Güncel Fikirler © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Güncel Fikirler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. Evinizin Konforunda Servet Yaratma “Online Danışmanlık Ve Eğitimle İş Kurma Rehberi”

Evinizin Konforunda Servet Yaratma “Online Danışmanlık Ve Eğitimle İş Kurma Rehberi”

Şule Akyol Şule Akyol - - 8 dk okuma süresi
47 0
Online Danışmanlık Ve Eğitimle İş Kurma Rehberi

Başarısız girişimciler arasına adınızı yazdırmak istemiyorsanız, online danışmanlık ve eğitimle iş kurma rehberi size yok gösterecek ve faydalı olacaktır. İş fikrinizi geliştirmeden başlayıp,  iş kurma aşamasının başarıyla yürütülmesine kadar ki bütün süreci, pratik ve sorunlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Girişimlerinizde en az parlak bir iş fikri kadar, süreci nasıl yönettiğiniz ve piyasada ne kadar var olduğunuzun da önemli olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle iş kurma aşamalarını en doğru şekilde yönetmek ve artış gösteren rekabete ortak olabilmek için iş kurma danışmanlığı desteği alabilirsiniz.

İş Kurma Sürecinde Yaşayabileceğiniz Olumsuzluklar

İş kurma sürecindeyken bazı olumsuzluklarla karşılaşıyor olmanız son derece normal bir durumdur. Her işin kendine göre bir güçlüğü ve olumsuz bir yanı olabilir. Bu hususta önemli olan, iş kurma aşamasında yaşamış olduğunuz olumsuz durumlara karşı tedbirini almanız ve motivasyonunuzu mümkün olduğunca  yüksek tutmanız olacaktır.  Başaramayacağınız konusunda endişe ediyor, maddi sorunların altından kalkamıyor, kendinize inanmıyor ya da iş yoğunluğundan dolayı problemler yaşıyor olabilirsiniz. Ama daha başlangıçta yapamayacağınız düşüncesi olursa bu süreci başarılı bir şekilde yönetmek mümkün değildir. Evinizin konforunda servet yaratma gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle bunu kaybetmemeniz gerekir, her işin mutlaka bir çıkış yolu mevcuttur.

Online Danışmanlık Ve Eğitimle İş Kurma Rehberi
Online Danışmanlık Ve Eğitimle İş Kurma Rehberi

İş Kurmak İsteyenlere Tavsiyeler

İş fikrinizin kâr durumu ile alakalı olarak endişe duyuyorsanız sıfırdan bir girişim yapmaktansa yine aynı sektörde bir franchising almak mantıklı olabilir. İş fikrinizi hayata geçireceğiniz konuma dikkat etmeniz gerekir. Her iş, her yerde yapılmak için uygun değildir. İş fikriniz, dijital dünyaya açılmanız açısından zor bir projeyse ya bir girişim danışmanından destek almak ya da projenizden vazgeçmeniz gerekir. Sermayesiz iş fikirlerinde hiç nakite ihtiyacınız olmayacağını düşünmeyin.

  Nakliye İş Fikirleri

AVM’de Stand Açmak 2024 için tıklayın!

Girişiminiz bakımından her ne kadar mali bir kaynak yaratmak gibi bir işiniz olmasa da çok fazla kazanç sağlayamadığınız ilk dönemde sizin için bazı giderler (kira, vergi, fatura, personel maaşı vs.) olacaktır. Ne kadar  masraf çıksa da mümkün olduğunca motivasyonunuzun düşmesine izin vermeyin. Bir girişimin başarıya ulaşmasındaki ilk faktör, motivasyondur.

Çevrimiçi Rekabetin Kontrol Edilmesi

Olumlu ürün geri bildirimi size geldikten sonra, rekabetinizi araştırarak aynı zamanda çevrimiçi pazar bilgisi edinmeniz gerekir. Belli kategoriler için uzmanlar tarafından derlenmiş en iyi web sitelerinin listelerini bulabileceğiniz popüler ürün inceleme sitelerini arayıp ya da ziyaret ederek başlayın. Uzmanların sevdiği şeyleri okuyun ve bunu nasıl yapabildiklerini görmek için web sitelerini ziyaret edin. İlave olarak, insanların onlar ile ilgili neyi sevip neyi sevmediğini öğrenmek için müşterilerin incelemelerine göz atın.

Evinizin Konforunda Servet Yaratma
Evinizin Konforunda Servet Yaratma

İşe Yarayacak Bir İlgi Alanı Seçin

En iyi ürün fikirleri, genel olarak kimsenin hizmet etmediği bir ilgi alanı içerisinde bir fırsat keşfedeceğiniz tutku ve hobilerinizden doğar. Örneğin, birçok hayvan ürünü e-ticaret alanında her daim popülerdir, ama rekabet fazla olabilir. Ayrıca organik evcil hayvan ürünleri gibi bir alan tercih ederseniz, benzer ürünleri sunan daha az satıcı ile kataloğunuzu geliştirmek açısından daha büyük bir fırsatlar vardır.

Hedef pazarınızın belirlemiş olduğunuz alanın ürünü ya da hizmetini bulmak için kullanacağı anahtar kelimeleri ya da kelime gruplarını arayın ve pazarın ne kadar iyi olup olmadığına dikkat edin. Durum bu şekildeyse, zaten kalabalığın  fazla olduğu pazarda öne çıkmak size daha fazla paraya ve zamana mal olacaktır. Bazen yetersiz hizmetin alındığı bir pazarda küçükten  başlamak çok daha iyidir. Online danışmanlık ve eğitimle iş kurma rehberi ile siz de istediğiniz işi yapabilir ve iyi kazançlar sağlayabilirsiniz.

  Bütçenize Katkı Sağlayacak 10 İnovatif İş Rehberi 

Çevrimiçi İşletmeler İçin Yasaları Kontrol Edin

Bazı profesyonel tavsiyelere başvurmak ya da en azından kapsamlı bir araştırma yapma ihtiyacınız olabilir. Sizi yarı yolda bırakacak ve çatışma yaratacak bir yasa olduğunu keşfetmek için çevrimiçi bir iş kurmak mantıklı değildir. Geçerli olan yasaların bir kontrol listesini sağlayacak bir yerel kurum – Gelir İdaresi örneği gibi bir yer, muhtemelen vardır. Örneğin, bazı yerlerde bireylere çevrimiçi pazarlama için geçerli olacak olan birçok katı yasa vardır. Ve bir çevrimiçi mağaza kurmak istiyorsanız, beri korumayı ve gizliliği kapsayan bütün düzenlemeleri anlamak çok önemlidir.

Evinizin Konforunda Servet Yaratma
Evinizin Konforunda Servet Yaratma

İzinler Ve Lisanslar Alın

En azından, çevrimiçi bir iş başlatabilmek için muhtemelen bölgesel otorite tarafından verilen bir lisansa ihtiyaç duyabilirsiniz. Belli bir ürün ya da hizmette uzmansanız, ihtiyacınız olacak ek izinler ya da lisanslar olabilir. Örneğin, bir berber ya da bir güzellik merkezinden bir lisans almanız gerekebilir. Çoğu ev hizmeti ve diğer işler içinde özel lisanslara ihtiyaç vardır.

Markanızı Yaratın

Ürün ve hizmet kalitenizin seviyesi ne kadar fazla olursa olsun, müşterilerinizin gözü ilk olarak marka değerinizde olacaktır. Bunun için hedef kitlenize hitap edecek, kulağa ve dile hoş gelecek bir marka ismi yaratmanız gerekir. Eğer sektörde tanınmış bir markanız varsa onu da olduğu şekilde ya da geliştirerek kullanmanız mümkündür. Markanızı yaratırken logo seçmeyi de ihmal etmemeniz gerekecektir. Logonuzun sade olmasına ve içindeki ikonlara dikkat etmeniz gerekir. En önemli detaylardan bir tanesi de renktir. Sektörünüzün ihtiyaçlarını dikkate alarak etkili bir renk veya renk kombinasyonu tercih etmeniz de son derece önemlidir. Online danışmanlık ve eğitimle iş kurma rehberi aracılığıyla siz de işinizi kurup, öne çıkan bir marka hâline gelebilirsiniz.

  Hobi İş Fikirleri

Site Tasarımı Oluşturmak

Size özel ayrıntılara dikkat edilerek oluşturulan bir site tasarımı, e-ticaretten en iyi verimi almanıza yardımcı olur. E-ticaret sitenizi ziyaret eden kişilere özel site tasarımınız ile mükemmel bir alışveriş deneyimi yaşatabilirsiniz. Bu şekilde sadık müşteriler elde edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir