi bir iş modeliyle uygun olması da hiç şaşırtıcı bir durum değildir. Aynı zamanda dijital mesleklere olan ihtiyaç her geçen gün artış gösterse de bu alanda dünya genelinde çok önemli bir yetenek açığı olduğu da göz ardı edilemeyen bir gerçektir. Bu sebeple, dünya da genel olarak freelance yapılan işler ve home office yapılan meslekler listesinin başında bulunan dijital pazarlamada uzman olmak için Digital Marketing Institute şeklindeki global ölçekte tanınmış olan sertifika programlarının olduğu eğitimleri alıp bir adım öne çıkmanız mutlaka dikkat etmeniz gereken bir detaydır.

Grafik Tasarım

Gittikçe daha da popüler ve yoğun olan, dijital ve görsel bir dünyanın içindeyiz. Tam da bundan dolayı şirketler görsel varlıklarına oldukça önem verir. Alınan birçok veriye göre ortalama bir grafik tasarımcı senede 54 bin dolar civarında bir gelir elde eder. Bu da grafik tasarım konusunu otomatik olarak evden yürütebileceğiniz işler sıralamasında yukarılara taşır.

Halı Yıkama Dükkanı Açmak için Tıklayın!

Kurumsal kimlik, animasyon, bilgisayar oyunu, sosyal medya görsellerine, fotoğrafçılık, illüstrasyon gibi sayısız değişik alanda içerik üreten grafik tasarımcılar en popüler mesleklerden birine sahiptir. Yine temel olarak bir düşünceyi görselleştirmek ve markaların dijital üretimi bir grafik tasarımcısına yaptırılır. Eğer böyle bir yeteneğe sahipseniz ajans hatta YouTube kanallarının tasarım çalışmalarını yapabilirsiniz. Aynı zamanda bir tek işletmeye bağlı kalmadan, freelance çalışma imkanı sağlayan parça başı işler de alabileceğiniz grafik tasarım, home office çalışma modeli açısından en ideal mesleklerden biridir.

Evden Yürütebileceğiniz İşler
Evden Yürütebileceğiniz İşler

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal ağlar üzerinden yapılan bütün pazarlama çalışmaları sosyal medya pazarlaması şeklinde ifade edilebilir. Özellikle başarılı bir dijital pazarlama yürütme açısından etkin bir sosyal medya içeriği geliştirmek ve sosyal medya kampanyalarını verimli bir şekilde ölçmek gerekir.  Sosyal medya, tüketicilerin satın alma kararları konusunda oldukça etkili olan çok önemli bir alandır

  2024 Üniversite Öğrencileri İçin Düşük Maliyetli Girişim Fikirleri

Marka tanınırlığını artırma, potansiyel müşteriler yaratma, bir işletmenin hizmet ve ürünlerini hedef kitle ile optimal bir biçimde bir araya getirme imkanı yaratan sosyal medya, başından sonuna kadar uzmanlık isteyen bir alandır. Çalışma alanından dolayı evden yürütebileceğiniz işler ve freelance yapılabilecek işler listesinde neden popüler olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Siz de sosyal medya pazarlaması alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu konuda ki eğitimlere katılmanız tavsiye edilir.

Çevirmenlik

Bir tek kurum ya da mesai saatlerine bağlı olmadan evden çeviri yapmak isteyen kişiler, ihtiyacın olduğu herhangi bir alanda (hukuk, mimari, edebiyat vb.) yabancı dil bilgi ve diğer becerilerini kullanıp proje bazlı çeviriler yapabilirler. Direkt olarak bir şirkete bağlı olarak çalışan çevirmenlik olacağı gibi, herhangi bir şirkete bağımlı olmadan freelancer olarak çalışmayı tercih eden çevirmenler de mevcuttur. Hatta sonuncu seçenek daha fazla yaygındır.

Evden Yürütebileceğiniz İşler
Evden Yürütebileceğiniz İşler

Freelance olarak çalışmayı tercih eden çevirmenlerin net bir maaşı yoktur. Proje bazlı anlaşılmış olan birim fiyat üzerinden ödeme yapılır. Çoğu firma, proje şeklinde çevirmenlere ihtiyaç duyduğundan dolayı home office çalışma modeli çevirmenler açısından daha revaçtadır. Şüphesiz herhangi bir uzmanlık alanının olması, mütercim tercümanlık ya da yabancı dil bölümlerini bitirmiş olmak, sadece yabancı dili değil, Türkçe’yi de çok iyi seviyede bilmek, bilgi birikimi ve genel kültüre sahip olmak evden yürütebileceğiniz işlerden olan bir çevirmende aranan en önemli özelliklerdir.

Müşteri Temsilciliği

Müşteri temsilcilerinin çoğunlukla ofiste yapılacak işler ile iletişim konusunda sorumlu oldukları ve bu sebeple de ofisten çalıştıkları şeklinde bir algı vardır. Bu algı olsa da esasında ofise bağımlı olmadan müşteri temsilcileri, rahat bir şekilde evden de çalışabilirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir